Ποια σειρά του MEGA (1989-1990) θα θέλατε να είναι η επόμενη σε DVD με TV-περιοδικό?

thebest20 είπε:
Πατήρ,Υιός και Πνεύμα,γιατί ήταν μια από τις πρώτες σειρές του MEGA και νομίζω πως έχει μικρή διάρκεια κάθε επεισόδιο!Αν βάλει 3 επεισόδια σε κάθε τεύχος,θα ολοκληρωθεί και σύντομα και θα την απολαύσουμε ξανά,ειδικά εμείς οι νεότεροι που ήμασταν 2 χρονών όταν βγήκε και δεν την έχουμε δει!Για δεύτερη επιλογή θα έλεγα "Αυθαίρετοι" που επίσης είναι από τις πρώτες σειρές του MEGA!Και κάτι που θα ήθελα να δω τέλος είναι το Casa Di Macaroni,αν και λείπει από την ψηφοφορία!
Το γράφουμε και παραπάνω: Το "Πατήρ Υιός και Πνεύμα" δεν ήταν απλά "μια από τις πρώτες σειρές του MEGA", ήταν η πρώτη! Επίσης "Οι Αυθαίρετοι" ήταν η δεύτερη! Όσον αφορά το "Casa Di Macaroni", δεν είναι σε αυτή την ψηφοφορία, διότι δεν προβλήθηκε τη διετία 1989-1990.
 
ΑΥΘΑΙΡΕΤΟΙ

Hands down επιλογη. Μακραν η πιο "μπροστα απο την εποχη της" κωμικη σειρα. Για να μη πω ετη φωτος μπροστα.
 
Αυθαίρετοι και εγώ. Το γέλιο, μόνο που θυμάμαι τον Βαλαβανίδη να πλακώνεται με τη Βάσια Τριφύλλη όταν τον λέει κοντό, πεθαίνω!
 
1η επιλογή Μπονσαλέντης, 2η Αυθαίρετοι...
 
Εγώ ψήφισα "Τρείς Χάριτες"!Αν και όπως είπαν και αλλοι πιστεύω οτι η επόμενη σειρά θα είναι ή οι "Δυο Ξένοι" ή η "Dolce Vita".
 
Μου κανει εντυπωση που δεν ειναι στην ψηφοφορια το Εκμεκ Παγωτο εμενα ειναι η αγαπημενη μου σειρα και αυτη θα ηθελα σε dvd να δωσουν ομως απο την ψηφοφορια αφου δεν υπαρχει το εκμεκ παγωτο ψηφισα τους αυθαιρετους
 
Με παρεσυρε η καρακαλταρα του Φονου χωρις ταυτοτητα και το ψηφισα. Απο κει και περα οντως Αυθαιρετοι θα ηταν η δευτερη επιλογη μου. Πατηρ υιος κλπ. καθαρα για συλλεκτικους λογους (παντα με νυσταζε η γραφη του Κωνσταντινου).
 
ioli1453 είπε:
Μου κανει εντυπωση που δεν ειναι στην ψηφοφορια το Εκμεκ Παγωτο εμενα ειναι η αγαπημενη μου σειρα και αυτη θα ηθελα σε dvd να δωσουν ομως απο την ψηφοφορια αφου δεν υπαρχει το εκμεκ παγωτο ψηφισα τους αυθαιρετους
Ok, ας το επαναλάβω για άλλη μια φορά: οι σειρές που συμμετέχουν σε αυτή την ψηφοφορία είναι από 2 τηλεοπτικές σεζόν: 1989-1990 και 1990-1991 (και αυτό διότι μπορούμε να υποβάλουμε μόνο μέχρι 10 "συμμετοχές" σε κάθε δημοσκόπηση). Το "Εκμέκ Παγωτό" είναι της σεζόν 1991-1992 και θα ακολουθήσει στην επομενη ψηφοφορία.
 
Χαλαρά Αυθαίρετοι. Και μόνο λόγω Πουλίκα αξίζει!
 
Αυθαίρετοι, διαχρονικη αξια!!!!εδω και 18 χρονια δεν εχει αλλαξει τιποτα νεοπλουτισμος ,ματαιοδοξια,και να φαω τον γειτονα τον καπελα!!
 
Εγώ θα έλεγα τα "Απίστευτα" στην αρχική και την τελική τους μορφή (σε επίπεδο trailer). Πολύ περισσότερο όταν ξέρουμε όλοι μας ότι η Ελένη Γερασιμίδου μπορούσε να παριστάνει το μωρό στα trailers της περιόδου 1990-1993.
 
Τώρα που η 1η μου επιλογή, οι τρεις χάριτες, άρχισαν να βγαίνουν σε dvd εγώ θα ήθελα η επόμενη να είναι ή το ρετιρέ ή το μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη (δεν το έχω δει αλλά θέλω να το δω γιατί είναι βασισμένο σε βιβλίο του Μαρή). Οι αυθαίρετοι δεν μου άρεσαν ποτέ αλλά και τώρα που είδα πριν μερικούς μήνες ένα εορταστικό δεν μου άρεσε καθόλου. Το βρίσκω άνευρο, στυφό, βαρετό χωρίς ίχνος χιούμορ. Απορώ πως μάζεψε τόσες πολλές ψήφους.
 
Αρης Μπονσαλεντης, ασυζητιτι, γιατι οπως λεει και ο Rapide και μονο που προερχεται απο βιβλιο του Μαρη,αρκει. Η αμεσως επομενη επιλογη μου θα ηταν ο Φονος Χωρις Ταυτοτητα, μια πραγματικα θαυμασια σειρα του MEGA.
 
bambinella 100 είπε:
Αρης Μπονσαλεντης, ασυζητιτι, γιατι οπως λεει και ο Rapide και μονο που προερχεται απο βιβλιο του Μαρη,αρκει.
Και είναι και ιδιαίτερα καλογυρισμένη και φροντισμένη σειρά συμπληρώνω εγώ.
 
ΑΥΘΑΙΡΕΤΡΟΙ........

ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ MEGA ΡΕ [edit] απρεπής έκφραση [edit] ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ..;;;;;;;;;; ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;;;;;;;;;;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
επειδη καποιες εχουν βγει τωρα θελω

Το Ρετιρε και τους Οι Αυθαιρετοι

αντε να δουμε που δεν το βλεπω
 
"Το Μυστικό Του Άρη Μπονσαλέτη" κατά προτίμηση και φυσικά το "Οι Αυθαίρετοι"! Όλες θα ήταν ενδιαφέρουσες αλλά αυτές τις δύο θα ήθελα να δω πρώτα.
 
ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ , ΟΙ ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΙΑΣ ΧΩΡΙΣ 2η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΕΙΡΕΣ FOREVER . ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΕ DVD ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΣΕ DVD ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ .
 
kossyfa είπε:
ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ , ΟΙ ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΙΑΣ ΧΩΡΙΣ 2η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΕΙΡΕΣ FOREVER . ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΕ DVD ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΣΕ DVD ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ .
kossyfa, γράφε σε παρακαλώ με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις... ;)
 
μαλλον δεν ακουν γιατι θα εβλεπαν τι ζητα ο λαος του Retromaniax
 
Πίσω
Μπλουζα