Ποια retro-games θα επιλέγατε για μεγάλη πτήση;

Shinobi

RetroMasteR
Joined
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.188
Αντιδράσεις
742
Καλοκαιρακι και πατε Αμερικη να δειτε τους συγγενεις. Μεγαλη πτηση κατι πρεπει να κανετε να περασει η ωρα. Ποια ρετροπαιχνιδια θα παιζατε στο δρομο σε μια 10ωρη πτηση;

Εγω θα επαιζα σε android με φορτιστη μαζι χειριστηριο και ακουστικα:

Castlevania symphony of the night epsxe

Bombjack σε σπεκτρουμ emulator ετσι για χαλαρωση

Metroid Fusion GBA.Emu

Tetris Gameboy 

Galaga 90 retroarch PC engine

Σιγουρα οι επιλογες ειναι απειρες αλλα εγω δεν θα ηθελα κατι  πολυ μπερδεμενο οπως  ena adventure.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μαλλον θα διαλεγα κατι χαλαρωτικο και διαρκειας. Syberia 2 ή το Cave στο κινητο μιας και δεν τα εχω τελειωσει
 
Spectrum

Match Day I, II

Rambo

Exploding Fist
 
Το Drop the Towers, παιζεται με flight stick.
 
Η πιο μεγάλη one-off πτήση που έχω κάνει είναι Μιλάνο-Μπουένος Άιρες, κάπου 17 ώρες. Θυμάμαι ότι είχα παίξει ολόκληρο το Cruise for a Corpse κι ένα ακόμα adventure που δεν θυμάμαι, ίσως ήταν το Operation Stealth.
 
Μπορει να επαιζα και το forget-me-not σε android ΑΝ επαιρνε χειριστηριο. Ειναι παιχνιδαρα. 
 
Κανά point and click adventure σε scumvmm στο tablet για να με πάρει ο υπνος
 
Η πιο μεγάλη one-off πτήση που έχω κάνει είναι Μιλάνο-Μπουένος Άιρες, κάπου 17 ώρες. Θυμάμαι ότι είχα παίξει ολόκληρο το Cruise for a Corpse κι ένα ακόμα adventure που δεν θυμάμαι, ίσως ήταν το Operation Stealth.
Επίσης 17 ώρες Πειραιάς - Σάμος με το καράβι πριν 3 χρόνια (όχι το 1955). Tελείωσα 2 φορές το final fight στο psp και αφιέρωσα μερικές ώρες στο magic sword, έπεσαν τα μαλλιά μου και έμεινα καραφλός, γέννησα δίδυμα και στο τέλος πήδηξα στην θάλασσα, αλλά δεν με ήθελαν τα σκυλόψαρα. 
 
Τα επικότερα ταξίδια με καράβια ηταν τα 80ς και 90ς, ειδικά με τα σαπάκια του Α(ρ)γούδημου. Απειρες ώρες το ταξίδι, άπειρες και οι ώρες στο ουφάδικο του καραβιού. Μπορεί να είχε 8 μποφόρ και οι μισοί στο καράβι να είχαν λιποθυμήσει και οι άλλοι μισοί να είχαν βγάλει τα άντερα τους, και εμείς πλακωνόμασταν στο Double Dragon. Ωραίες εποχές.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσοχή με το βύσμα υποδοχής φόρτισης. Συνήθως στα αεροπλάνα έχουν το κλασικό βύσμα usb (type b) και αν έχεις type c την πάτησες
 
Netbook με το original Dungeon Keeper.
 
Πίσω
Μπλουζα