Ποια παιχνίδια παίζετε αυτό τον καιρό κλεισμένοι σπίτι λόγο του ιού;

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.819
Ασχετα αν δουλευουμε ακομα καποιοι απο μας και δεν κλεισανε τα μαγαζια μας (ασχετα αν κατεβαινουμε για να πιουμε κανα καφε και να φυγουμε μετα γιατι δεν παταει ψυχη :p :p :p :p ) η αν καποιοι εργαζονται ακομα στης δουλειες τους το θεμα ειναι πως με τα παντα κλειστα και με την απαγορευση στην τελικη ολοι κλεισμενοι στα σπιτια μας ημαστε.Ετσι λοιπον οσοι ειναι gamers σιγουρα θα λιωνουν τα αγαπημενα τους παιχνιδια σε κονσολες παλιες η νεοτερες,PC,home micros,καποιο παιχνιδι στο κινητο κ.α.

Το ερωτημα λοιπον απλο.Ποια παιχνιδια παιζετε αυτο τον καιρο κλεισμενοι σπιτι λογο του ιου;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εγω παιζω μονο ρετρο!!!παιζω πχ 1 ωρα mame (crt gaming) και μετα κανω λιγη ωρα για διαλειμμα να τσιμπησω και τιποτα και μετα βαζω snes.Mετα διαλειμμα για προγραμμα γυμναστικης μεσα στο σπιτι και μετα βαζω mega drive!!Μετα διαλειμμα για γευμα και μετα βαζω n64!!!Διαλειμα μετα για να δω τα νεα της ημερας και φυσικα τα νεα του retromaniax και του i am retro και μετα βαζω nes!!!Μετα διαλειμμα για το επομενο γευμα και μετα βαζω dreamcast!!!Μετα διαλειμμα για να βγω στο μπαλκονι η στην ταρατσα να παρω αερα και μετα ξαναβαζω mame!!Μετα παλι διαλειμμα για τα νεα της ημερας και μολις κουραστω το βραδυ παω για υπνο για ξεκουραση και το πρωινο αρχιζει με n64 η mame αναλογως τι δεν επαιξα την προηγουμενη μερα και παλι μετα snes-dreamcast-saturn κλπ.
 
Maximus Arcade Carnage, αν και το έχω τερματίσει άπειρες φορές ακόμη με ελκύει το άψογο gameplay του και δεν το έχω βαρεθεί. Πιστεύω πως επάξια θα μπει στο πάνθεον των κλασσικών arcade games.
 
Εγώ δουλεύω ακόμα...:cry::cry::cry:
Τα σαββατοκύριακα όμως παίζω Diablo ΙΙΙ η κανένα ρέτρο παιχνίδι απο Saturn η Dreamcast σε emulator;)
 
Στο pc παίζω Ori and the Will of the Wisps και που και που λίγο Age of Empires ΙΙ Definitive Edition.
Πολύ περισσότερο όμως παίζω Assassin's Creed Origin (PS4)
 
Αντε ρε γραψτε και κανας αλλος να κανουμε λιγο χουλιαμα και να γουσταρουμε με της επιλογες του καθενος οσον αφορα τα παιχνιδια που παιζει αυτο το διαστημα με τον ιο.Τοσους gamers εχει το forum 4 ατομα εχουν ποσταρει μονο τι στο διαολο ολοι παρατησατε τα games και παιζετε μπιριμπα :p :p :p :p
 
Χαχαχαχα (επεσε κραξιμο :p)

Κλεισμένος σπίτι δεν ειμαι, δουλευω με μειωμενο ωραριο...

Παιζω λιγο astral chain στο switch, πολυ ωραιο action παιχνιδι στα γνώριμα λημέρια της PlatinumGames!

Aλλα να πω την αληθεια με αυτα που βλεπουμε καθε μερα δεν εχω πολυ ορεξη :confused:
 
Aλλα να πω την αληθεια με αυτα που βλεπουμε καθε μερα δεν εχω πολυ ορεξη :confused:
Δεν εχεις αδικο σε αυτο που γραφεις γιαννη αλλα τι να κανουμε καπως πρεπει να περασουμε την ωρα μας.Και γω κανονικα δουλευω δεν μας εκλεισαν εμας οποτε κατεβαινω στο μαγαζι να πιω καμια φραπεδια και να παιξω στο λαπτοπ τιποτα και ξανα σπιτι μετα.Εξαλου ανθρωπος δεν παταει τζαμπα ανοιχτα ημαστε αλλα τελως παντων.

Παιχνιδαρα το Astral Chain το αγορασα day one και το τερματισα μπαμ μπαμ και το καραγουσταρα.
 
Kαθε μερα ατελειωτες ωρες crt gaming!!!

Η σημερινη μου μερα ξεκινησε με τερματισμο του super ghouls n ghosts στο αυθεντικο snes

snes.JPG

Φτιαχνω φραπεδια και μετα gaming στις crt τηλεορασεις που εχω για emulators!!!Πολλα αγαπημενα arcades!!!Εβαλα αρκετα credits και ξεκινησα.

mame2.JPG

mame1.JPG

mame3.JPG

mame4.JPG

mame5.JPG

mame6.JPG

Διαλειμμα και εννοειται μετα συνεχιζω με crt gaming!!!Σειρα εχει το nes!!!
 
Kαθε μερα ατελειωτες ωρες crt gaming!!!

Η σημερινη μου μερα ξεκινησε με τερματισμο του super ghouls n ghosts στο αυθεντικο snes

Προβολή συνημμένου 210075

Φτιαχνω φραπεδια και μετα gaming στις crt τηλεορασεις που εχω για emulators!!!Πολλα αγαπημενα arcades!!!Εβαλα αρκετα credits και ξεκινησα.

Προβολή συνημμένου 210076

Προβολή συνημμένου 210077

Προβολή συνημμένου 210078

Προβολή συνημμένου 210079

Προβολή συνημμένου 210080

Προβολή συνημμένου 210081

Διαλειμμα και εννοειται μετα συνεχιζω με crt gaming!!!Σειρα εχει το nes!!!
Ολα τα λεφτα τα παιχνιδια που διαλεξες φιλαρακι ενα και ενα ολα ειδικα το super ghouls n ghosts που ειναι απο τα πολυαγαπημενα μου οπως και ολη η σειρα βεβαια που εχω τρελα μαζι της και ειναι απο τα πρωτα παιχνιδια που ειχα ανεβασει τερματισμους με ενα credit φυσικα.Tωρα με τον ιο ευκαιρια ειναι να ανεβασω και τερματισμο απο το super ghouls n ghosts αφου με το θυμησες με το post σου :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Kαθε μερα ατελειωτες ωρες crt gaming!!!

Η σημερινη μου μερα ξεκινησε με τερματισμο του super ghouls n ghosts στο αυθεντικο snes

Προβολή συνημμένου 210075

Φτιαχνω φραπεδια και μετα gaming στις crt τηλεορασεις που εχω για emulators!!!Πολλα αγαπημενα arcades!!!Εβαλα αρκετα credits και ξεκινησα.

Προβολή συνημμένου 210076

Προβολή συνημμένου 210077

Προβολή συνημμένου 210078

Προβολή συνημμένου 210079

Προβολή συνημμένου 210080

Προβολή συνημμένου 210081

Διαλειμμα και εννοειται μετα συνεχιζω με crt gaming!!!Σειρα εχει το nes!!!
Sunset riders forever...
 
Ολα τα λεφτα τα παιχνιδια που διαλεξες φιλαρακι ενα και ενα ολα ειδικα το super ghouls n ghosts που ειναι απο τα πολυαγαπημενα μου οπως και ολη η σειρα βεβαια που εχω τρελα μαζι της και ειναι απο τα πρωτα παιχνιδια που ειχα ανεβασει τερματισμους με ενα credit φυσικα.Tωρα με τον ιο ευκαιρια ειναι να ανεβασω και τερματισμο απο το super ghouls n ghosts αφου με το θυμησες με το post σου :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ναι και μενα μου αρεσει πολυ ολη η σειρα!!!Εννοειται οτι εχω λιωσει στο παιχνιδι και το ghouls n goblins και το ghouls n ghosts!!!Οποτε το ανεβασεις στο καναλι σου θα το δω!!!Εχω δει και τερματισμους απο αλλα παιχνιδια σου!!!Απιστευτος παικτης στα παλια arcades!!!


Eννοειται!!!

Και review απο τον φιλο matalcandyman.
 
.Τοσους gamers εχει το forum 4 ατομα εχουν ποσταρει μονο τι στο διαολο ολοι παρατησατε τα games και παιζετε μπιριμπα :p :p :p :p

Aς ξαναποσταρω ακομα μια φορα εγω μιας και δεν ποσταρουν αλλοι.

Eννοειται εγω crt gaming!!!Emulators σημερα αλλα και gaming στο αυθεντικο snes.

Και αρχες 10ετιας του 80 ειχαν βγει παιχνιδαρες που παιζονται μια χαρα και σημερα οπως το donkey kong του 1981!!!

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG
 
Έτσι μάλιστα :thumbup: no prob! Μένουμε Σπίτι για όσο θέλουνε! :lol:
 
Έτσι μάλιστα :thumbup: no prob! Μένουμε Σπίτι για όσο θέλουνε! :lol:

Χαχαχα!!!Full 80s-90s!!!Αισθανομαι σαν να με κλειδωσανε σε μια αιθουσα ηλεκτρονικων της 10ιας του 90 με τις crt τηλεορασεις!!!και θα πρεπει να παιζω απο το πρωι ως το βραδυ ηλεκτρονικα!!!Μουσικη+ φραπεδια+ arcade stick+ αρκετα credits και τερματιζω τα αγαπημενα παιχνιδια των coin ops.

Τοσες ωρες ηλεκτρονικα καθε μερα δεν εχω ξαναπαιξει στην ζωη μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Full δραση σημερα με τα φοβερα γραφικα στα 128 bit της sega αλλα και μετα συνεχεια στα 16 bit!!!

Μερικα απο τα παιχνιδια που επαιξα σημερα στις αυθεντικες κονσολες dreamcast και mega drive

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

6.JPG

5.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG
 
Παιδιά σας ζηλεύω , έχετε κάτι να απασχολήσει το μυαλό σας για πολλές ώρες , οι υπόλοιποι αυτό:
 

Συνημμένα

  • IMG_20200403_144327.png
    IMG_20200403_144327.png
    502,9 KB · Προβολές: 5
Ευτυχως υπαρχουν 100δες φοβερα ρετρο παιχνιδια!!!

Crt gaming εννοειται και σημερα με γνωστα ωραια 80s 90s arcades.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG
 
Αντε ρε γραψτε και κανας αλλος να κανουμε λιγο χουλιαμα και να γουσταρουμε με της επιλογες του καθενος οσον αφορα τα παιχνιδια που παιζει αυτο το διαστημα με τον ιο.

Απο μενα παντως δεν νομιζω να εχεις παραπονο metalcandyman σ αυτο το θεμα.

Μερικα απο τα παιχνιδια που επαιξα στα αυθεντικα nes - snes αλλα και arcades στο mame στις crt τηλεορασεις.Donkey kong country ξαναεπαιξα παλι στο snes.Αν και πολλα παλια παιχνιδια τα εχω τερματισει εκατονταδες φορες δεν τα βαριεμαι ποτε.

nes
1.JPG
nes
2.JPG
nes
3.JPG
nes
4.JPG
snes
5.JPG
snes
6.JPG
arcade
7.JPG
arcade
8.JPG
arcade
9.JPG
 
Dead Cells (Windows) έφτασα στο σημείο που σκοτώνεις τον βασιλιά τον έφαγα και μετά άλλαξαν τα σκηνικά στην αρχή εκεί έχω σταματήσει. Τρελές ώρες παιχνιδιού ίσως πάνω από 100

Crashlands (Windows-Android) το είχε free το epic games store το παίζω και σε android. Ωραίο παιχνίδι ίσως και καλύτερο του don't starve.

Oblivion (Windows) ναι το παλιό του 2006 με εφέ του reshade. Τεράστιο open world, χάνεσαι πας για το κεντρικό quest και σταματάς κάθε λίγο για να κάνεις side quest. Ατελείωτο

Axiom verge (Windows) το έπιασα ξανά μήπως και καταφέρω να προχωρήσω λίγο

Super mario 3d world (Cemu Wii-U) το τερμάτισα αυτό ήταν το παιχνίδι που έπαιξα περισσότερο.

λίγο Super mario bros 3 (super mario all stars) σε snes emulator στο PSP.

Silent storm (Windows) ένα παλιό turn base strategy το βαρέθηκα γιατί κάνει πάρα πολύ χρόνο ανάμεσα στα turns.

Γενικά η κάθε πλατφόρμα έχει να προσφέρει πολλές ώρες παιχνιδιού που αποκλείεται να έχεις τόσο χρόνο διαθέσιμο ακόμα και σε καραντίνα και μιλάμε για μία μόνο πλατφόρμα δηλαδή έτσι και πιάσεις και άλλα μηχανήματα δεν τελειώνεις ποτέ
Έτσι και ανοίξω και Wii στην CRT και πιάσω snes, megadrive, gamecube δεν τελειώνουμε ούτε σε 400 χρόνια
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα