Πολίτης Κλυνν (1995)

music_1896

RetroN00b
Joined
14 Φεβ 2008
Μηνύματα
20
Αντιδράσεις
5
Πολίτης Κλυνν (1995)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%9A%CE%BB%CF%85%CE%BD%CE%BD

Για τους φανατικους του Χαρρυ Κλυνν(οπως εγω) να θυμηθουμε λιγο απο τον

Πολιτη Κλυνν ; Καπου στο 1995 στον ΑΝΤ1 Σαββατο βραδυ στις 21:00 απεναντι απο τα show της Ρουλα Κορομηλα επαιζε αυτη η σειρα .Τα κειμενα αν θυμαμαι καλα εγραφε ο Γιαννης Κακουλιδης ενας απο του μονιμους συγγραφεις επιθεωρησεων του Κλυνν τη δεκαετια του 80.Μουσικη απο το Νικο Στρατηγο.

Εχω φαει τον κοσμο να βρω τη διασκευη που ειχε κανει για το τραγουδι ''Φταει ο ερωτας '' σε ''Φταιει ο γεροντας !! της Δημητριου ! Υπαρχει μηπως κατι ;

[edit] Δεν υπάρχει το βίντεο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω! Που το θυμηθηκες...

Οπως παντα Φοβερος ο Χαρρυ Κλυνν !!
 
Πάντως, το χιούμορ της εκπομπής ώρες ώρες γίνονταν, πολύ μαύρο. Είμαι φαν του χάρρυ κλύνν, αλλά το σκετσάκι που υποτίθεται οτι έμπαινε σε ένα σπίτι και έσπαγε στο ξύλο μια γριά, που δεν τον παρακολουθούσε, μου φαίνονταν λιγάκι περιέργο8).
 
Ορίστε κάποια πλάνα από τη σειρά:

[edit] The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απιστευτη σειρα! Ο Χαρυ Κλυν κλασσικα εδινε ρεστα.

Σε ενα Χριστουγεννιατικο θυμαμαι που εδειχνε μια χορωδια παιδιων να τραγουδα

"Ω, Ελατο" και εδειχνε τα δαση μας να καιγονται...

Κι επειτα ενα σκετσακι για την ακριβεια... Μια οικογενεια

να σουβλιζει αρνι ανημερα τα Χριστουγεννα αφου η γαλοπουλα ηταν πανακριβη.

Και το Πασχα -ελεγαν στον υποτιθεμενο δημοσιογραφο που τους επαιρνε συνεντευξη-

που θα ηταν το αρνι πανακριβο, θα εψηναν γαλοπουλα.

Χαιρετω τον Πρωτομαστορα που εμαθε σε Λαζοπουλους και αλλους τι θα πει Σατιρα.
 
Ποσο μας εχουν λειψει τετοιες εκπομπες... Οπως και ο ιδιος ο Χαρυ Κλυνν μας εχει λειψει απο την Ελληνικη τηλεοραση/σινεμα!... Μου αρεσε ακομα και το 'The Χαρυ Κλυνν Show' που το εβαζε ο ΑΝΤ1 το 92.
 
Το είχα ξεχάσει εντελώς αυτό! Εντάξει, το χιούμορ του Χάρρυ είναι γνωστό και μας αρέσει μέχρι κάποιο σημείο.
 
johnny19818 είπε:
Το είχα ξεχάσει εντελώς αυτό! Εντάξει, το χιούμορ του Χάρρυ είναι γνωστό και μας αρέσει μέχρι κάποιο σημείο.
Ο Χάρρυ ήταν και είναι ίσως ο κορυφαίος σατιρικός καλλιτέχνης της Ελλάδας τα τελευταία χρόνια.

Το κακό όμως είναι ότι από ένα σημείο και μετά κάπου επαναλαμβανόταν.

Και λίγο άσχετο με την σάτιρα, τώρα με το μνημόνιο κάπου έχει "ξεφύγει".. :p

music_1896 είπε:
Εχω φαει τον κοσμο να βρω τη διασκευη που ειχε κανει για το τραγουδι ''Φταει ο ερωτας '' σε ''Φταιει ο γεροντας !! της Δημητριου ! Υπαρχει μηπως κατι ;

http://www.youtube.com/watch?v=LZEJz408Wp0
Αν και το βίντεο έχει κατεβεί, "θρυλικό" τραγούδι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξέρω,αλλά δεν μου πολυάρεσε η συγκεκριμένη εκπομπή ούτε το Χάρρυ Κλυνν show που είχε προβληθεί δύο χρόνια νωρίτερα μια και μόνο εκπομπή...σε αντίθεση με τις κασέτες αλλά και τις διαφημίσεις που είχαν τρελό γέλιο... μετά έκανε και το Ράδιο Μόσχα και λίγο σαν να σοβαρεψε...όμως στις επιθεωρήσεις ακόμα και τότε ήταν απιαστος...όμως λυστε μου μια απορία : γιατί στο retro db για το "Χάρρυ Κλυνν show" γράφει ότι διήρκησε απ' το 1990 ως το 1993 ενώ μόνο μια εκπομπή παίχτηκε;
 
Εγώ ψάχνω το Christmas Show εδώ και κάποια χρόνια, ολόκληρο, αλλά μάταια! Ένα show με το οποίο είμαι συναισθηματικά δεμένος. Βλέπετε ο ΑΝΤ1 μάλλον έχει τσακωθεί με το αρχείο του! :(

Υ.Γ: RED ALERT: Άν έχει κάποιος κάτι σε καμία γωνίτσα κάποιου σκληρού δίσκου ή VHS, θα τον παρακαλούσα να μου στείλει ένα p.m.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα