Που θα βρώ.."Falcon products"

voulgeor

RetroWannaBe
Joined
27 Σεπ 2007
Μηνύματα
51
Αντιδράσεις
1
παιδια γεία σας και πάλι..

θα ήθελα να μου πείτε

σας παρακαλώ κανένα λινκ

που θα μπορούσα να πάρω κάποια παραγματάκια για το falcon μου..

έψαξα στο ebay αλλα να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω και τί να ψάξω.

Γιαυτό θα ακολουθήσω την ανάποδη λογική και οποιος μπορει να βοηθήσει ...

θέλω λίγη μνήμη τι λίγη δηλ να το πάω στα 14 μια και cristos μου είπε

οτι με τα 4 ...

θέλω να συνδέσω ένα εξωτερικό cd -rom Η dvd-rom και αν βρω και κανένα δισκακι εξωτερικό..

ακόμα θα ήθελα ενα vga adaptora για την οθόνη

γιατί καλή η εγχρωμη οθόνη της ατάρι αλλα..

κάποτε είχα αλλα τον έχασα.

θα ήθελα να ρωτήσω επίσης υπάρχει τρόπος να βάλω τον falcon στο δικτυο και απο εκεί στο ιντερνετ?

και τελευταίο αν παίζει κανένας επιταχυντής..

ξέρω οτι ζητάω πολά αλλα νομίζω οτι τα ρωτάω στο κατάληλο μέρος :)

παρακαλω του αγαπητους mods να επιτρέψουν κάποιο λινκ χωρις να θεωρηθεί διαφήμηση γιατί έχω απελπιστεί..

θέλω να κάνω ένα λιφτινκ στο falconaki μου οπωσδιποτε
 
Φίλε voulgeor μακάρι να ήξερα κάτι καλύτερο, αλλά αν δε βρεις στο e-bay κάτι, τότε το "φαρμακείο" που τα έχει όλα αλλά "μακράν ακριβότερα" απόπου έχω δει είναι το http://www.myatari.com/

εγώ πάντως θα έψαχνα πριν αρκετά και θα κατέληγα σε αυτό αν καιγόμουν.

By the way σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει η πώληση, με έχει ρωτήσει κάποιος φίλος ... αν ειναι στειλε μου pm
 
Παρακαλω οι τιτλοι των θρεντς να προσδιοριζουν το περιεχομενο.
 
Εγώ θα πρότεινα, για ταχύτερα αποτελέσματα, να γραφτείς και στο http://www.atari-forum.com (που είναι και ο Χρήστος εκεί) και να κάνεις την ίδια ακριβώς ερώτηση.
 
NetWorkMan είπε:
Φίλε voulgeor μακάρι να ήξερα κάτι καλύτερο, αλλά αν δε βρεις στο e-bay κάτι, τότε το "φαρμακείο" που τα έχει όλα αλλά "μακράν ακριβότερα" απόπου έχω δει είναι το http://www.myatari.com/
εγώ πάντως θα έψαχνα πριν αρκετά και θα κατέληγα σε αυτό αν καιγόμουν.

By the way σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει η πώληση, με έχει ρωτήσει κάποιος φίλος ... αν ειναι στειλε μου pm
Οι τιμες ακομα και στα μεταχειρισμενα ειναι κυριολεκτικα <<φευγα>>. Εγω τοσο καιρο προσπαθω να βρω καποιον απο το EBAY και να τον πεισω να στειλει Ελλαδα, αλλα τζιφος. Κατι τα υπερβολικα ταχυδρομικα κατι ο φοβος, τιποτα. Κατα τυχη σημερα βρηκα καποιον εκει που δεν το περιμενα απο Θεσσαλονικη στα 80 ευρω. Ενα atari 520ste με 4mbit μνημη και το sm124 μονιτορ σε αριστη κατασταση. Περιμενω απο στιγμη σε στιγμη νεα ως προς το αν δουλευει για να κλεισω. Μακαρι να μου κατσει. Σομπ Σομπ Σνιφ.
 
Υπάρχει ένα μαγαζί που αναφέρεται και στην χρυσή ευκαιρία στα Μελίσια και πουλάει πάρα πολλά πράγματα, αλλά οι τιμές είναι λίγο ακριβές! εγώ ρώτησα για πλάκα επειδή τον έχω atari 1040stfm ΣΚΕΤΟ και τον είχε 250 ευρώ!!! του λέω περισσότερα από οσα τον πήρα εγώ μεταχειρισμένο το 1993? και μου λέει έτσι είναι αυτά, είναι συλλεκτικός τώρα.
 
NikiforosST είπε:
Υπάρχει ένα μαγαζί που αναφέρεται και στην χρυσή ευκαιρία στα Μελίσια και πουλάει πάρα πολλά πράγματα, αλλά οι τιμές είναι λίγο ακριβές! εγώ ρώτησα για πλάκα επειδή τον έχω atari 1040stfm ΣΚΕΤΟ και τον είχε 250 ευρώ!!! του λέω περισσότερα από οσα τον πήρα εγώ μεταχειρισμένο το 1993? και μου λέει έτσι είναι αυτά, είναι συλλεκτικός τώρα.
Πώ, πω κάτι καλάμια ρε διάολε... Καλά δηλαδή που εγώ πρόλαβα όσο ήμουν Αγγλία και αγόρασα εκεί...

@santos: κατανοείς ότι τα 4mbit είναι 400ΚΒ, ε? :D
 
4 mbit=ακριβώς 512 ΚΒ. :)
 
Maddog είπε:
4 mbit=ακριβώς 512 ΚΒ. :)
Για την ακρίβεια 4mbit δεν υφίστανται. Μιας και το ελάχιστο κβάντο της ποσότητας που μετράμε είναι το bit οτιδήποτε μικρότερο δεν υφίσταται.
 
Καλά μωρέ, 4 Mbit εννοούμε όλοι! :D
 
Μ ελληνικό ή αγγλικό; Γιατί εάν είναι ελληνικό πάμε σε μικροbit, ακόμα πιο μικρό από το mbit που διορθώνει πιο πάνω ο Christos :D
 
Rygar είπε:
Μ ελληνικό ή αγγλικό; Γιατί εάν είναι ελληνικό πάμε σε μικροbit, ακόμα πιο μικρό από το mbit που διορθώνει πιο πάνω ο Christos :D
.
Το πεζό μ αφορά στο micro (10^-6). To κεφαλαίο Μ εξακολουθεί να είναι mega (10^6). Νομίζω ότι χρειάζεται να εξασκηθείς αρκετά στην θεωρια των semantics.
 
Πίσω
Μπλουζα