Ποια παιχνίδια παίζετε αυτό τον καιρό κλεισμένοι σπίτι λόγο του ιού;

Σε αυτό που έγραψε ο Shinobi για τα 400 χρόνια, και είναι κάτι που σκέφτομαι τα τελευταία 2-3 χρόνια κοιτάζοντας τις 300+ φυσικές κόπιες παιχνιδιών που έχω, ελάχιστες για κάποιους...Το πολύ-πολύ να έχω παίξει έστω και μία φορά τα μισά από αυτά. Πότε θα προλάβω να τα παίξω, μέχρι πότε θα μπορώ να παίζω...είμαι 44...10 χρόνια ακόμα;

Κάποια που μου αρέσουν πολύ θέλω να τα μάθω, να τα καταλάβω...NGB, δεν ξέρω πόσες φορές το έχω παίξει ,RE2 8 φορές και θέλω να το ξαναπαίξω, και δεν έχω οικογενειακές υποχρεώσεις που συμαίνει ότι έχω περισσότερο χρόνο για μένα.

Ίσως χαζές σκέψεις...

(Assassin's Creed ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!)
 
Τα αγαπημένα μου:

Σούπερ Μάριο Λαντ 2: 6 χρυσά νομίσματα και
Σούπερ Μάριο Λαντ 3: Γουάριο λαντ.
 
Έχω ένα σκληρό δίσκο 1 TB γεμάτο με παιχνίδια για PC από αρχές 1998 μέχρι σήμερα κάπου 150 τίτλους (και άλλα τόσα iso στον ίδιο δίσκο για PS1-N64-Dreamcast-Gamecube-Ps2) και αποκλείεται να προλάβω να τα παίξω. Συν δεκάδες που έχω αγοράσει στο Steam, humble bundle κ.α. βάλε και android βάλε και PSP ρίξε και λίγο Wii (μια 50ρια τίτλους Gamecube-Wii σε εξωτερικό σκληρό 500gb συνδεδεμένο στην κονσόλα) θες 10 ζωές να προλάβεις να παίξεις. Για διάφορους λόγους κάποια δεν πρόλαβα να τα παίξω πχ είχα 10 τίτλους PC την εποχή που βγήκαν Fable, Dragon Age origins κ.α. και είχα κολλήσει και έπαιζα όλη μέρα MMO. Και όλο λέω πότε θα παίξω το oblivion ποτέ το Fable ποτέ το Witcher 3
 
- CPS1, NeoGeo & MegaCD games στο MiSTer
- Final Fantasy VIII Remastered
 
Πίσω
Μπλουζα