Προβλημα με Μega Drive

Ευχαριστα τα νεα... ηρθε σημερα το δευτερο παιχνιδι (Lion King) και δουλευε κανονικα... Οποτε το Sonic ηταν η αιτια...το φυσηξα, το καθαρισα με οινοπνευμα αλλα τπτ... παντως μικρο το κακο! Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες τους!!!
 
Εφόσον τελικά φταίει το cart, δοκίμασε να τρίψεις τις επαφές του με πολύ ψιλό γυαλόχαρτο. Λειτουργεί σε αρκετές περιπτώσεις που δεν αρκεί το οινόπνευμα κλπ "πολιτισμένες" λύσεις. :)
 
Thanks Maddog θα το τσεκαρω καποια στιγμη! :)
 
loiπον γαι να μην ανοιγω νεο θεμα συνεχιζω απο εδω...εχω ποκτησει τελευταια το μαγκα δραιβ 2 κ εχει μια κασετα που περιεχει 6 παιχνιδια σονικ σαινομπι κτλ... παρατηρω οτι τα παιχνιδια παιζουν ενα τικ πιο αργα απο οτι θα επρεπε νομιζω...για να σιγουρυτω ειδα κ μερια βιντεο στο νετ κ ναι οντοσ παιζουν κανονικα τα παιχνιδια αλλα λιγο πιο αργα απο το κανονικο... δν εχω αλλη κασετα να βαλω (οι συλογεσ μου ειναι σε φορητα κ nes..) pisteyv oti epeidh h kaseta exei 6 paixnidia ισωσ αυτο φταιει οτι ειναι φορτωμενη αρκετα... μπορει να λεω κ βλακεια.. ευχαριστω
 
fonis είπε:
loiπον γαι να μην ανοιγω νεο θεμα συνεχιζω απο εδω...εχω ποκτησει τελευταια το μαγκα δραιβ 2 κ εχει μια κασετα που περιεχει 6 παιχνιδια σονικ σαινομπι κτλ... παρατηρω οτι τα παιχνιδια παιζουν ενα τικ πιο αργα απο οτι θα επρεπε νομιζω...για να σιγουρυτω ειδα κ μερια βιντεο στο νετ κ ναι οντοσ παιζουν κανονικα τα παιχνιδια αλλα λιγο πιο αργα απο το κανονικο... δν εχω αλλη κασετα να βαλω (οι συλογεσ μου ειναι σε φορητα κ nes..) pisteyv oti epeidh h kaseta exei 6 paixnidia ισωσ αυτο φταιει οτι ειναι φορτωμενη αρκετα... μπορει να λεω κ βλακεια.. ευχαριστω
μάλλον επειδή είναι pal και όχι ntsc,όπως οι εκδόσεις των παιχνιδιών στις οποίες γίνεται συνήθως playthrough στο νετ.άρα,αν θυμάμαι καλά περίπου 20-25% πιο αργή από την ntsc.
 
δηλαδη παντα θα εχω αυτο το προβλημα??η κασετα ειναι γνησια κανονικη... η αλλαγη κονσολασ ειναι απαρετητη δηλαδη
 
fonis είπε:
δηλαδη παντα θα εχω αυτο το προβλημα??η κασετα ειναι γνησια κανονικη... η αλλαγη κονσολασ ειναι απαρετητη δηλαδη
γιατί να αλλάξεις τη κονσόλα σου,δεν έχει πρόβλημα.απλώς αν θέλεις μπορείς να αγοράσεις και ένα sega genesis (με τα αντίστοιχα παιχνίδια) αν δεν μπορείς να αντέξεις με τίποτα το ελαφρύ slowdown που υπάρχει στα ευρωπαϊκά συστήματα.
 
fonis είπε:
loiπον γαι να μην ανοιγω νεο θεμα συνεχιζω απο εδω...εχω ποκτησει τελευταια το μαγκα δραιβ 2 κ εχει μια κασετα που περιεχει 6 παιχνιδια σονικ σαινομπι κτλ... παρατηρω οτι τα παιχνιδια παιζουν ενα τικ πιο αργα απο οτι θα επρεπε νομιζω...για να σιγουρυτω ειδα κ μερια βιντεο στο νετ κ ναι οντοσ παιζουν κανονικα τα παιχνιδια αλλα λιγο πιο αργα απο το κανονικο... δν εχω αλλη κασετα να βαλω (οι συλογεσ μου ειναι σε φορητα κ nes..) pisteyv oti epeidh h kaseta exei 6 paixnidia ισωσ αυτο φταιει οτι ειναι φορτωμενη αρκετα... μπορει να λεω κ βλακεια.. ευχαριστω
Μπορεις να κανεις το Mega Drive σου να παιζει παιχνιδια και απο αλλες περιοχες. Δες εδω:

http://www.mmmonkey.co.uk/console/sega/md2-switchless.htm
 
fonis είπε:
δηλαδη παντα θα εχω αυτο το προβλημα??
Mega drive είναι φίλε μου και όχι σύστημα της Νιντέντο, τι περίμενες?? Μια ζωή στα συνεργεία θα είσαι.... :animlaugh: :eviltongue:
 
geo2004z είπε:
Mega drive είναι φίλε μου και όχι σύστημα της Νιντέντο, τι περίμενες?? Μια ζωή στα συνεργεία θα είσαι.... :animlaugh: :eviltongue:
αχ οταν βλεπεις τον σονικ στο game gear να πηγαινει σφαιρα κ στο μεγκα ντραινβ να σερνεται ξενερωνεις λιγο...

ευτυχωσ ημουν παντα καταθετησ τησ μαμασ νιντεντο κ ποτε δεν εκλαψα τα λεφτα μου..αν ειχα δωσει τοτε καμια πενηνταρια χιλιαρικα που εκανε το μεγκαντραιβ...θα εκλαιγα τα λετα μου.. 15 ευρο που πηρα αυτο χαλαλι.. καλη κονσολα δε λεω κ σινομπι σονικ που επαιξα για την εποχη φοβερα γραφικα... ενταξει δεν ειναι κ SNES.... :p
 
Πίσω
Μπλουζα