Πλήρης συλλογή κουτάτων Game & Watch στο Ebay

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
125
Παλιά υπήρχε ένα σχετικό topic για υπέρτατες δημοπρασίες, το οποίο κλειδώθηκε -υποτίθεται για καθαρισμό- και ουδέποτε επανήλθε.

Εν πάσει περιπτώσει, η συγκεκριμένη δημοπρασία εμπίπτει σίγουρα στην κατηγορία "υπέρτατες", εξ' ου και της αφιερώνω το δικό της topic.

ΟΛΑ τα Game & Watch κουτάτα!

- The "full set" of all 60 Game and Watch released by Nintendo. All boxed with instructions, expect (instructions missing) : Flagman and Mario Cement Factory Panorama.( needless to say that all games are perfectly working and in great to mint condition )

- The Super Mario Bros YM-901, boxed with instructions

- Some Ji21 variations : Mickey Mouse, Donkey Kong Jr, Parachute, Mario Bros, Donkey Kong, Oil Panic

- Some Pocketsize variations : Mario Bros, Donkey Kong, Donkey Kong 2, Donkey Kong Jr, Snoopy Tennis, Popeye

- A tricotronic variation : Lion

- Videopoche variations : Octopus and Helmet

- Mego variations (loose) : Ball, Vermin and Fire

- Ultra rare releases : Octopus "offert par Vandame" boxed, Popeye "Ji21" boxed, Headache (UK Helmet) boxed, Mario Bros POKKA (loose)

- Ball 2010 re-release (Japan and US version)

- Blisterpacks : Punch Out! and Donkey Kong Jr, both NEW

- Dioramas from Banpresto : all 4 dioramas, brand new sealed.

- The Tetris Watch, original issue from Nintendo

- Some mini-classics

- 9 boxed BANDAI electronic games (see last picture)
Φυσικά τα 25 χιλιάρικα (εντάξει, ντόλλαρς είναι, αλλά και πάλι...) που ζητάει ο Γάλλος πωλητής είναι τουλάχιστον ανέκδοτο για την Ελλάδα του 2012, αλλά πιστεύω ότι ίσως θέλετε να χαζέψετε τις φωτογραφίες. :)

Κλίκ.
 
Πολλά χρήματα για non-graded...
 
Ακριβως οπως το ειπες doc μονο να χαζεψουμε της εικονες μπορουμε :D Επειδη ειμαι λιγο θολομενος απο της πολλες μαλαματινες νομιζα οτι κανονικα εγραφες 2500 χιλιαρικα αλλα τελικα διαπιστωσα οτι οντως γραφεις 25,000 και δεν με γελουν τα ματια μου :D Φανταστικη συλογη ειναι ομως η ατιμη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α ρε άτιμο Τζόκερ......
 
Ποσο θα ηθελα να ειχα τα φραγκα, να τα αγοραζα και να τα ανοιγα ενα-ενα!

Να γυρναγα 30 χρονια πριν, στη στοα Φεξη, που μου αγορασαν το πρωτο Game&Watch μου! Το ραφι γεματο και εγω να ψαχνω ποιο μου γυαλιζε καλυτερα στο ματι. Ευτυχως διαλεξα το καλυτερο...Parachute!
 
Δεν εχω θεμα με τα κουτατα ,αν μου πεις να προτιμησω ενα κουτατο και ενα χυμα θα παρω αυτο με το κουτι αλλα οχι να πληρωσω παραπανω.


Το κουτι επρεπε να εχει την αξια που εχει οταν τυλιγεις ενα δωρο για να το πας πιο ευπαρουσιαστο,δηλαδη την μινιμουμ.



Τα κουτατα για μενα ειναι υπερεκτιμημενα,μια χαρα ειναι και σχετες οι συσκευες.
 
Η πλάκα είναι πως δεν δέχεται paypal (λόγω κεφαλικού) αλλά ο τυπάς έχει και 98.8% φήμη. Και να είχα τα χρήματα δε θα τα έδεινα έτσι γιατί όπως και να το δεί κανείς είναι πολλά (είχα δεί porsche σ' αυτή τη τιμή πρόσφατα ή μου φάνηκε; ).
 
To θέμα με τα κουτιά και τι περιέχουν (οδηγίες, σακουλάκια, μπαταρίες κλπ) είναι η σπανιότητα. Κάποια είναι πολύ πιο σπάνια κι από τα ίδια τα παιχνίδια.. Ειδικά για κάποια παιχνίδια είναι πρακτικά αδύνατο να βρεις τα κουτιά τους, πόσο μάλλον σε καλή τιμή.

Μιχάλης
 
Ωραιος ο μιχαλης μεγαλος γνωστης των Game&watch.
 
Ειπαμε βρε παιδια ο τυπος θελει να γινει πλουσιος το σιγουρο ειναι οτι δεν θα τα παρει ελληνας χαχα..
 
Στα αμεσα σχεδια μου ειναι να κερδισω το τζοκερ και να τα αγορασω εγω :D
 
Άσε, θα το κερδίσω εγώ το τζόκερ και μετά θα στα κάνω δώρο. :p
 
Έχετε μπει σε λίστα αναμονής;
 
Εμενα κατι δεν μου παει καλα... δεν μπορω να βρω καμια αναφορα πουθενα για panorama εκδοση του Mario's Cement Factory που λεει οτι εχει ο τυπος. Ξερει κανεις τιποτα για αυτο;
 
Δεν υπάρχει, πιθανολογώ ότι μπερδεύει το tabletop με το panorama. Έχουν μιά αόριστη ομοιότητα αυτά τα δύο...
 
Δεν υπάρχει. Μπορώ να σκεφτώ 2 πιθανότητες που "νομιμοποιούν" το λάθος:

Η μία είναι απλά να ήθελε να γράψει "Mario Bombs Away" που υπάρχει σε panorama και να έγραψε κατά λάθος το Mario's Cement Factory.

H άλλη είναι να μπερδεύει το tabletop με το panorama, αυτά τα δύο έχουν μια αόριστη ομοιότητα.
 
Πίσω
Μπλουζα