Προβλημα σε Ps3

Gyubrush

RetroMaNiaC
Joined
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
579
Αντιδράσεις
18
Παιδια μολις τωρα πηγα να ανοιξω το ps3 μου και η οθονη παει πανω κατω σαν τρελλη και φυσικα δεν μπορεις να δεις σχεδον τιποτα.Δοκιμασα να αλλαξω θεση στο hdmi της tv αλλα παλι τα ιδια.Καμια ιδεα?
 
Aυτην με τα 60gb το πρωτο.
 
Δοκιμασες να παιξεις το καλωδιο του HDMI στη θυρα του PS3 ; Μηπως και τραβηχτηκε λιγο εξω το καλωδιο.
 
Δοκιμασα τα παντα.Μεχρι και scart ενεργοποιησα αφου πρωτα στραβωθηκα για να αλλαξω την ρυθμιση του ps3 αλλα δεν δουλευει καθολου το scart.Μονο το hdmi αλλα ετσι οπως ειπα στην αρχη.Εχω τρελλαθει!
 
Λες καμμια επαναφορα να το βοηθουσε ? Εαν μπορεις να πας στην επιλογη με υπομονη καντο :)
 
Με το power δεν γινεται επαναφορα?
 
Νομιζω και με το power γινεται!
 

αυτο κανει βεβαια σε πολυ πιο γρηγορο fps μιας και το κινητο που το τραβηξα ειναι παλιο

επισης δοκιμασα 10 επανεκινησεις χωρις κανενα αποτελεσμα.

καποια στιγμη δουλεψε με scart αλλα χωρις ηχο και με σχεδον καθολου εικονα,ισα ισα που εβλεπα σκιες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vsync πρόβλημα φαίνεται. Τώρα γιατί το κάνει δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
 
Σε άλλη tv το δοκίμασες;
 
Παίξε λίγο με το καλώδιο, κράτα το προς τα πάνω κοντά στο μηχάνημα. ΄'Ααστο για λίγη ώρα και ξεκίνα καποιο παιχνίδι. Συνήθως έχω και γώ αυτό το προβληματάκι (όχι τοσο έντονα βέβαια) στην πιο καλή απο τις δύο τηλεοράσεις μου (samsung ΗD ).
 
Aρα λες να ειναι θεμα hdmi της τηλεορασης?Η του ps3?

Το κακο ειναι οτι δεν εχω αλλη τηλεοραση με hdmi.Και σε αυτην που εχω (Sharp Aquos 1080p) δοκιμασα και στην αλλη θυρα και παλι τα ιδια.
 
Δοκίμασε να συνδέσεις το scart και να κρατήσεις το power πατημένο μέχρι ν' ακούσεις ένα "μπιπ". Αυτό κάνει reset στις ρυθμίσεις του display.
 
Το εκανα κι αυτο.

Τελικα πηγα σ ενα φιλο και δοκιμασαμε το μηχανημα μου σε αλλη τηλεοραση και δουλεψε κανονικα και με scart και με hdmi καλωδιο.Ειναι δυνατον να εχουν χαλασει ετσι ξαφνικα και οι δυο hdmi θυρες της τηλεορασης?
 
Δοκίμασε και καμιά άλλη hdmi συσκευή στην tv σου... μήπως είναι τίποτα πιο περίεργο...
 
Στην άλλη τηλεόραση το δοκίμασες με το ίδιο καλώδιο;
 
Gyubrush είπε:
Το εκανα κι αυτο.Τελικα πηγα σ ενα φιλο και δοκιμασαμε το μηχανημα μου σε αλλη τηλεοραση και δουλεψε κανονικα και με scart και με hdmi καλωδιο.Ειναι δυνατον να εχουν χαλασει ετσι ξαφνικα και οι δυο hdmi θυρες της τηλεορασης?
Νομιζω οτι ο ψηφιακος επεξεργαστης μιας τηλεορασης ειναι ο ιδιος για ολες τις θυρες.
 
pooky(1) είπε:
Στην άλλη τηλεόραση το δοκίμασες με το ίδιο καλώδιο;
Oχι.Αγορασα ομως νεο καλωδιο hdmi και παλι τα ιδια εκανε.Χτες επαιξα Uncharted 2 με scart και ξενερωσα εντελως...Ηταν σαν να επαιζα Playstation 2!
 
Οπότε, λογικά, φταίει η tv σου..... Με το ίδιο καλώδιο δοκιμάζεις άλλη συσκευή (θα ήταν καλό να είναι κονσόλα) στο HDMI της και βλέπεις.

Ναι, με SCART δεν αξίζει καν να έχεις την κονσόλα σε λειτουργία.
 
Πίσω
Μπλουζα