Προς Arcade-Ρετρομανείς Θεσσαλονίκης!

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.933
Αντιδράσεις
1.174
Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να "ανακαλύπτω τον τροχό" βραδιάτικα και να ξέρετε ήδη το μέρος, αλλά σε πρόσφατη επίσκεψη στην πόλη σας, πέτυχα μια cult υπόγα στην Αγίου Δημητρίου(Ελ Πάσο λέγεται) με μπιλιάρδα, επιτραπέζια αντισφαίριση κλπ. Το μάτι μου όμως έπεσε σε μια ωραιότατη καμπίνα, και σε ένα φλιπεράκι KISS που δε λειτουργούσαν. Πίσω από ένα παραβάν πρέπει να είναι αποθηκευμένες διάφορες άλλες καμπίνες και λοιπά μηχανήματα. Ποιος ξέρει τι πλακέτες και άλλα σύνεργα μπορεί να αποφέρει μια επιδρομή εκεί μέσα;

Θεώρησα υποχρέωσή μου να σας ενημερώσω για την παρατήρηση μου #)
 
Εγω τσιμπάω το φλίπερ ,τα υπόλοιπα ελεύθερα!!

:( (((
 
Omenforever το ξέρω το μέρος που λές.

Το συγκεκριμένο μαγαζι πριν 2-3 δεκαετιες εσφιζε απο κόσμο.

Αρχαιο μαγαζί μιλάμε, οι γονεις μου παιζαν εκει να φανταστεις...

και είμαι 25.

Εγώ ακόμα και τώρα πηγαίνω για πινγκ πονγκ εκει πέρα.

Λοιπον, εχει αρκετες παλιες καμπίνες πίσω απο το παραβαν στιβαγμένες.

Λογικά θα μπορουν να τις δώσουν πολύ εύκολα τις καμπίνες. Ειδικά με κάποιο συμβολικό ποσό.

Αλλα μπορει να ειναι και πιο πολύπλοκα τα πράματα.

Τα φλιπεράκια δύσκολα να τα δώσει..

Είναι ντεκόρ του μαγαζιού. :p
 
Ω ναι!!! Και έχει ακόμη αυτή την ρετροπαρακμιακή 'μυρωδία' κάθε φορά που περνάω απο εκεί. :D Όποιος έχει κανένα νέο απο την αναμενώμενη 'επιχείρηση-εξόρμηση' ας ρίξει κανένα pm.
 
Αδέρφια μου! Χαίρομαι που ξέρετε τον χώρο :cool:

Αν κάποιος τολμηρός κάνει τελικά επιδρομή εκεί μέσα, παρακαλώ να ενημερώσει και μένα για τα ευρήματά του #)
 
Ισως ρε παιδιά να κάνουμε κάτι οργανωμένο με την έννοια πάμε να του εξηγήσουμε του ανθρώπου οτι μάθαμε για την κατάσταση απο στόμα σε στόμα... και να μας δώσει αν είναι δυνατό (ελπίζω να μην πρόκειτε για 'φρουτακια') με κάποιο αντίτιμο βέβαια τις κονσόλες κλπ. Αν πάμε μεμονωμένα μια ο ενας μια ο αλλος θα την ψωνίσει πιστεύω και θα είναι αρνητικός στη συνέχεια.

Ερώτηση: Το μαγαζί δουλεύει αυτή την στιγμή ή είναι κλειστο , δεν κατάλαβα.
 
καμπινες φλιμπερακια

καλημερα στηνβ.ελλαδα παιδια βλεπω να κανετε τολμηρες σκεψεις προκειμενου να βρειτε τις καμπινες που γουσταρεται μπειτε λοιπον στο φορουμ

στις καμπινολογιες σελ.25 κατι θα βρειτα στο γουστο σας νικος ευχαριστω
 
Αν βρεθεί και κάποιος άλλος ευχαρίστως να πάω και να ρωτήσω. Το μαγαζί, όπως είπε και ο φίλος Woodstock, λειτουργεί αλλά χωρίς τις καμπίνες.
 
Ας προσθέσω κι εγώ τη γνώμη μου...



a%3E






Αμαρτία βρε παιδιά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
να πω κατι..οπως συμβαινει στο 98% των περιπτωσεων,αν ο τυπος-ιδιοκτητης μυριστει πως υπαρχει ενδιαφερον απο ομαδα ψωνισμενων,θα ζητησει ολα του χρεη..συντονισμενα,με φορτηγακι,παει ο πιο μελαμψος (και εν περιπτωσει κακοντυμενος) :D και παιρνει σχεδον ολο το πακετο.

για να παρεις 2-3 κομματια που θες πρεπει να παρεις κ σαβουρα

δεν πας δευτερη φορα με βελτιωμενη προσφορα,επι τοπου το κλεινεις.

δεν στοχοποιεις το αντικειμενο του ποθου σου

εν αναγκη μαθαινεις ποσο δινουν οι γυφτοι τα μεταλλα στο χυτηριο και του τσαμπουνας"να βγαλω και γω τιποτα.."

οι καμπινες για τη σομπα,τι αλλο. :D :D

ΥΓ. το φλιπερακι το ΚΙΣΣ το χαλβαδιαζω κι εγω εκ του μακρωθεν..
 
Πίσω
Μπλουζα