Ποικιλία fanarts!

QueenofHearts

RetroActive
Joined
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
809
Αντιδράσεις
836
Όλα από τη σελίδα: http://lobolopez.deviantart.com/. Όσοι έχετε deviant art μπορείτε να την επισκεφτείτε και να αφήσετε και σχόλια! Πρόκειτε για ρεαλιστικά πορτραίτα των χαρακτήρων της Κάντυ και επειδή είναι πάρα πολλά θα κάνω multipost ανά 5!


Θεία Elroy



TIA_ABUELA_ELROY_by_lobolopez.jpg



Αδερφή Mary-Jane



SRITA_MARY_JANE_by_lobolopez.jpg



Αδερφή Grey



HERMANA_GREY_by_lobolopez.jpg



Οι Ράγκαν



SRES_LEEGAN_by_lobolopez.jpg



Ο Γκαρσία



SR_GARCIA_by_lobolopez.jpg


 


Προβολή συνημμένου 71771Προβολή συνημμένου 71772Προβολή συνημμένου 71773Προβολή συνημμένου 71774Προβολή συνημμένου 71775

Flanny

flammy_by_lobolopez.jpg


Lord Grantchester

DUQUE_DE_GRANDCHESTER_by_lobolopez.jpg


Τα λαομίσητα αδέρφια

ElizayNeal_by_lobolopez.jpg


Η ακατανόμαστη

miss_marlowe_recuerda_by_lobolopez.jpg


Susana_Marlowe_by_lobolopez.jpg


Προβολή συνημμένου 71776Προβολή συνημμένου 71777Προβολή συνημμένου 71778Προβολή συνημμένου 71779

Προβολή συνημμένου 71780
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Stear

Stear__caido_en_batalla_by_lobolope.jpg


STEAR__AQUI_ESTARE_by_lobolopez.jpg


Archie

ARCHIE__RIMAS_FORZADAS_by_lobolopez.jpg


Anthony

Anthony_by_lobolopez.jpg


EStudio_de_Anthony_by_lobolopez.jpg


EStudio_de_Anthony_by_lobolopez.jpg

Stear__caido_en_batalla_by_lobolope.jpg

STEAR__AQUI_ESTARE_by_lobolopez.jpg

ARCHIE__RIMAS_FORZADAS_by_lobolopez.jpg

Anthony_by_lobolopez.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Terry (χάλια δεν είναι? λες και είναι ο χαμένος λόρδος των village people... τόσο macho!)

TERRY__REY_DE_NADA_by_lobolopez.jpg


Terry_14_Feb_by_lobolopez.jpg


Candy

Candy_en_libertad_by_lobolopez.jpg


Albert

Albert_14_Febrero_by_lobolopez.jpg


soleado_by_lobolopez.jpg


__Mi_angel_de_la_navidad___by_lobol.jpg


principe_de_la_colina_by_lobolopez.jpg


__Mi_angel_de_la_navidad___by_lobol.jpg

principe_de_la_colina_by_lobolopez.jpg

TERRY__REY_DE_NADA_by_lobolopez.jpg

Terry_14_Feb_by_lobolopez.jpg

Candy_en_libertad_by_lobolopez.jpg

Albert_14_Febrero_by_lobolopez.jpg

soleado_by_lobolopez.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Albert

mitad_de_mi_1_de_3_by_lobolopez.jpg


mas_bella_cuando_ries_by_lobolopez.jpg


mas_que_cuidados_by_lobolopez.jpg


tio_william_by_lobolopez.jpg


το χαρούμενο γκρουπ!

Candymundo__candys_world_by_lobolop.jpg


Juanita περιμένω λουκουμάκια με τόσο Άλμπερτ...

 

 

 

 

 


Candymundo__candys_world_by_lobolop.jpg

mitad_de_mi_1_de_3_by_lobolopez.jpg

mas_bella_cuando_ries_by_lobolopez.jpg

mas_que_cuidados_by_lobolopez.jpg

tio_william_by_lobolopez.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tι ειναι αυτα που κανεις βρε Queen! Θα σε μαλωσω...αχ, αυτα τα βρετανικα προϊοντα ;)

Η Juanita μαλλον ετρεξε στο περιπτερο για υπογλωσσια :rofl: Eιδικα εκει που τον λουζει στην σκαφη η Καντυ, η Juanita θα λιποθυμησε...ελπιζω μονο να ηταν καποιος μαζι της στο σπιτι για να σφουγγαρισει τα σαλια απο το πατωμα και να την συνεφερει (εχω δικιο Juanita???) :rofl:
 
Τι όμορφα, που ειναι! Και τόσο αληθινά! Σαν, να ποζάρουν, και να τους ζωγραφίζουν.

Αυτό που μου έκανε εντυπωση, ειναι η εκφραστικότητα, και το ότι φαινεται καθαρά οι ηλικίες τους. Π.Χ του Άντονυ, που ήταν ένα μικρό παιδί όταν πέθανε.

Η σκηνη, με αυτη την σκάφη, που λεγεται μπανιέρα, παρότι ειναι ουάαααου, δεν τους ζωγραφισαν καλα, και δεν δειχνουν τόσο όμορφοι.

Θέλω και άλλα!
 
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Emm... τα γνωρίζω...

Την πρώτη φορά ήμουν μόνη στο σπίτι...

Με βρήκαν τρεις μέρες μετά να γυρνώ σαν το φάντασμα μεσα στο σπίτι κρατώντας την εικόνα του 'Αλμπερτ στο λόφο αφυδατωμένη και με το μάτι να γυαλίζει...

Μου πήρε ένα εξάμηνο να συνέλθω, αλλά νομίζω πως το ξεπέρασα...

Ή όχι,:what: τώρα που τα ξαναείδα;;;

:dribble: :dribble: :dribble: :dribble:

Θα το μάθετε από τις ειδήσεις...

ΥΓ... η ακατανόμαστη είναι κουκλάρα, :eek:

ο Άντονυ σόρρυ αλλά είναι χάλια...

Εκπληκτικοί Πάτυ Στήαρ!!!

Ο Αλμπ... Ο Αλ... ο...

[λιποθύμησα... Dom τα υπογλώσσια το βράδυ μην ξεχάσεις... ]
 
Πςςςςςς.... ο Αλμπερτ ειναι..... κουκλος!!!!

Μ'αρεσε ακομα και ο Γκαρσια σαν σχεδιο.
 
H αδερφή Γκρέυ θυμίζει παγανίστρια έτοιμη να ξεκινήσει αποκρυφιστική τελετή... :D

Εκείνη με το μπάνιο του Άλμπερτ ήταν φαντάζομαι κατά της διάρκεια της συγκατοίκησης...

Μετά μου λες αν ξεπέρασε γρήγορα η Κάντυ το χωρισμό...

Εγώ, 10 μέρες πριν συμβεί θα τον είχα ξεπεράσει...

:dribble: :dribble: :dribble:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι φανταστικά σχέδια είναι αυτά!!

Και εκτός του ότι είναι πολύ προσεγμένα, έχει καταφέρει να αποδώσει και τους χαρακτήρες μέσα από την έκφραση και το βλέμμα τους!!

Μόνο ο Άντονυ δεν μου πολυάρεσε. Ο καλύτερος πάντως είναι ο Άλμπερτ..φαίνεται ότι του είχε αδυναμία η καλλιτέχνης...
 
Xmmm... :wait2:

H Mizuki θα ήθελε έναν νέο, όμορφο, σκιτσογράφο μη ταληροφονιά για να της κάνει τα σχέδια της συνέχειας της Κάντυ...:sure: Σωστά;;;;

Χώρια που τα παραπάνω είναι τόσο ρεαλιστικά που δε νομίζω πως θα άφηναν ασυγκίνητο οποιονδήποτε φαν ανεξαρτήτως τοποθέτησης....

(εδώ που τα γράφουμε βέβαια, ο θείος... :cold: δίνει ρέστα... Τι Άλμπερτ σε μάνγκα και ανιμε... :sweat: εδώ είναι τα λεφτά... :dribble:)

Προτείνω να στείλουμε στην κα Μιζούκι απευθείας το λινκ με τις φωτό του τυπά και να περιμένουμε την κοσμοϊστορική συμφωνία... :cheers:
 
Ενίσταμαι κ. πρόεδρε! Ο καλλιτέχνης ουχί μόνον είναι αλμπερτικός αλλά και αντιτερρυκός ταυτόχρονα!

Τελοσπάντων... Πολύ ωραία σκίτσα, την ακατανόμαστη την έχει κάνει μοντέλο, όπως και την κ. Ράγκαν.

Η Ελίζα και ο Νηλ... καλά να πάθουνε!

Ο Άλμπερτ με το κουστούμι φέρνει στον Brad Pitt στην ταινία "Meet Joe Black"

Πολύ γλυκιές είναι και η τριάδα Candy, Annie, Patty
 
Όπως τα βλέπω τα σκίτσα μου κάνει κάτι σε έργο μυστηρίου της Agatha Christie,με τίτλο:"Ποιος σκότωσε τον Άντονυ;".Όσο καλοδουλεμένα και αν είναι δεν μπορώ να τους ταυτίσω με τους αγαπημένους μας ήρωες.Ωστόσο,είναι αρκετά πρωτοποριακό.
 
Ναι, δεν το συζητώ, ο Άντονυ, ο Άρτσι και ο Τέρρυ έχουν υποφέρει στα χέρια του και αναρωτιέμαι γιατί αυτοί και όχι οι Ράγκαν. Ο καλλιτέχνης είναι άντρας και δεν μπορώ να πω πως μ'αρέσει το στυλ του, ειδικά όσον αφορά τους πρωταγωνιστές της σειράς. Τόσο βαρβατίλες και τεράστιοι. Οι δευτερεύοντες χαρακτήρες απ΄την άλλη είναι πολύ καλύτεροι!
 
Πάντως, πολύ έξυπνη η ιδέα του να ζωγραφίσει τα πρόσωπα της ιστορίας σαν να ήταν αληθινοί άνθρωποι!!!


Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο και πραγματικά εντυπωσιάστηκα!!!!
 
QueenofHearts είπε:
...Ο καλλιτέχνης είναι άντρας και δεν μπορώ να πω πως μ'αρέσει το στυλ του, ειδικά όσον αφορά τους πρωταγωνιστές της σειράς. Τόσο βαρβατίλες και τεράστιοι. Οι δευτερεύοντες χαρακτήρες απ΄την άλλη είναι πολύ καλύτεροι!
Εμένα, πάλι γιατί μου αρέσουν;;; :what:

Θα το κοιτάξω... :xm: δε γίνεται... ένας ειδικός θα ξέρει κάτι παραπάνω... ε... :fever: μιά αγωγούλα θα μου τη δώσει... :zip:

Βασικά... έχω εκστασιαστεί...

Μέχρι και ο ίδιος ο καλλιτέχνης μου αρέσει... :D
 
Juanita είπε:
Εμένα, πάλι γιατί μου αρέσουν;;; :what:
Θα το κοιτάξω... :xm: δε γίνεται... ένας ειδικός θα ξέρει κάτι παραπάνω... ε... :fever: μιά αγωγούλα θα μου τη δώσει... :zip:

Βασικά... έχω εκστασιαστεί...

Μέχρι και ο ίδιος ο καλλιτέχνης μου αρέσει... :D
Έχεις εξτασιαστεί λόγω των πμ μου :p και γιατί έχεις πάθει overdose Albert! O Άλμπερτ άλλωστε είναι ο μόνος που ζωγραφίζει τόσο καλά! Αυτή ειδικά δίπλα στο παράθυρο είναι καταπληκτική και η αγαπημένη μου απ΄όλες! Είναι δύσκολο να κάνεις ρεαλιστικά πορταίτα σε anime χαρακτήρες πάντως!
 
Juanita νομιζω οτι εχεις εκτροχιαστει (τυφλα να 'χει ο ΟΣΕ) :rofl: Καλε μαζεψου λιγο, γιατι θα μαζευουμε εμεις τα κομματια σου και δεν θα εχεις κουραγιο να συνεχισεις το fanfic σου!

Νessie, αχ, πρεπει να βρουμε ενα πετυχημενο Τερρυκο καλλιτεχνη...αλλα, για στασου! Εχουμε τα 115 επεισοδια της ΤΟΕΙ να απολαυσουμε :clap: ;)

Δεν βλεπω τον Turrican να σχολιαζει! Turri, ζεις????????? :rofl:

Ax, βρε Queen...εξαιτιας σου θα εχουμε θυματα στο φορουμ :D
 
domniki είπε:
Εχουμε τα 115 επεισοδια της ΤΟΕΙ να απολαυσουμε :clap:
Να απολαύσουμε?? τα 115 τραυματικά επεισόδια μας έφεραν σε αυτή τη τραγική κατάσταση! Ειδικά κάποια, μόνο απόλαυση δεν είναι! :wait2:

Ax, βρε Queen...εξαιτιας σου θα εχουμε θυματα στο φορουμ :D
:cool: Πειράααζει που όπου μπω τα κάνω όοολα λίμπα; Πειράαααζει; :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα