Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

Το Adrift ηταν το μετριο.

Δεν καταλαβαινω παντως τι εχει πιασει τους Ελληνες κωλοδιανομεις και πολλα DVD (oπως και το Adrift) εχουν κακο authoring και δεν υποστηριζουν Dolby Digital!!!!

Μαλλον τα στριμωχνουν σε DVD5....ηλιθιοι...
 
Χθες, αρκετα μετα τα μεσανυχτα, ειχε στο ΤηλεΑστυ βιντεοταινια που εχασα τους τιτλους δυστυχως, αλλα πρεπει να ηταν το "Μαντονα για Παντα" με την Ελενη Φιλινη, τον Παυλο Ευαγγελοπουλο και τον Κωστα Καραγιωργη. Εχει βαλει αρκετες "υπερπαραγωγες" μετα τα μεσανυχτα τωρα τελευταια το εν λογω καναλι.
 
Συναυλία του Jean michel jarre σε DVD....Jarre in China 2004 κορυφαία.......
 
Wally είπε:
Δεν καταλαβαινω παντως τι εχει πιασει τους Ελληνες κωλοδιανομεις και πολλα DVD (oπως και το Adrift) εχουν κακο authoring και δεν υποστηριζουν Dolby Digital!!!!

Μαλλον τα στριμωχνουν σε DVD5....ηλιθιοι...
τα δικαιωματα φταινε....πριν 2-3 χρονια οι ταινιες υποτιτλιζονταν εξω, με αποτελεσμα να εχουμε Dolby Digital......τωρα ομως μιας και που τα εργα φτιαχνονται εδω, ο ηχος στην συντριπτικη πλειοψηφια, ειναι δυστυχως σε κατωτατη μορφη
 
Είδα τις ταινίες που αγόρασα από το πιο παλιό βιντεοκλάμπ της πάτρας

ΠΗΡΕΣ ΠΤΥΧΙΟ; (1985) με τον Βασίλη Καίλα, Λίλα Καφαντάρη, Νίκο Ζιάγκο, Βασίλη Τσάγκλο, Λιλή Μαλινδρέτου

Ο ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΚΑ Ο ΣΤΟΧΟΣ (1983) οικολογικού ύφους θρίλερ του Νίκου Φώσκολου σε μια υποθετική μελλοντική αθήνα που την πνίγει το νέφος. Πρωταγωνιστές ο Γίωργος Βογιατζής (η αγάπη της γάτας) Ερρίκος Μπριολας (κάνει τον κακό εργοστασιαρχη)

ήτανε βραδυά cult

:)
 
Ξαναδα για 12η φορα το Rocky Balboa ... και φυσικα θα διαφωνησω (as always) με τον Wally για το Πειρατες της Καραιβικης 2 το οποιο ειναι ανελπιστα καλο με εξαιρετικα εφε και καλοσκηνοθετημενες σκηνες δρασης και στρωνει το χαλί για τον επομενο (3η συνεχεια wow).
 
Garfield II.

To πρώτο της σειράς μου άρεσε πολύ περισσότερο, (απουσίαζε ο Nermal, Arlene και φυσικά ο Pooky), το animation όμως για άλλη μία φορά άψογο. Μεγάλη φιγούρα, μορφή στην κυριολεξία είναι για άλλη μία φορά ο Odie.!!!!!!!!!!
 
Lord Of War

Το είχα γράψει κάποτε και το είχα ξεχάσει (μέχρι χθές).

Ταινιάρα! Σταθερή αξία ο Cage στον χρόνο και γενικά όλες οι ερμηνείες

άψογες (να φανταστείτε οτι μέχρι ο Ethan Hawke έπαιζε καλα :animeek: )
 
BATTLE OF THE BULGE

170499~Battle-of-the-Bulge-Posters.jpg
170499~Battle-of-the-Bulge-Posters.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μολις ειδα το Rocky...

Τι να πω?Το καλυτερο φιναλε που θα μπορουσε να υπαρχει.Ειμαι λατρης της σειρας(εκτος του5) και ισως να μην κραταω αποστασεις.Who cares?Η ταινια για μενα ειναι αξιοπρεπεστατη.-

"Adrian,we did it" ΤΕΛΟΣ
 
The Crazies του Romero (1973) http://www.imdb.com/title/tt0069895/. Δεν είναι άσχημο για την εποχή που γυρίστικε και το αίσθημα πανικού και απομόνωσης που προσπάθησε να δώσει. Πάντως δεν άντεξα να το δω μέχρι το τέλος. Το περίμενα πιο gore και αυτό απο τους χαρακτηριστικούς τίτλους στο διαφημιστικό που διαβάσα.
 
Shadowdancer2501 είπε:
Μολις ειδα το Rocky...

Τι να πω?Το καλυτερο φιναλε που θα μπορουσε να υπαρχει.Ειμαι λατρης της σειρας(εκτος του5) και ισως να μην κραταω αποστασεις.Who cares?Η ταινια για μενα ειναι αξιοπρεπεστατη.-

"Adrian,we did it" ΤΕΛΟΣ
Απαιχτος ο Sly,αποκατεστησε την φημη της σειρας με αυτην την ταινια-φιναλε....

Λεω να δω αποψε το Perfume:Story of a murderer...

Το εχει δει κανεις...;;

**edit**

Τωρα ειδα σε προηγουμενο post σου οτι το εχεις δει φιλε shadowdancer.....
 
telonio είπε:
The Crazies του Romero (1973) http://www.imdb.com/title/tt0069895/. Δεν είναι άσχημο για την εποχή που γυρίστικε και το αίσθημα πανικού και απομόνωσης που προσπάθησε να δώσει. Πάντως δεν άντεξα να το δω μέχρι το τέλος. Το περίμενα πιο gore και αυτό απο τους χαρακτηριστικούς τίτλους στο διαφημιστικό που διαβάσα.
Παρόμοια θεματαλογία (και εξίσου ενδιαφέρον) είναι το CODE-NAME TRIXIE.

Αν ψάχνεις γαι "αιματοβαμμένο" Romero, ΜΗΝ δεις το MARTIN.

Εντελώς "σούπα" αν και η σεναριακή προσέγγιση έχει ενδιαφέρον από ψυχολογική σκοπιά.
 
Ε τότε δεν θα το δω. Αν δεν έχει έστω λίγο σπλάτερ το έργο δεν μου κάνει! :D
 
telonio είπε:
Ε τότε δεν θα το δω. Αν δεν έχει έστω λίγο σπλάτερ το έργο δεν μου κάνει! :D
Επειδή λοιπόν είσαι "ψαχτήρης", προσπάθησε να βρεις το BEYOND THE DARKNESS του Joe D'Amato.

Μόνο μη μου ζητάς ευθύνες, μόλις το δεις ! :animrolleyes:

Μακράν ότι πιο αρρωστημένο και καταθληπτικό έχω δει.

Και από αίμα ... ποτάμι !
 
Exetlaios ευχαριστώ φίλε μου. Ηδη έχει αρχίσει το download!
 
telonio είπε:
Exetlaios ευχαριστώ φίλε μου. Ηδη έχει αρχίσει το download!
Περίμενε να το δεις πρώτα και αισθάνεσαι καλά,

με ευχαριστείς μετά ! :diablotin:

beyonddrknss79.jpg
 
The Prestige

Ευχάριστο ταινιάκι, ελαφρώς άνω του μετρίου. Καλή ατμόσφαιρα, καλή σκηνοθεσία, καλές ερμηνείες.

Συνίσταται αν θέλετε να σκοτώσετε ευχάριστα δύο ώρες.

Υ.Γ. Μακριά μόνο, απο τα γνωστά πολυσινεμά, ειδικά σε ώρες αιχμής.


Εγώ την πάτησα και τελικά νόμιζα οτι έβλεπα το έργο σε λούνα πάρκ απο τον χαμό που γινόταν....
:p
 
Πίσω
Μπλουζα