Ποιος ήρωας των Videogames θα θέλατε να είστε;

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.883
Φανταστητε οτι καθεστε στην τηλεοραση σας η στο pc και παιζετε το αγαπημενο σας παιχνιδι.Καποια στιγμη εκει που παιζετε και πινετε την τεταρτη μπυρα η το 3 ουισκυ :D μια τεραστια λαμψη εμφανιζεται στην οθονη και μια δινη σας ρουφαει και σας μεταφερει μεσα στο αγαπημενο σας παιχνιδι στην θεση του ηρωα.Σε πιο videogame θα θελατε να ησασταν ο ηρωας του παιχνιδιου ετσι και γεινοταν πραγματικοτητα το παραπανο σεναριο;

Προσωπικα θα γουσταρα να ημουνα ο link στο zelda.Exω τρελα με ολα τα zelda και θα γουσταρα να σκοτωσω την κουφαλα τον Gannon:D
 
Ο Ηρωας των Quest for Glory
 
Δεν θα ήθελα να είμουν η Samus (καθώς είμαι αγοράκι) αλλά σίγουρα θα ήθελα να είχα μια power suit σαν την δική της (με όλα τα upgrades φυσικά).
 
Ο ήρωας του Princess from the Percia ( αλλά πολύ τρέξιμο βρε παιδί μου!). Άριστος ξιφομάχος, καταφερτζής και ελευθερώνει και την πριγκίπισσα στο τέλος! ;)
 
Εγώ θα ήθελα να τρέξω ανάποδα στους περιστροφικούς λόγους της Green Hill Zone ! Άρα καταλάβατε !
 
Lara Croft!

lara-croft.jpg


Θεά
η Λαίδη! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα έλεγα και γω Lara Croft αλλά θυμήθηκα την .... The Boss (Metal Gear Solid 3: Snake Eater)
 
O Luxor the Moonprince απο το Lords of Midnight ειναι ο πρωτος που μου ερχεται στο μυαλο. Ακολουθουν δεκαδες αλλοι. Αρρωστιααααααααα
 
Ο Squall από το FFVIII...

 
Ο Χάρος από το Discworld Noir.
Death__s_New_Toy_by_ItchyBarracuda.gif


Το πιο καυστικό χιούμορ που έχω συναντήσει σε adventure, συν τα προνόμοια του επαγγέλματος φυσικά. :D
 
Ουπς...για καποιο λογο νομιζα οτι μιλαγαμε για 8bit!

Επανερχομαι λοιπον με αυτο το φτηνο επιχειρημα... :)

ef39316dsegata.jpg


Φυσικα ο Segata Sanshiro! Θα πετσοκοβα τους κατοχους αλλα και τους εν δυναμει αγοραστες του PS στο βρωμοξυλο, θα διδασκα στα παιδια να σεβονται το gaming και στους μεγαλους να παιζουν μεχρι να λυγισουν τα δακτυλα τους, θα ξεκαθαριζα το χομπι μας απο τους ξεκαρφωτους και περαστικους και φυσικα θα εσωζα το Dreamcast.


Δεν θα την παταγα με την ρουκετα στους Sega Towers και θα συνεχιζα να ημουν μασκωτ της Sega για το Dreamcast2, Dreamcast3 κτλ...
 
Ο alex kidd!!! Ε ρε μπουνιες που θα εριχνα...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Θα ήθελα να είμαι ο Mario.

Ξέρω ότι μερικών σας σταμάτησε η καρδιά σας, είτε από χαρά για τον "προσηλυτισμό" είτε από σοκ για την προδοσία. :p

Φυσικά κάνω πλάκα. Ακόμα και Lemming να ήμουνα, καλύτερα θα ήταν, lol.
 
:D Είπα και εγώ!!!

( όπως ακριβώς το περιγράφεις την πάτησα :D )
 
Maddog είπε:
Θα ήθελα να είμαι ο Mario.

Ξέρω ότι μερικών σας σταμάτησε η καρδιά σας, είτε από χαρά για τον "προσηλυτισμό" είτε από σοκ για την προδοσία. :p

Φυσικά κάνω πλάκα. Ακόμα και Lemming να ήμουνα, καλύτερα θα ήταν, lol.
Μα την πίστη μου, νόμιζα ότι έχει πρόβλημα ο browser μου! :D

Γιατρέ, είσαι μούτρο! :D
 
Τα ειχα καποτε με μια που σπουδαζε ψυχολογος και συμφωνα με της γνωσεις που απεκτησα :D ωσο ημασταν μαζι μπορω να πω οτι ο φιλτατος Maddog ωσο και να θελει να δηξει την απεχθεια του για τον Mariο καταβαθος θα ηθελε με χιλια να ειναι ο super mario και να ησελθει στους κολπους της nintendo:p
 
Ο Τιτανομεγιστοτεραστιος Kratos God of War-Kratos.jpg απο το επικο God of War!!!!!!!! :headbang:
 
Πίσω
Μπλουζα