Ποιο από όλα τα STAR TREK (t.v. series) θεωρείτε καλύτερο;

Ποιο STAR TREK (τηλεοπτικές σειρές) θεωρείτε καλύτερο;

  • T.O.S. (1966-1969)

    Ψηφοφορίες: 5 100,0%
  • The Next Generation (1987-1994)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Star Trek: Enterprise (prequel)

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Star Trek: Voyager

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Deep Space 9

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    5
  • Η δημοσκόπηση ολοκληρώθηκε .

aNwDyNos

RetroN00b
Joined
27 Δεκ 2010
Μηνύματα
141
Αντιδράσεις
246
1) Την αρχική, κλασσική σειρά (T.O.S., της τριετίας 1966-1969) του Gene Roddenberry με τον Καναδό ηθοποιό William Shatner στο ρόλο του Capt. Kirk.
2) Την "Επόμενη Γενεά" (T.N.G., 1987-1994), βασισμένη πιστά στο αρχικό έργο, με το Βρετανό θεατρικό ηθοποιό Sir Patrick Stewart στο ρόλο του κυβερνήτη Jean-Luc Picard.
3) To prequel Star Trek: Enterprise (2001-2005) με το Scott Bakula να ερμηνεύει τον κυβερνήτη Jonathan Archer.
4) Τη σειρά Star Trek: Voyager (1995-2001).
5) Τη σειρά Star Trek: Deep Space Nine (1993-1999), όπου η δράση έχει μεταφερθεί τώρα σε έναν διαστημικό σταθμό, αντί για τη "γέφυρα" του αστρόπλοιου Enterprise.

Παραθέτω εικόνες από τις επιλογές 4 & 5.
 

Συνημμένα

  • Star Trek DS_9.png
    Star Trek DS_9.png
    482,7 KB · Προβολές: 1
  • STAR TREK_Voyager.png
    STAR TREK_Voyager.png
    580,1 KB · Προβολές: 1
To πρώτο, το TOS. Το δεύτερο είχα προσπαθήσει να δω μερικά επεισόδια, αλλά το παράτησα. Δεν γίνεται Strar Trek, χωρίς Kirk και Spock.
 
Και εγώ την αρχική κλασική σειρά ST θα επιλέξω ως καλύτερη.


***EDIT***

Ψήφισα και στο poll την επιλογή T.O.S :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτο εδω πρεπει να γινει poll.

Αν ο αρχικός poster δεν γνωρίζει πως, ας στείλει ενα PM στον @AEON

Γνωρίζω. Απλά θα προτιμούσα κουβέντα επί του θέματος (όπως έχει αρχίσει) και όχι ψηφοφορία. Ευχαριστώ, πάντως.
 
Το original με Kirk, Spock και "Bones" Mc Coy θεωρώ καλύτερο. Από τα υπόλοιπα τα Next Generation, Voyager, άντε και το prequel Enterprise. Με άφησε αδιάφορο το Deep Space 9.
 
Το original με Kirk, Spock και "Bones" Mc Coy θεωρώ καλύτερο. Από τα υπόλοιπα τα Next Generation, Voyager, άντε και το prequel Enterprise. Με άφησε αδιάφορο το Deep Space 9.
Ίσως γιατί η δράση δεν εκτυλίσσεται στο γνωστό και οικείο περιβάλλον του Enterprise. Γενικά, συμφωνώ μαζί σας. :)
 
Έχοντας ξεκινήσει, πρόσφατα, να παρακολουθώ τη σειρά Star Trek: Deep Space Nine, έκανα μία ανάρτηση για αυτήν, σε ένα από τα ιστολόγιά μου.
Μπορείτε να την διαβάσετε ΕΔΩ

Παρότι αναφέρεται πως άρεσε, σε γενικές γραμμές, προσωπικά την θεωρώ πολύ υποδεέστερη από τις TOS, TNG και Enterprise. Αρχίζω και την τελευταία που μένει (Voyager), οπότε θα έχω μία σφαιρική εικόνα.

Το αρχικό σίριαλ είναι μάλλον αξεπέραστο, παρά τις τεχνικές αδυναμίες.
 
Αν και δεν πρόλάβα την ψηφοφορία, θα έβαζα νο1 το Enterprise !!. Αν και ξεκινάει χαλαρά, μετά απο ένα σημείο και μερά ΣΠΕΡΝΕΙ. No2 το Voyager, το οποίο το έχω δεί τρείς! φορες και απο κοντά το Next Generation, με τον μυθικό χαρακτήρα του Πικάρντ. Deep Space 9 δεν με τράβηξε, εχοντάς δεί μερικά επεισόδια στην ΤV, και το TOS και αυτο μερικά επεισόδια μόνο.
 
Πίσω
Μπλουζα