Ποιος είναι ο κύριος Αλεξίου;

Οπως ειχα πει πιο νωρις στο θρεντ, τη θυμαμαι πολυ αχνα τη σειρα, και δεν ειχα πολυκαταλαβει για τι προκειται. Η εντυπωση που ειχα (λαθος μαλλον) ηταν οτι εχει δημιουργηθει ενα hype γυρω απο το ονομα του Παντζα λογω μιας παρεξηγησης ή συνωνυμιας, χωρις να το θελει εκεινος. Διαβαζοντας τα ποστ παραπανω καταλαβα οτι σατιριζει το φαινομενο του να γινονται πολλα για το τιποτα, και το ψωνιο για το famous for being famous. Διαβασα και για το ξενερωτικο φιναλε, αλλα και αυτο παιζει το ρολο του για να δειξει ποσο φουσκα ηταν ολο αυτο :)

Wally είπε:
Συνεχιζω να παρακολουθω τη σειρα καθημερινα και συνεχιζει να μου αρεσει πολυ.
Δεν ξερω αν οφειλεται οτι ειμαι ελαφρως καλτιλας.
Κι εγω ειδα ενα επεισοδιο προσφατα αλλα ομολογω οτι μου φανηκε λιγο ακαταλαβιστκο κα φασαριοζικο. Γενικως δεν εχω καταφερει να παρακολουθησω πολλα πραγματα απο Νεμεα-Κουτελιδακη, με μοναδικη εξαιρεση τους Αυθαιρετους.

Η Εμμανουελα Αλεξιου που σημερα ειναι 100 φορες πιο κουκλα
Oh yes! :flower:

Προσεξα και τον (συγχωρεμενο) Σωτηρη Βαγια ως ατιθασο νιατο

Εξαιρετικος στο ρολο του ο Συριωτης.
Αν και λιγο παρωχημενο πλεον το καλουπι του αυστηρου/συντηρητικου/αποστρατου/παππου/θειου :D

Ποια ηθοποιος κανει την γραμματεα του διαφημιστη?
Λες την ξανθια ελληνογερμαννιδα; Αυτη που εκανε τη νταντα για λιγα επεισοδια στα Εγκληματα αλλα δε θυμαμαι ονομα.

BTW το καστ στη RetroDB (και στα 30 sites που την αντιγραφουν) ειναι ελαφρως λειψο.
Μάλιστα στους τιτλους τελους προσεξα το εξαιρετικα παραξενο οι ηθοποιοι να αναφερονται ονο με το αρχικο και το επιθετο! Πχ. "Ε. Αλεξίου". Αρκετα δυσκολο να συμπληρωθει το καστ.
 

video80 είπε:
H σειρά ξεκινούσε απο μια διαφιμιστική γιγαντοαφίσα λίγο πριν τους τίτλους αρχής. Την έβλεπα οταν προβλήθηκε την 1η σεζον της και έχω την εντυπωση οτι είταν το 1987-88 ,καπου στο 95 το είχα δει σε επαναληψη.Συμπρωταγωνιστουσε και η Κάρμεν Ρουγγέρη οπου σε μερικά επεισόδεια είχε λάβει μέρος και ο γιός της (Βίκτωρας Κουλουμπης)συμαθητής του ξάδερφου μου στο δημοτικό ,έμενε Νέα Σμύρνη. Σύμερα είναι 31 ετών ,συνομίλικος με μενα, απο οτι μου πε ο ξαδερφος μου μετα το λύκειο ασχολήθηκε με μουσικές σπουδές.

Να προσθέσω οτι στο cast της σειράς ειταν και η Βανεσσα Τζελβέ με περίεργο Look ,ίσως η μονη της εμφάνιση με περμανάντ.
Φιλτατε ισως ο ξαδερφος σου μπορει να μας βοηθησει να βρουμε τα τοπωνυμια της σειρας. Παντως ο τοτε πιτσιρικας επαιζε πολυ καλα.

1@Rakeesh[/USER] Νομιζω ο Νεμεας ή δινει κατι δυνατο ή κατι καπως κουραστικο. Μαλλον του αρεσει να φτιαχνει περιεργους χαρακτηρες που τελικα ειτε περναν σουπερ στο κοινο και μενουν ή δεν περνανε καθολου. Τελευταια πολυ καλη δουλεια του (που επισης δεν νομιζω οτι πηγε καλα εμπορικα...δυστυχως!) ηταν το Για παντα φιλες. Η Αλεξανιαν κουκλαρα και ο Νικος Γεωργακης να δινει ρεστα.

 
Δεν γνώριζα ότι ο σωτήρης βάγιας έχει πεθάνει
 
Ενω εχτες εβλεπα στο Guide της τηλεορασης μου ποτε εχει το επομενο επεισοδιο ωστε να προγραμματισω εγγραφη...σημερα δεν υπαρχει στο Guide!

Μπαινω στο site της ΕΡΤ και λεει οτι σημερα εχει το 7+8 επεισοδιο (το οποιο εχει προβαλει ξανα) και απο αυριο δεν βλεπω πουθενα αναφορα του στο προγραμμα!

Παιζει να το κοψανε? Ποιο ειναι το τηελφωνο της ΕΡΤ για το προγραμμα?
 
Παίζει ότι (μάλλον) τα έχουν λίγο χαμένα.

Υποτίθεται ότι πρέπει να προβληθεί το 11ο επεισόδιο. Θα εκνευριστώ πολύ αν προβάλουν κάτι άλλο (7ο+8ο επεισόδιο) ή αν κόψουν την σειρά
 
Μιλησα με ΕΡΤ. Μαλλον τυπογραφικο αν και τους ειπα οτι η σειρα ειναι 13 επεισοδια αρα δεν βγαινουν σε διπλά.

Φταινε μαλλον οι Κορεατες ή οι Κινεζοι. :)

Τους ειπα να το τσεκαρουν να μην αφησουν τη σειρα στη μεση!
 
Wally είπε:
Μιλησα με ΕΡΤ. Μαλλον τυπογραφικο αν και τους ειπα οτι η σειρα ειναι 13 επεισοδια αρα δεν βγαινουν σε διπλά.
Φταινε μαλλον οι Κορεατες ή οι Κινεζοι. :)

Τους ειπα να το τσεκαρουν να μην αφησουν τη σειρα στη μεση!
Φαντάζομαι την έκφραση της τηλεφωνήτριας μόλις έκλεισε το τηλέφωνο...χαχα

Βίωσε ρετρό έπαφή τρίτου τύπου...
 
Τα επεισόδια είναι τελικώς 12, και προβλήθηκαν κανονικά τα 2 τελευταία σήμερα.

Θα επανέλθω με ένα βιντεάκι από την σειρά.

update: Έτοιμοι οι Κινέζοι και οι Κορεάτες............

 





 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnmar94 είπε:
Πιο πιθανόν είναι να βρίσκεται στην Παιανία, κοντά στα στούντιο των Τηλεοπτικών Επιχειρήσεων του Νίνου Ελματζίογλου, του παραγωγού της σειράς πάρα στην Αγία Παρασκευή. Αυτή είναι υπόθεση δική μου και μπορεί να μην στέκεται. Πάντως υπάρχει σε κάποια φάση του 1ου επεισοδίου, στη σκηνή του τζόκινγκ του Τζούμα, μια πινακίδα που αναγράφεται μια οδός "Σεφέρη" αν θυμάμαι καλά...

Εχω φαει κολλημα να βρω το σπιτι!

Ειδα και τις δυο σκηνες τζοκινγκ αλλα δεν ειδα καποια που να διαβαζεται ή να γραφει Σεφερη...γιαααα βοηθα λιγο :)

Βρηκα μονο μια διαφημιστικη που αχνοδιαβαζεται (στο τελος της πρωτης σκηνης τζοκινγκ) αλλα δεν μπορω να διακρινω κατι

Το πολυ πευκο που βλεπω δεν με πηγαινει προς Παιανια...

Εν τω μεταξυ στο σηριαλ αναφερει οτι το σπιτι ειναι Αγια Παρασκευη και μια αλλη φορα στη Φιλοθεη. Δεν μου ταιριαζει ουτε αυτο.

H Eθνικη Τραπεζα αναφερει οτι ειναι στην Λ Αλεξανδρας αλλα ουτε αυτο μου καθεται...

Θα ζητησω και τη βοηθεια της "κινηματογραφικης τοπογραφικης ομαδας" :)

Stormwatch είπε:
Φαντάζομαι την έκφραση της τηλεφωνήτριας μόλις έκλεισε το τηλέφωνο...χαχα

Βίωσε ρετρό έπαφή τρίτου τύπου...

XAXAXAXAXAXAXAXAXA
 

Λοιπον η περιοχη (το πευκο) που κανει ειτε για Μελισσια (Πεντελη γενικοτερα) ή προς Ραφηνα.

Καπου διαβασα οτι ο Παντζας μενει χρονια προς Καλλιτεχνουπολη/Βουτζα/Ραφηνα.

Μηπως το σπιτι του κ Αλεξιου, ειναι το σπιτι του Παντζα??

Ξερει κανεις λεπτομερειες?

1@tsalk[/USER] εχεις καμια προσβαση στον κ Κουτελιδακη?

 
Όχι άμεσα αλλά ίσως μπορέσω να βρώ. Το αποκλείω πάντως να θυμάτε τέτοιες λεπτομέρειες.
 
η γραμματεας της διαφημηστικης που αναφερθηκε ειναι η ευα στυλαντερ

ο διευθυντης της διαφημηστικης ο κωστας μεσαρης

η ισμηνη καλεση ειναι υπαλληλος σαυτην

ο τρυφων παπουτσης ο φιλος και συναδερφος του πανζα στην τραπεζα

ο αλκης παναγιωτιδης ο δημοσιογραφος που τον κυνηγα

ο νικος χυτας δημοσιογραφος φιλος του μεσαρη

η τζενη ζαχαροπουλου η συζηγος του

φυσικα η καιτη λαμπροπουλου η μανα της

νανα βενετη φιλη του κωστα τζουμα

ο παυλος ορκοπουλος αστυνομικος

ο γεωργος γεωργιου στελεχος

θυμηστε μου αλλους ρολους να σας πω

για μενα η σειρα τωρα που την ξαναειδα ειναι πολυ μπροστα απο την εποχη της

το σπιτι δεν ειναι το πραγματικο του γιωργου πανζα με μια μικρη επιφυλαξη
 
Εχω φαει κολλημα με τα τοπωνυμια σε αυτη τη σειρα...

Συμφωνω οτι ηταν εξαιρετικο σηριαλ...
 
μια σειρα πολυ μπροστα απο την εποχη της,τελεια σουρεαλιστικη σειρα
και εγω στην επαναληψη καταλαβα περι τινος προκειται
ισως να ειναι κ η καλυτερη σειρα του πανζα
 
Πίσω
Μπλουζα