• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Ποδοσφαιριστές ελληνικών ομάδων

saxlina

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
4
Χαιρετω τους retromaniacs!

Μηπως γνωριζετε λεπτομερειες γι αυτες τις φιγουρες;

Εχουν τα σηματα των ομαδων ελληνικα γραμματα τον αριθμό στην φανελα και απίθανα κουρέματα των 70s!!!

121166.jpg

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Αντιδράσεις
1.341
Η μια και μοναδικη τετοια φιγουρα ποδοσφαιριστη που υπαρχει στην ρετροσυλλογη μου...

121165.jpg121164.jpg

Και ας ειναι απο αντιπαλη ομαδα.... :p

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος.... :xm: .... :wait2: ...θα ελεγα οτι θυμιζουν - εντονα - παιχνιδια απο παγωτο (Lucky Cup κλπ...).

Πιστευω,μεγαλυτερης ηλικιας παιδακια.... #) ....να μας καλυψουν - αν γνωριζουν κατι - με τα φωτα τους. :)

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

saxlina

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
4
Για να δουμε οι παλιες καραβάνες;

Ευπαλίνος

RetroActive
Αντιδράσεις
130
Είναι απο τα γαριδακια ΜΠΟΖΟ. Δεκαετία 1970. Υπαρχουν 5 ομαδες, ΠΑΟ-ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός-ΑΕΚ-Αρης. Καθε ομαδα 12 παικτες. Εχω συμπληρωσει ΠΑΟ-ΑΕΚ-Ολυμπιακό(μου λειπουν 2), αρκετα απο ΠΑΟΚ, αλλα μου λειπουν τα περισσοτερα απο ΑΡΗ.

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Αντιδράσεις
830
Ωραίος ο Ευπαλίνος. Αν ανέβαζε και μία φώτο θα είχε εμπλουτίσει κατά πολύ το θέμα.

saxlina

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
4
Πολυ ωραια βγάλαμε μια ακρη!

Διάβασα και αλλου ότι κατι παρόμοιο ειχε το 74στο περιοδικο ΜΠΛΕΚ σαν δωρακι μαζι με αυτοκόλλητα και ημερολόγιο!

Ποιοι παιχτες σου λείπουν φιλε;

subgr

RetroN00b
Αντιδράσεις
6
Σεβομαι πολυ αυτη τη σελιδα ως γνησιος σχεδον 50αρης πια που ζησαμε τις ανεπαναληπτες δεκαετιες 70--80 τις τελευταιες αγνες,  ρομαντικες αυτου του πλανητη. Την επισκεπτομαι δυστυχως σπανια και με φερνει παλι και παλι το google εδω οταν ψαχουλευω τις αναμνησεις μου. Λοιπον επειδη αυτο το thread ειναι ελλιπες αλλά και όπως σε πολλα άλλα δυστυχως δεν υπαρχουν πλεον οι πολυτιμες φωτο θα ανεβασω εδω σημαντικες φωτο ποδοσφιαριστων αλλα και προτομων-μπρελοκ τους ποy τα ειχαν τα γαριδακια Mr. Chips. Μια προτομη θα ηθελα να ειχα κρατησει δυστυχως δεν εχω. Αν καπου ποτέ καποιος θελησει να μου δωσει μια.....

ΑΠΟΕΛ Κυπρου Νο 3 !!!!!!

Ομονοια Κυπρου Νο 6 !!!

ΑΠΟΠ Κινυρας Νο 6 !!!

ΑΛΚΗ Κυπρου Νο 4 !!!

subgr

RetroN00b
Αντιδράσεις
6
Και προτομες-μπρελοκ απο τα γαριδακια Mr.Chips

Κουδας !!

Δεληκαρης !!!

Ζηνδρος !!

Guest
Αναζητώ προς αγορά ποδοσφαιριστές "ΜΠΟΖΟ" του ΑΡΗ . Καθώς και από τον ...συμπολίτη τους 3 - 5 -6 -9 .

697 2004 530

Ευχαριστώ!

Μπλουζα