Ποιο από όλα τα πλάσματα του Resident Evil σας άρεσε / τρόμαξε περισσότερο

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.924
Ποιο από τα πλάσματα ή άνθρωποι που συναντήσατε στο Resident Evil είτε σας τρόμαξε περισσότερο είτε σας άρεσε ο σχεδιασμός του ο όγκος του κτλ.;

Ας πούμε δε θα ξεχάσω ποτέ τον κροκόδειλο στους υπονόμους του RE2 ο οποίος, όπως είχε γράψει και το Gamepro, μας έχει για πρωινό κουλουράκι. Ο συγκεκριμένος πραγματικά πετάγεται εκεί που δεν το περιμένεις. Ευτυχώς που υπάρχει και ο πυροσβεστήρας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι αράχνες.

Γενικά έχω μία σχέση αγάπης-μίσους με αυτά τα πλάσματα.
 
Nemesis...Περισσοτερο βασικα με αγχωνε..Ο τροπος που περπαταει(και δεν σταματαει σχεδον με τιποτα)μου δημιουργουσε ενα αγχος μαζι με τρομο και ας ημουν μαντραχαλος..
 
Τα hunter φυσικά.Οταν επέστρεφα απο το guardhouse στο mansion με έπιανε ένας ψιλο-πανικός και ένα ψιλο-αγχος για το πώς θα τα αντιμετωπίσω ειδικά όταν πρωτο έπαιζα το παιχνίδι τον πρώτο καιρό(τώρα δεν μασάμε :p ) Ειδική αναφορά πρέπει να γίνει και για το γιγαντιαίο φίδι όπου οι λέξεις δεν μπορούν να περιγράψουν αυτό που ένιωσα οταν τ είδα (τα σιχαίνομαι τα φίδια)
 
Η πρώτη εμφάνιση του licker στο RESI2 είναι κλασική πλέον σκηνή...


Θυμάμαι έτρεξα πίσω και πήγα στο προηγούμενο δωμάτιο από την τρομάρα!

Οπωσδήποτε και ο Nemesis, όπως προείπε και ο kajwbtfe ( αναρωτιέμαι ακόμα αν το έγραψα καλά :) )...
 
τα περισσοτερα,εκτος από τα απλα zombie.(κανενα δεν με τρομαξε ιδιαιτερα)

παντος αυτά που ξεχωρίζω είναι τα hunter .

και φυσικα από boss o τ-002 είναι ο αγαπημενος μου.

Tyrantdm4.jpg
 
chimera.jpg

Αγαπημένα παιχνίδια τα 3 πρώτα και τα 2 του Gamecube(Remake,Zero).Έχω πολλούς αγαπημένους,αλλά ξεχωρίζω αυτόν εδώ,Chimera(Remake φώτο)αγαπημένος εχθρός και παλούκι ειδικά στο original.
 
Πίσω
Μπλουζα