Προβλημα με Update Xbox1

paranoicb

RetroWannaBe
Joined
4 Δεκ 2008
Μηνύματα
72
Αντιδράσεις
0
βασικα εγω που πριν 2 μερες εγινα προσφατος κατοχος xbox1 επαθα ενα μεγαλο προβλημα.

Το xbox1 που αγορασα δεν εχει κανει ποτε update απο live (να φανταστειτε οτι ουτε την version δεν γραφει στο info στο dashboard).

σε αυτην την περιπτωση που δεν εχει to live πια τι μπορω να κανω ?

Υπαρχει καποια μεθοδος να το κανω με cd το update ?

Αν καποιος πραγματικα ξερει και μπορει να βοηθησει καθε info ευπροσδεκτο.

thanks.!
 
κανεις καλος ανθρωπος ?

μια χειρα βοηθειας για το παραπανω σχολιο ? :)
 
Για ποιο λογο θελεις να κανεις update το dashboard του XBOX1??

Μην το συγχεεις με τα νεα κονσολια οπου σε καθε update προσθετουν (ή στη περιπτωση της Sony αφαιρουν :p ) δυνατοτητες.

Αν εχεις τοση πρεμουρα να βαλεις νεα εκδοση, χωσε οποιοδηποτε παιχνιδι και θα εχει επιλογη για XBOX Live. Θα σου αναβαθμισει αυτοματα το dashboard.

Μην το κανεις αν το εχεις "πειραξει".
 
επειδη δεν το εχω πειραξει και θελω να το πειραξω θελω να κανω update. :D

για να βαλω evolutionx π.χ πρεπει να εχω κανει update το dashboard.

και δεν εχω και καποιο game που να κανει update. 15 παιχνιδια εχω κανενα δεν κανει

ανανεωση.

Ξερεις κανα παιχνιδι που να εχει αυτην την δυνατοτητα ? Νομιζω το Halo 2 το κανει
 
Το halo 2 σίγουρα το έκανε.. Το θέμα είναι δεν ξέρω άμα πλέον θα το κάνει... Δοκίμασε και ενημέρωσε μας....
 
Δεν χρειαζεται αν εισαι συνδεδεμενος πουθενα.

Πατας την επιλογη XBOX Live στο παιχνιδι (Halo2, Outrun2006 κτλ) και κανει overwrite το xboxdash.xbe (και μερικα ακομα αρχεια που δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη) με ενα φρεσκοτερο.

Καμια διαφορα δεν θα παρατηρησεις παντως...

Μαλλον πας για SoftMod... ;)
 
γνώμη μου είναι να μην ασχοληθείς καθόλου με softmods....
 
ναι δεν αξίζει το softmod , πήγαινε και chip-αρισετο , περνα και xbmc και είσαι κομπλέ! :)
 
keropi είπε:
γνώμη μου είναι να μην ασχοληθείς καθόλου με softmods....
γιατι να μην ασχοληθει με softmod?

μια χαρα παει το μηχανημα και του βγαινει και τσαμπα αν το κανει μονος του
 
panbil είπε:
γιατι να μην ασχοληθει με softmod?μια χαρα παει το μηχανημα και του βγαινει και τσαμπα αν το κανει μονος του
Μαλλον γιατι είναι σχεδόν αδύνατο να αλλάξεις σκληρό δίσκο...

και εγώ softmod εχω αλλα εχω ν'ασχοληθώ καπου 2 χρόνια...
 
Saulot είπε:
Μαλλον γιατι είναι σχεδόν αδύνατο να αλλάξεις σκληρό δίσκο...και εγώ softmod εχω αλλα εχω ν'ασχοληθώ καπου 2 χρόνια...
Γιατι ειναι αδυνατο??8)Πριν απο 5 μηνες αλλαξα τον 80αρη και εβαλα 500αρη μονος μου.Τωρα για το update πιστευω πως με τσιπαρισμα και περασμα ενος custom dashboard εισαι οκ.
 
kajwbtfe είπε:
Γιατι ειναι αδυνατο??8)Πριν απο 5 μηνες αλλαξα τον 80αρη και εβαλα 500αρη μονος μου.Τωρα για το update πιστευω πως με τσιπαρισμα και περασμα ενος custom dashboard εισαι οκ.
Σε softmoded αλλαξες δίσκο?
 
[edit by paspartoo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειναι εφικτο να γινει. Απλα δεν ειναι τοσο ευκολο οσο του να ειχες ηδη τσιπακι. Εγω πιστευω πως δεν αξιζει πλεον να τσιπαρει κανεις το μηχανημα του.
 
Saulot είπε:
Σε softmoded αλλαξες δίσκο?
ναι γινεται να αλλαξεις και σε softmoded τον σκληρο

ειναι λιγο πιο δυσκολο οπως εγραψες και ενας φιλος πριν αλλα γινεται
 
0raid είπε:
ναι δεν αξίζει το softmod , πήγαινε και chip-αρισετο , περνα και xbmc και είσαι κομπλέ! :)
Συμφωνώ. Κι εγώ ετσι εκανα (το Xecutarισα ;) ). Και δε νομίζω να θελει κανενα update για να κανεις κατι τετοιο αφου το xbmc αναλαμβάνει ασχέτως της εκδοσης του dashboard. Οπως και να'χει, στο δικό μου δεν εκανα ποτέ update και 3 χρόνια τώρα παίζει μια χαρά με μόνα updates αυτά του xbmc 2-3 φορες το χρόνο.
 
Getta Robo είπε:
Ειναι εφικτο να γινει. Απλα δεν ειναι τοσο ευκολο οσο του να ειχες ηδη τσιπακι. Εγω πιστευω πως δεν αξιζει πλεον να τσιπαρει κανεις το μηχανημα του.
Εχει κανένας ενα guide?
 
Πίσω
Μπλουζα