Ποιος είναι το αφεντικό (Who's the Boss?)

Erynies

RetroActive
Joined
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
228
Αντιδράσεις
18
Ποιος είναι το αφεντικό (Who's the Boss?, 1984-92), ΕΤ2


Πρεμιέρα: Πέμπτη 13/10/1988


Άσχετο, αλλά μια εξίσου οικογενειακή σειρά με έναν ιταλό οικονόμο, τον Tony, το αφεντικό του, μια businneswoman την Angela, και την κόρη του την Alyssa Milano, την θυμάται κανείς??Την έβαζε και το ΤV Μακεδονία πέρυσι νομίζω...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Who's the boss..

Μπήκες με γκαζια Erynies :D
 
χεχεχεχε..μάλλον Wally!thx:)
 
Καλώς όρισες Erinyes!!!!!!!!!!!!!!!! Δυνατά!!!!
 
thxthx pooky(1)!Θα προσπαθήσω! :D
 
Το Who's the Boss ειναι η old time classic αγαπημενη μου κωμικη σειρα!!!

who


wtb.jpg




Δειτε στο πρωτο βιντεο πως ηταν και πως ειναι τωρα...

Official website : http://www.wtbr.com/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εγω την εβλεπα, 92 με 93 νομιζω (δυσκολη χρονια)

Παντως αυτη που εκανε την Αντζελα δεν με ενεπνεε καθολου ως γκομενα και δεν μπορουσα να ταυτιστω με τον Τονυ :Ρ
 
Η αγαπημένη μου κωμική σειρά ever!! δεν έχανα επεισόδιο για τιποτα!

ανδρας -οικιακής βοηθός με μια κόρη στην εφηβεία, την κοπέλα που επαιζε την μικρή ( Μιλάνο) την έβρισκα πολύ όμορφη, all-time classic εφηβη! μετά εκανε καρριερα στις μάγισσες καθως και το ξανθό παιδάκι της Αντζελλας, κουκλί ηταν και αυτό! μηπως θυμόσαστε τα ονόματα που είχαν στην σειρά!; καλά η μανα της Αντζελας όλα τα λεφτά!!

circleag, ένα μεγάλο ευχαριστω για τα βιντεακια που κατέβασες, βρε αναμνησεις :bow: !!! τοσο ζεστη σειρά!! τοσο οικογενειακή!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Complete series cast summary:
Tony Danza ... Tony Micelli (196 episodes, 1984-1992)

Judith Light ... Angela Bower (196 episodes, 1984-1992)

Alyssa Milano ... Samantha Micelli (196 episodes, 1984-1992)

Danny Pintauro ... Jonathan Bower (196 episodes, 1984-1992)

Katherine Helmond ... Mona Robinson (196 episodes, 1984-1992)


και για μενα ειναι απο τις αγαπημενες σειρες

πριν λιγα καιρο νομιζω οτι το ειχε επαναληψη,μαλλον στο Μακεδονια tv
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν την είδα, κρίμα :( ήξερα πως την έβαζε αλλά είχα χάλια εικόνα!

ναι Σαμάνθα την λέγαν την μικρή, ο Τόνυ αν δεν με απατά η μνήμη μου, ειχε Ιταλική καταγωγή!! ο ηθοποιος αυτός θα παιξει μετα και σε μια ταινία με εφηβη κόρη πάλι, μια ξανθιά κοπέλα που οταν ομορφαινει κυνηγά απο πίσω!

Η τρελιάρα Μόνα πως εβγαλε τέτοια συντηρητική, σοβαρή και εργασιομανή κόρη..

Γινεται να την ξαναβάλει η ερτ; την βρίσκω πολύ καλύτερη απο τα φιλαράκια πάντως! αυτη η σειρά ήταν όαση γέλιου στα μαθητικά χρόνια, είχε ωραια φιλοσοφια πόσες φορες δεν έχω κάνει εργασιες στο σχολείο παρακολουθώντας την :D
 
Πολυ καλη σειρα απο της αγαπημενες μου.καπου εχω καταχωνιασμνους ολους τους κυκλους χωρις υποτιτλους φυσικα.
 
Έχει μερικά βράδια που την παρακολουθώ και πάλι στο Μακεδονία.

Σήμερα αναρωτιόμουν τί έγινε στο τέλος της σειράς. Θυμάται κανείς?
 
Kambia είπε:
Έχει μερικά βράδια που την παρακολουθώ και πάλι στο Μακεδονία. Σήμερα αναρωτιόμουν τί έγινε στο τέλος της σειράς. Θυμάται κανείς?
http://en.wikipedia.org/wiki/Who's_the_Boss%3F

καμπια λέει εδω πως τελείωνει με την γνωριμία ενος νεαρου φοιτητη με την Σαμ και τελειωνει με τον γάμο τους, για τους άλλους ηρωες δεν κάνει κουβέντα!
 
Είχα δει τη σειρά σε επανάληψη από το Μακεδονία TV. Μου άρεσε ο μικρούλης Τζόναθαν (Danny Pintauro). Όμως δεν μου άρεσε το γέλιο-κονσέρβα σε κάθε πετυχημένη ατάκα.
 
αριαδνη είπε:
http://en.wikipedia.org/wiki/Who's_the_Boss%3F
καμπια λέει εδω πως τελείωνει με την γνωριμία ενος νεαρου φοιτητη με την Σαμ και τελειωνει με τον γάμο τους, για τους άλλους ηρωες δεν κάνει κουβέντα!
Ευχαριστώ Αριάδνη.

Όμως δεν μου άρεσε το γέλιο-κονσέρβα σε κάθε πετυχημένη ατάκα.
Είναι κάτι που και μένα με εκνευρίζει αλλά δυστυχώς ήταν της "μόδας" στις τότε σειρές. Λες και δεν ξέρουμε πότε θα γελάσουμε ή οχι...
 
Και για μένα είναι αγαπημένη σειρά. Το τέλος της σειράς είναι ποιητικό. Οι δύο ήρωες δεν παντρεύτηκαν. Ο Τόνυ δέχτηκε μία δουλειά στην Iowa και η 'Αντζελα πήγε να μείνει μαζί του, σε λίγο καιρό όμως πεθύμησε την ζωή της και την δουλειά της στο Connecticut. 'Ετσι αποφασίζουν να χωρίσουν. Στο τέλος όμως ο Τόνυ επιστρέφει στο σπίτι τους και χτυπάει την πόρτα ζητώντας πίσω την παλιά του δουλειά. Η'Αντζελα του ανοίγει με το μπουρνούζι και τα μαλλιά τυλιγμένα της σε πετσέτα. Η σκηνή είναι ίδια με αυτή του πρώτου επεισιδίου.
 
Από τις πιο καλές σειρές για όλη την οικογένεια. Την βλέπαμε ανελλιπώς.
 
Εγώ πάλι δεν ξέρω, αλλά την βαριόμουνα αφόρητα... :xm:
 
Τιτλοι εναρξης της σειρας

 
Πίσω
Μπλουζα