Προέλευση της "υπογραφής" σας.

Τώρα τι να πω εγώ;

Όπως λέει το πρώτο πρόγραμμα που έγραψα σε 8bit micro. (και στους τρεις, spectrum, amstrad, commodore)
 
Το αγαπημένο μου "γκρουπάκι"....
 
Και έρχεται μια στιγμή που αναρωτιέσαι.....

Είναι δυνατόν να τα αλλάξει όλα μια καταιγίδα; Είναι δυνατόν να τα αλλάξει όλα μια θύελλα; Πώς μπορεί να φτάνεις κοντά στα 40 και ξαφνικά να νοιώθεις το έδαφος να χάνεται κάτω από τα πόδια σου; Και τότε τι κάνεις; Πώς την παλεύεις;

Ένα έχω να πω....

Όταν όλα είναι στάσιμα επικρατεί μια απίστευτη ησυχία, μια απίστευτη γαλήνη αλλά βρίσκεσαι μέσα σε στάσιμα νερά που όπως και να το κάνουμε δεν είναι ότι το καλύτερο. Τα νερά αυτά μετατρέπονται σε βούρκο και η ομίχλη σε πνίγει.

Και εκεί ξεσπάει η θύελλα και τα νερά σηκώνουν τεράστια κύμματα και ο ομίχλη διαλύεται. Και όταν η θύελλα περάσει τα νερά αλλά και ο ορίζοντας έχουν καθαρίσει και βλέπεις πράγματα μπροστά σου που υπήρχαν αλλά δεν το ήξερες. Κάνεις λοιπόν το βήμα και προχωράς σε ένα δρόμο που πριν δεν γνώριζες την ύπαρξή του..... Δεν ξέρεις που θα σε βγάλει, ξέρεις όμως ότι δεν θες να ξαναγυρίσεις πίσω....

Κάτι σαν το επόμενο level ενός παιχνιδιού.........

Γιατί η ζωή είναι πιά ένα παιχνίδι.........
 
there is no calm before the storm...
 
Βump!

H πρωτη υπογραφη που ειχα ηταν η εξης:''Swift Silent Deadly'' το moto των αμερικανων Recon Marines.

Αυτη που εχω τωρα ειναι εικονιδιο απο το ''Fuji Vice'' σποτακια-παρωδια του Μiami Vice απο τον Mr.Fuji και τον Don Muraco.

Oι φιλοι του κατς ξερουν.
 
Δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει ποτέ...είναι από την ταινία Μagnum Force (1973) με τον Clint Eastwood..

 
Νομίζω ότι δεν έχω απαντήσει!

Είναι μια ατάκα που έλεγε συχνά ο Δημήτρης Χορν και αναφερόταν στην Λαμπέτη

Και το sunshine for your dreams από το γνωστό άσμα , που στο πάρτι μου του 2012 χορεύαμε συνέχεια :cool:
 
Η Λειτουργια δεν τελειωσε, ο Βασιλιας δεν πεθανε, εμεις δεν τον τιμησαμε...ας μην τον λησμονουμε
 
Παλιοτερα ειχα εικονιδιο playmobil (πρωτοτυπο μη μου πειτε... :D )

Μετα το αλλαξα και εβαλα τα 3 μπλε...

Playmobil logo σε μπλε φοντο,SEGA logo & τον Sonic...ολο αυτο το αποκαλουσα "The Power of Blue"... :headbang:

Το αλλαξα για να μην στεναχωρω τους Nintendo fan που βγαζαν σπυρακια οταν το βλεπαν....:biglaugh:

Τωρα εχω βαλει το avatar σε μικρογραφια...μαζι με το blog μου. :sta2
 
Καθότι είμαι ξετρελαμένος με τους Madredeus, εχω βαλει λινκ στο, για μένα, καλύτερό τους κομμάτι και από τα πιο μελαγχολικά που έχω ακούσει ποτέ.

Για να είμαι όμως και ειλικρινής, το θρεντ αφτό είναι παντελώς άχρηστο, καθότι κάθε τόσο μπορεί ν'αλλάζει κανείς την υπογραφή του ;)
 
Πίσω
Μπλουζα