Ποιές αλήθειες δε θέλαμε με τίποτα να (παρα)δεχτούμε.

Wally είπε:
Ακομα δεν θελω να πιστεψω οτι ο Rob Halford ειναι ομοφυλοφιλος!
Το ίδιο κι εγώ για τον Richard Chamberlain

picture.php
 
Όταν ήμουν μικρός πολλά θυμάμαι να έλεγαν οι γονείς μου και κυρίως η μάνα μου που ήταν παρατηρήματα της θρησκείας αλλά και κάποια που τα βρήκε από τους δικούς της. Τύπου μην κάνεις αυτό γιατί θα πάθεις κακό κτλ. Τότε τα τηρούσα ευλαβικά. Ακόμη και τώρα που τα λέει (κάποια πράγματα δεν αλλάζουν) το ψάχνω αρκετά πριν κάνω το οτιδήποτε. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, κάποια αγαπημένα πρόσωπα που "έφυγαν" ήταν δύσκολο να το πιστέψουμε.
 
Δεν μπορούσα να πιστέψω ότι δεν υπάρχουν...ρομπότ ( όπως παρουσιάζονται στις ταινίες). Επίσης κανένας δεν μου άλλαζε την γνώμη, ότι οι ηθοποιοί σκοτώνονται πραγματικά στις ταινίες... :D
 
Candy4ever είπε:
Εγώ πάλι ήμουν κατά έναν περίεργο τρόπο πεπεισμένη ότι τα μωρά γεννιούνται από τον αφαλό... Όταν, δε, μια γειτονοπούλα, που κάναμε τότε παρέα, μου αποκάλυψε την αλήθεια, έπαθα μεγάλο σοκ...
δεν είχα ψάξει το θέμα, αλλά κι εμένα μου το αποκάλυψε μια συμμαθήτριά μου στο Δημοτικό (!!!), την κοίταζα περίεργα μετά...

Πίστευα ότι υπάρχει Άγιος Βασίλης, κάθε χρόνο έγραφα γράμμα για να ζητήσω το δώρο μου, πίστευα ότι ζούσε σε ένα μαγικό κόσμο και έμπαινε σε κάθε σπίτι με τρόπο επίσης μαγικό, έβρισκα δώρα κάτω από το χριστουγεννιάτικο δέντρο (άσχετα αν δεν ήταν αυτά που είχα ζητήσει). Στην Ε' τάξη ανακάλυψα...την αλήθεια, την ώρα που τοποθετούνταν τα δώρα κάτω από το δέντρο, έτυχε να περάσω από εκεί, προσπάθησα να μη δείξω την έκπληξή μου αλλά η μαγεία είχε χαθεί...
 
Πίσω
Μπλουζα