Προς επίδοξους εθελοντές.

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
74
Σε αυτή την ενότητα θα μπορούμε να συζητάμε ότι έχει σχέση με το USER και την εθελοντική πάντα εργασία του σκαναρίσματος.Ο κάθε ένας λοιπόν που έχει κάποια τεύχη και θέλει να προσφέρει έργο μπορεί να τα δηλώνει εδώ με το νούμερο του τεύχους και την κατάσταση του.Επίσης θέλω να σας υπενθυμίσω πως ακόμα και να μην θέλετε να συμμετάσχετε στο δύσκολο αυτό έργο του σκαναρίσματος,θα ήταν καλό να πας πείτε τι τεύχη διαθέτετε ώστε κάποια στιγμή να γίνει ένας κατάλογος από τα τεύχη των μελών του GRM.Επίσης μπορείτε να δανείσετε κάποια τεύχη σε κάποιους που έχουν σκάνερ και έχουν όρεξη και χρόνο να βοηθήσουν και αυτό θα ήταν πολύ καλό.


Καταστάσεις τευχών



- Άριστη:
Ατσαλάκωτο (περίπου σαν να αγοράστηκε πριν λίγο απ' το περίπτερο)

- Πολύ Καλή: Ελάχιστα έως ανεπαίσθητα τσαλακωμένο

- Καλή: Λίγα τσαλακώματα, αλλά τίποτα τρομερό

- Μέτρια: Κάποιες σελίδες είναι φαγωμένες ή υπάρχουν ορισμένα ψιλοσκισμίματα

- Ψιλοχάλια: Αρκετά και έντονα τσαλακώματα ή σκισίματα που κάνουν μερικά από τα περιεχόμενα δυσανάγνωστα.

- Πίκρα: Λείπουν σελίδες, εξώφυλλο / οπισθόφυλλο

Έτσι π.χ. ένα παράδειγμα μιας τέτοιας λίστας θα ήταν:

15 - Καλή

25 - Άριστη

30 - Ψιλοχάλια

02 - Πίκρα

70 - Πολύ Καλή

(και πάει λέγοντας...)

Αναμένω τις λίστες σας!
 
Ξεκινώ πρώτος με τις πρώτες πληροφορίες όσο αφορά τα τεύχη που διαθέτω.Δεν διαθέτω κανένα.... :D .αλλά έχω μιλήσει με το μέλος μας mikez

ο οποίος είναι και πολύ παλιός και καλός φίλος,και μου είπε πως μπορεί να μου διαθέσει όλα τα τεύχη του για να τα σκανάρω.

Σε πρώτη φάση θα πάρω τα τεύχη Νο1 και Νο2 για να τα σκανάρω όταν ασφαλώς φτιάξω το χαλασμένο μου σκανερ το οποίο αν δεν δουλέψει θα καταφύγω στην αγορά ενός καινούριου.
 
Θέλω να ευχαριστήσω ένα παλιό μέλος του φόρουμ,τον Οmenforever που ανέβασε με προσωπική εργασία και κούραση επτά ολόκληρα τεύχη!!!Στα πλαίσια της πολύς καλής δουλειάς του,σας καλώ να συνεχίσετε αυτή την προσπάθεια,γιατί το φόρουμ αυτό δεν έχει μόνο το Pixel στα θέματα του. :)
 
Πράγματι, στον συγκεκριμένο τομέα ο Omenforever έχει προσφέρει τα μέγιστα. Eύγε !! (...φαίνεται ο πορωμένος Userάς απο μακριά... :D ).

Αkmakas, respect -και- σε εσένα όμως, για την πρόθεσή σου να σκανάρεις καινούρια τεύχη. Ειδικά το πρώτο, πολύ θα ήθελα να το διαβάσω. Επίσης νομίζω ότι δεν είχα διαβάσει ποτέ και το 5ο... (όπως κατάλαβες, ακόμα δεν πήρες τα τεύχη στα χέρια σου και ξεκίνησαν τα requests... :D ).
 
Παιδιά εγώ έχω scanner αλλά δεν έχω περιοδικά.

Αν θέλετε κάτι let me know...
 
Κανένας που να έχει τεύχη και να θέλει να βοηθήσει ορίστε η ευκαιρία! :)
 
Στο προσεχές μέλλον....ξεκινώ

Τα τεύχη Νο 1 και Νο 2 είναι εδώ και σύντομα θα αναρτηθούν στο server του GRM...Ευχαριστώ τον καλό μου φίλο Mikez που μου τα δάνεισε..

Με το καλό μόλις αγοράσω το νέο μου σκάνερ δηλ την άλλη εβδομάδα θα τα ξεπετάξω όσο γίνεται πιο γρήγορα!Ελπίζω.

User No 01


Κατάσταση - Πολύ Καλή εκτός από το εξώφυλλο.



001jb5.jpg


 


User No 02



Κατάσταση - Άριστη



002no4.jpg


 


 
mporo na pros8eso kati .... :p

to teyxos 1 einai se aristh katastasi !!!!! :p
 
Ετσι ξεκινουν τα πετυχημενα Projects :thumbup: και οποιος αλλος φιλος εχει USER και θελει να συνεισφερει, ακομα και αν δεν εχει scanner, η σκαναρομηχανη Akmakas δεν χαλαει χατηρια. :)
 
Akmaka, πάρε εδώ τα δύο εξώφυλλα. Όπως θα δεις είναι σε άριστη κατάσταση. :cool:

Mikez, respect φίλε. Είναι πάντα συγκινητικό να βλέπω φανατικούς USERάδες. :thumbup:
 
Ευχαριστώ Omen... :thumbup: Πραγματικά λάμπουν τα εξώφυλλα σου! :)
 
Πραγματικά το user ήταν πολύ καλο περιοδικό. Κυρίως 1994-96 όταν και χωριστηκε σε user+gamer. Ελπίζω να ανεβούν σύντομα τα τεύχη για να θυμηθούμε τα παλιά...
 
Έχω ακόμα όλα τα USER από το 35 (νομίζω) μέχρι και το τελευταίο, πολλά σε καλή κατάσταση, καθώς και τα 16 GAMER (τα μισά είναι Near Mint). Δεν έχω χρόνο όμως να σκανάρω, και θέλει να αφιερώσεις χρόνο για να σκανάρεις καλά ένα εικονογραφημένο έντυπο.
 
Welcome aboard guys :thumbup:

... και πρέπει να βρούμε σιγά σιγά και τρόπο να σκανάρουμε τα User χωρίς να τα διαλύσουμε :help:
 
Εχω τα ακολουθα τευχη

22-56

58,59,60,64,66,67,68

72-80

83,86,90

Γενικα σε καλη ως πολυ καλη κατασταση, αν και απο 2-3 πρεπει να λειπουν καποιες σελιδες.

Προσφερονται για δανεισμα σε οποιονδηποτε ειναι προθυμος να σκαναρει
 
Πίσω
Μπλουζα