Ποιος εκφωνητής είναι; (Αλέξανδρος Δραγώνας)

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
409
Στην τηλεοπτική διαφήμιση του Αdoro light και συγκεκριμένα από το 0.11 ακούγεται μια γνωστή φωνή από τα παλιά. Μήπως γνωρίζετε ποιός εκφωνητής είναι; Έχω την εντύπωση πως τον ακούω από μικρή στις διαφημίσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, είμαι σίγουρη πως δεν θα μείνω με την απορία! :)

[video=youtube_share;RK9zZjNBy5k]http://youtu.be/RK9zZjNBy5k
 
Ναι, έχεις δίκιο... Η φωνή είναι όντως οικεία, αλλά κι εγώ δεν μπορώ να προσδιορίσω σε ποιον ανήκει....
 
Μηπως ειναι ο Χρηστος Σημαρδανης? :wait2:

Σαν να μοιαζει η φωνη του...
 
O Xρηστος Σημαρδανης για μενα, αποκλειεται εντελως.

Η φωνη ειναι οντως πασιγνωστη και την ακουω απο παιδακι. Ισως να ανηκει στον Αλεξανδρο Δραγωνα.
 
:bow: :clap: :clap: :clap: :hurrah: Ευχαριστώ όλους, ευχαριστώ τη bambi μου ιδιαιτέρως που το βρήκε. Σιγουρεύτηκα πατώντας εδώ (και ακούγοντας τις διαφημίσεις των πελατών της εταιρείας η οποία στην αρχική της σελίδα αναφέρει τον συγκεκριμένο εκφωνητή ως συνεργάτη της) : http://www.lanis-a-d-v.gr/tv.html
 
Παλιότερα έκανε όλα τα τρέιλερ του ΑΝΤ1. Σήμερα τον ακούμε στα ραδιοφωνικά τρέιλερ περιοδικού με ξενόγλωσσο τίτλο, [edit] είναι κάτι που δεν μας απασχολεί ως φόρουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να εισαι καλα, Krios! Η αληθεια ειναι οτι οποτε θετουμε αποριες εδω μεσα, λυνονται σχεδον παντα!
 
ΦΖΠ1 είπε:
Παλιότερα έκανε όλα τα τρέιλερ του ΑΝΤ1. Σήμερα τον ακούμε στα ραδιοφωνικά τρέιλερ περιοδικού με ξενόγλωσσο τίτλο, [edit] είναι κάτι που δεν μας απασχολεί ως φόρουμ [edit]
Eντάξει, αν και παραπάνω προβάλλεται μέσω λινκ ολόκληρο site διαφημιστικής εταιρίας, με το όνομά της.
 
ΦΖΠ1 είπε:
Eντάξει, αν και παραπάνω προβάλλεται μέσω λινκ ολόκληρο site διαφημιστικής εταιρίας, με το όνομά της.
Στα πλαίσια της αναζήτησης και της επαλήθεσης πάντα. Και δε νομίζω ότι είναι κακό που αναφέρει την εταιρεία. Δεν τίθεται θέμα διαφήμισης (μιας και δεν προσφέρει υπηρεσίες λιανικής ή webshop) και σίγουρα δεν γίνονται πολιτικοί χαρακτηρισμοί.

Κατ' αυτήν την έννοια, τότε και η διαφήμιση που πόσταρε η Κριός είναι εκτός χρονολογικών ορίων.

Να ξαναρωτήσω (για Ν-οστή φορά), γιατί δεν στέλνετε ένα πμ, αλλά χρειάζεται κάθε φορά, συστηματικά να "πετάτε" σφήνα μέσα στο θρεντ ό,τι νομίζετε ότι δεν στέκει? Ή νομίζετε ότι θέμα θα μείνει έτσι, με τα "εμβόλιμα" πλάνα?
 
A, tώρα κατάλαβα, για το "αντι....". ΟΚ ! :D
 
Οκ - οσονούπω θα καθαριστεί και το θέμα! ;)
 
Τον Αλέξανδρο Δραγώνα τον θυμάμαι κι από τις διαφημίσεις, αλλά κυρίως από το γεγονός ότι εκφωνούσε τις ειδήσεις στο κρατικό ραδιόφωνο. Θυμάμαι μάλιστα πολύ καλά πως σε επίσκεψη με το σχολείο στην ΕΡΤ (πρέπει να ήταν χειμώνας 1983-84), την ώρα που μας ξεναγούσαν στο στούντιο του ραδιοφώνου, έτυχε να εκφωνεί το δελτίο ειδήσεων των 11.00. Κι έτσι είδα επιτέλους τον άνθρωπο του οποίου τη φωνή είχα ακούσει τόσες και τόσες φορές..
 
Πίσω
Μπλουζα