Πορσελάνινες κούκλες Μαρινόπουλου (1994)

QueenofHearts

RetroActive
Joined
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
809
Αντιδράσεις
837
Το μακρινό 1994 στα σουπερμάρκετ Μαρινόπουλος έδιναν μια συλλογή με πορσελάνινες κουκλίτσες μαζί με κουπόνια. Τις προάλλες βρήκα το φυλλαδιάκι όπου συμπλήρωνες τα κουπόνια, καθώς και ένα φυλλάδιο από τις κούκλες. Αργότερα έδιναν και μια δεύτερη συλλογή με κούκλες, αλλά προς το παρόν βρήκα μόνο στοιχεία για την πρώτη συλλογή.

dollies1.jpgdollies3.jpgdollies2.jpgdollies4.jpgdollies5.jpg
 
Εμείς νομίζω τις έχουμε όλες εκτός από την Σουζέτ. Η Μελίσσα ήταν από τις πιο αγαπημένες της σειράς γιατί δεν την έβρισκες εύκολα. Θυμάμαι πως η μητέρα μου και η αδερφή της συζητούσαν ποιες κούκλες είχε βρει η καθεμία ώστε να συμπληρώσουν τις συλλογές.
 
Τι ωραία φορέματα που είχαν τότε οι πορσελάνινες κούκλες ήταν αυθεντικά και καλά υφάσματα Όχι σαν τα τωρινά που σκίζονται εύκολα και συνήθως τα περισσότερα είναι συνθετικά και όχι καλής ποιότητας
 
Τι ωραία φορέματα που είχαν τότε οι πορσελάνινες κούκλες ήταν αυθεντικά και καλά υφάσματα Όχι σαν τα τωρινά που σκίζονται εύκολα και συνήθως τα περισσότερα είναι συνθετικά και όχι καλής ποιότητας
Δεν έχω κοιτάξει τελευταία, αλλά υποθέτω πως έχει να κάνει με το μέρος που τις παίρνεις. Κυκλοφορεί, όπως σε ολα, πολλή κινεζική σαβούρα, επιβιώνουν όμως και τα ποιοτικά πράγματα.
 
Πίσω
Μπλουζα