Προβλήματα με το login

Lol! :D

Απλά, κάπου μπερδεύτηκα κι εγώ - δε μπορούσα να καταλάβω! :)

Οκ - θα κάνω τις προαπαιτούμενες "μεταφορές" οσονούπω! ;)
 
προβλημα με το login

Καλημέρα

Έχω προβλημα με το login. Βαζω κανονικα username και password, αλλα με ξαναφερνει στην αρχικη σελιδα σαν να μην εχω κανει login. Φαίνομαι στην λιστα των συνδεδεμενων χρηστων, αλλα δεν εχω προσβαση σαν συνδεδεμενος χρηστης (δεν μπορω να δω τα προσωπικα μου μηνυματα, το chatbox, ούτε φυσικα να ποσταρω). Επισης δεν μπορω να κανω logout, γιατι δεν ειμαι logged in. Όταν πατάω πάνω στο ονομα μου στην λιστα με τους συνδεδεμενους χρηστες, μου εμφανιζονται σωστα ολα τα μενου, όπως ακριβως θα έπρεπε να εμφανιζονται, και φαινεται σαν να μην υπάρχει κανενα προβλημα. Αντε να δω, αν θα μπορέσω να ποστάρω αυτό το μηνυμα....
 
Ριξε ενα καθαρισμα στα cookies ;)
 
Εεεε καθαρισε και το History. Με τι browser εισαι?
 
Ειναι γνωστο προβλημα - τα ειχα ξαναγραψει πριν λιγο καιρο εδω

Αν χρησιμοποιεις FF - φερτον στη τελευταια εκδοση. - DONE

δεν χρειαζεται να περασεις 2η φορα τους κωδικους σου - την ωρα που σου πεταει αυτο το μηνυμα και ας σε δειχνει offline - απλα πατησε το link "Forum" ή το logo του retromaniax και θα σε βαλει κανονικα μεσα.
Η αλλη λυση ειναι να ενεργοποιησεις την αυτοματη συνδεση και θα εισαι οκ.
 
herco είπε:
Ειναι γνωστο προβλημα - τα ειχα ξαναγραψει πριν λιγο καιρο εδω
Αν χρησιμοποιεις FF - φερτον στη τελευταια εκδοση. - DONE
To προβλημα σ'εμενα ειναι οτι με δειχνει Online αλλα ουσιαστικα ειμαι offline. Για να γράψω αυτό το πόστ χρειάστηκε να προσπαθήσω καμια 10αρια φορές. Είχα πολύ καιρό να μπω στο φορουμ και δεν είχα παρατηρήσει ότι δεν μπορω να κάνω login. Αλλά σήμερα μπήκα να διαβάσω ενα μήνυμα και κατάλαβα ότι δεν μπορούσα. Για να μπω στο φορουμ πατάω στο tab "Forum" επανω αριστερά. Να σκεφτείς οτι ο Mozilla όταν πάω να βάλω το username μου και το password με ρωτάει αν θελει να αποθηκεύσει τα στοιχεία μου, δηλαδή η σελίδα του login δουλεύει κανονικά.

Όταν πάω να ποστάρω το μήνυμα μου μου βγάζει το παρακάτω λάθος

[h=3]Errors[/h] [h=3]Τα παρακάτω λάθη εμφανίστηκαν όταν καταχωρήθηκε αυτό το μήνυμα.[/h]

  1. You do not have permission to perform this action. Please refresh the page and login before trying again.
 
Εισαι στο γραφειο ή στο σπιτι ? Μηπως εβαλαν καποιον proxy στο γραφειο και κοβει το retromaniax ? Αν εισαι στο γραφειο δοκιμασε και απο αλλο pc.
 
herco είπε:
Εισαι στο γραφειο ή στο σπιτι ? Μηπως εβαλαν καποιον proxy στο γραφειο και κοβει το retromaniax ? Αν εισαι στο γραφειο δοκιμασε και απο αλλο pc.

Θα δοκιμασω και από το σπίτι. Αν έκοβε ο Proxy του γραφείου το site δεν θα μπορούσα να μπω καθόλου φαντάζομαι :( Εκεινο που παρατήρησα είναι ότι ενώ μου εβγαλε το error που ποσταρα παραπάνω, όταν έκανα refresh είχε δημοσιευθεί το μήνυμά μου...τι να πω :xm: Επίσης όταν κάνω login, βγάζει το μήνυμα "Ευχαριστούμε που συνδεθήκατε" και μετά με ξαναπάει στην σελίδα την αρχικη σαν να μην με έχει συνδέσει.
 
Εγω συνεχιζω να πιστευω οτι για καποιο λογο δεν σβηστηκαν τα Cookies και το History σου εντελως
 
Wally είπε:
Εγω συνεχιζω να πιστευω οτι για καποιο λογο δεν σβηστηκαν τα Cookies και το History σου εντελως

Προς το παρόν το πρόβλημα λύθηκε με τον εξής τρόπο:

Επέλεξα "Αυτοματη σύνδεση" και να θυμάται ο Mozilla το password.

Από το σπίτι μου δεν έχω πρόβλημα, οπότε κάτι συμβαίνει στο γραφείο. Η λύση με την "Αυτόματη Σύνδεση" είναι η μόνη που λειτουργεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με το login. Αν είσαι εντός σελίδας, αλλά ανενεργός, μετά από κάποιο χρονικό΄όριο σε αποσυνδέει από μόνο του; Πολύ συχνά, αν και έχω αποθηκεύσει τους κωδικούς μου, με "πετάει" εκτός site, χωρίς να έχω κάνει log out και αναγκάζομαι να κάνω επανασύνδεση συνέχεια...
 
spacetroop είπε:
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με το login. Αν είσαι εντός σελίδας, αλλά ανενεργός, μετά από κάποιο χρονικό΄όριο σε αποσυνδέει από μόνο του; Πολύ συχνά, αν και έχω αποθηκεύσει τους κωδικούς μου, με "πετάει" εκτός site, χωρίς να έχω κάνει log out και αναγκάζομαι να κάνω επανασύνδεση συνέχεια...
Όταν κάνεις login, να τσεκάρεις το "Αυτόματη Σύνδεση"! :)

Έτσι, όταν είσαι idle για κάποιο διάστημα, δε θα σε "πετάει" έξω! ;)

Αν κάνεις το παραπάνω και συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα, μας λες!
 
D@redevil είπε:
Όταν κάνεις login, να τσεκάρεις το "Αυτόματη Σύνδεση"! :)
Έτσι, όταν είσαι idle για κάποιο διάστημα, δε θα σε "πετάει" έξω! ;)

Αν κάνεις το παραπάνω και συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα, μας λες!
Το ρύθμισα, ευχαριστώ πολύ! Αν δεν υπάρξει αποτέλεσμα, θα ενημερώσω! :)
 
Πίσω
Μπλουζα