Προς τους κατόχους Α500+

DIMITRIS K.

Retro Member
Joined
28 Νοέ 2007
Μηνύματα
190
Αντιδράσεις
1
Σήμερα παρέλαβα μία Α500+ σε άριστη κατάσταση (φωτος θα έχει το βράδυ). Επειδή, απ' όσο γνωρίζω, διαθέτει real time clock που τροφοδοτείται από το φονιά (όπου φονιά βαρελομπαταρία!!), εσείς την μπαταρία την έχετε αφαιρέσει απο το μηχάνημα? Έχει καμία άλλη επίπτωση πέρα απο την ώρα η αφαίρεσή της? Όπως καταλαβαίνετε φοβάμαι μήν αρχίζει να βγάζει ζουμιά...μία επέκταση για Α500 στο τσάκ τη γλύτωσα...
 
Εντάξει, βρήκα αυτό. Πάλι ξηλώματα θα κάνω βραδιάτικα... :shake:
 
Ο οριζμός του self-service :D
 
Rygar είπε:
Ο οριζμός του self-service :D
Έλα ντε!!! :D

Φτάνει να βρώ και κανα θέμα για το πως να την ξηλώσω, χωρίς να κάνω καμιά μακακία και χαλάσω τη Μ/Β, αλλά δεν βρίσκω!!! :D :DΚανένα τιπάκι??

Δεν έχω κολλητήρι που είχα διαβάσει αλλού, για να κάνω δουλειά...
 
Έλα κερνάω καφέ...πάρε και τον ψείρα ...να πάρεις και το παιχνίδι χεχεε

καλορίζικη η Amiga :cheers:
 
Plink είπε:
Έλα κερνάω καφέ...πάρε και τον ψείρα ...να πάρεις και το παιχνίδι χεχεε
καλορίζικη η Amiga :cheers:
thanks men!!!

Τον παρακαλάω τον αχαείρευτο και όλο μου δουλεύει!!! Αλλά που θα πάει!! :D :D
 
Πάντως...αν έχεις το θάρρος...και αφού δεν έχεις κολλητήρι...μπορεί και με κόφτη να κόψεις τα ποδαράκια δεν τρέχει τίποτα...

Εννοείται μετά δεν θα λειτουργεί το ρολόι...
 
εγω την εκοψα με πενσα ευτηχως ολα πανε καλα...!
 
και εγω εκοψα τα ποδαρακια της μπαταριας με το κοφτη,δοκιμασα πρωτα με το κολλητηρι να την βγαλω αλλα δεν ξεκολουσε με τιποτα.Καλορίζικη η Amiga!
 
Παιδιά μια που υπάρχει ήδη ανάλογο thread, τα παρόν posts θα μετακινηθούν εκεί. Δεν υπάρχει λόγος να έχουμε μερικά thread για το ίδιο θέμα. :)
 
Τελικά με πενσούλα την έκανα εύκολα τη δουλειά!! Στο τσάκ τη γλύτωσα, μιας και όπως θα δείτε, είχε αρχίσει ήδη τα "ζουμιά"!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα