Προσωπικές εμπειρίες από αγαπημένους μας ηθοποιούς

Μοναδικές οι εμπειρίες σου Αντώνη και σε ευχαριστούμε πολύ που τις μοιράστηκες μαζί μας!!! Την Αλίκη δυστυχώς δεν την πρόλαβα καθόλου, σχεδόν δεν την θυμάμαι ζωντανή...Παρόλα αυτά μου ασκούσε πάντα μια απίστευτη γοητεία...Κολλούσα στην οθόνη και τη χάζευα από μικρός με ένα μόνιμο χαμόγελο καρφωμένο στο πρόσωπο μου(κάτι που δεν έκοψα μεγαλώνοντας :) ). Προσωπική εμπειρία λοιπόν δεν έχω αλλά όσοι γνωστοί μου ήταν φαν και την είχαν δει μου έχουν πει τα καλύτερα...

Όσο για το αν είχε καβαλήσει καλάμι δεν το ξέρω, στην τηλεόραση είχε πάντα ένα περίεργο ύφος και μπορώ να πω πως σε όσες συνεντεύξεις έχω δει μου έβγαζε κάτι αρνητικό (!!!) μια ψευτιά και ένα τουπέ που δε μου άρεσε, σε όσες παραστάσεις όμως την έχω δει (σε βίντεο) μου φαίνεται πολύ άμεση με τον κόσμο και τελείως διαφορετική πολύ συμπαθητική και γλυκιά και σπουδαία ηθοποιός.
 
Ειδα το κουιζ του tonytony για την Ερρικα Μπρογερ και θυμηθηκα οτι η Ερρικα ειχε ερθει στον τηλεοπτικο σταθμο οπου εργαζομουν, αρχες δεκαετιας '90.

Ημουν στο καμαρινι του μακιγιαζ εκεινη τη στιγμη και βαφομουν μονη μου μια που δεν εβρισκα τη μακιγιεζ.

Ξαφνικα μπηκε μεσα η Ερρικα, με χαιρετησε και με ρωτησε κατι το οποιο δε θυμαμαι τι ηταν. Μαλλον για το πως να παει σε καποιο γραφειο. Δεν ειμαι σιγουρη.

Εγω την αναγνωρισα αμεσως και αυθορμητα της λεω "Η Ερρικα εισαι;" "Ναι" μου απαντησε χαμογελωντας και βγηκε εξω. Αργοτερα δεν μπορεσα να την ξαναδω.

Θυμαμαι οτι ηταν απλα ντυμενη, με κοντο μαλλι και μακιγιαρισμενη πολυ ελαφρα. Το υψος της κανονικο, γυρω στο 1,63 θα ελεγα.

Μου αφησε καλες εντυπωσεις γιατι ηταν γλυκια, καταδεκτικη και χωρις κανενα τουπε.
 
Πολύ ενδιαφέρον βαmbinella το περιστατικό που μας έγραψες....


Ένα άλλο περιστατικό που έχω να σας διηγηθώ , είναι με μια πασίγνωστη ηθοποιό , την οποία είχα δει εδώ στη Λάρισα όπου είχε έρθει με περιοδεία. Μόλις είχε τελειώσει μια μεγάλη της τηλεοπτική επιτυχία και ήταν στα φόρτε της. Μετά το τέλος της παράστασης περίμενε ο κόσμος ως συνήθως έξω από το καμαρίνι να τη δει , για αυτόγραφα κτλ. Έξω είχε βάλει ένα "μαντρόσκυλο" το οποίο μας έδιωχνε ευγενικά μεν , λέγοντάς μας πως η κυρία δε μπορεί...Κάποιοι φύγανε , κάποιοι επέμεναν , μαζί τους και γω. Ξαφνικά ανοίγει η πόρτα βίαια , εμφανίζεται η συγκεκριμένη ηθοποιός και μας ρίχνει ένα βρισίδι που ακόμα το θυμάμαι! Είχαμε μείνει άφωνοι όλοι! Είπε ότι είπε για λίγα λεπτά και μας έκλεισε την πόρτα κατάμουτρα...Έκτοτε , για τη συγκεκριμένη κυρία δε πρόκειται να ξαναδώσω ούτε 1 ευρώ για να τη δω...
:(
 
Το 1995 ο Αλέκος Αλεξανδράκης συναντήθηκε θεατρικά με τον Δημήτρη Παπαμιχαήλ στον "Θείο Βάνια" του Τσέχωφ. Έλενα η Φιλαρέτη Κομνηνού.

Ήμουν στα πρώτα έτη της σχολής και ο φοιτητικός σύλλογος στον οποίο ανήκα είχε σκεφτεί να οργανώσει θεατρική βραδιά για ν' αυξήσει και λίγο τα έσοδα του ταμείου :)

Πήγα μαζί με δύο "μεγαλύτερους" να κάνουμε τις διαπραγματεύσεις με το θέατρο. Ξέρετε τώρα, "πόσο μας αφήνετε το εισιτήριο, ώστε να το δώσουμε κι εμείς τόσο, πόσα άτομα μας βάζετε κατώτερο όριο κλπ.".

Παρών στη συζήτηση ήταν κι ο Παπαμιχαήλ. Δεν νομίζω ότι ήταν θιασάρχης ή κάτι τέτοιο. Ίσως απλώς έτυχε. Μου είχε κάνει "βαριά" εντύπωση. Φαινόταν να ταλαιπωρείται από τα κιλά του και τη γενικότερη κατάσταση της υγείας του. Έμοιαζε και κάπως "κλειστός", αποτραβηγμένος, όχι πολύ εύκολος σε προσέγγιση. Τον κοιτούσα με ανάμικτα συναισθήματα. Δεν ήταν εύκολο να ταιριάξεις την εικόνα του με τις αναμνήσεις σου από το "Ξύλο βγήκε από τον παράδεισο" ή τα "Χαμένα Όνειρα".

Κάποια στιγμή άνοιξε η πόρτα και μπήκε ο Αλεξανδράκης.

-Τι θέλουν τα παιδιά;

-Φοιτητές είναι. Ενδιαφέρονται να κλείσουν την άλλη Πέμπτη το βράδυ το θέατρο αλλά δεν μπορούμε να τους αφήσουμε το εισιτήριο στην τιμή που το ζητάνε.

-Να τα εξυπηρετήσετε. Νέα παιδιά είναι. Το ίδιο και οι συμφοιτητές τους που θα έρθουν. Χαρά μας να γεμίσει με νιάτα το θέατρο.

Είπε ακόμα δυο ευγενικές κουβέντες (σε ποια σχολή είμαστε, ποιο έτος, αν μας αρέσει το θέατρο), χαμογέλασε καλοσυνάτα και έφυγε.

Κρατάω τις καλύτερες αναμνήσεις από την παρουσία του, την προθυμία του, την ευγένειά του, μέχρι και το παρουσιαστικό του. Ένας αρχοντικός άντρας μιας κάποιας ηλικίας, με μεγάλη ευκινησία και κέφι. Και μια γοητεία που δεν είχε σβήσει με τα χρόνια.

Πάντως πρέπει να πω ότι από την τόσο σύντομη συνάντηση μαζί τους, ούτε ο ένας ούτε ο άλλος μου έβγαλαν σημεία "βεντετισμού". Απλώς ο Παπαμιχαήλ μου φαινόταν να έχει μεγαλώσει με "παράπονα" από την πορεία της ζωής του ενώ ο Αλεξανδράκης πιο ευχαριστημένος ή, αν προτιμάτε, πιο συμφιλιωμένος.
 
Λοιπόν, έχω να πάω θέατρο εκατομμύρια αιώνες και ξαφνικά πάω να δω την Καραμπέτη στο Scricker το 2000. Πάω ύστερα από λίγο καιρό και το βλέπω δεύτερη φορά. Καταπληκτική σκηνοθεσία του Καλογρίδη, φοβερές ερμηνείες (Καραμπέτη, Καλογρίδη, Τρικαλιώτη). Και όλο θέλω να πάω στα παρασκήνια. Αλλά δεν είχα το θάρρος. Πάω την επόμενη χρονιά και βλέπω τη νέα της παράσταση ''Ένα καινούργιο κόκκινο'' στο οποίο υποτίθεται πως ζωγράφιζε και σε κάποια έντονη στιγμή πετάει τα πινέλα ... κι όπου πήγαν. Πάω στα παρασκήνια να τη συγχαρώ επιτέλους. Η κυρία Καραμπέτη ήταν απλή, χαμογελαστή, προσιτή, όμορφη, γοητευτική και δεν θα ξεχάσω το χρώμα και τη λάμψη στα μάτια της. Της ζητάω πριν φύγω ένα αυτόγραφο και μου λέει: ''ξέρετε δεν δίνω αυτόγραφα''. ''Καλά'' της λέω ''δεν πειράζει, άλλωστε ούτε κι εγώ συνηθίζω να ζητάω'' . Δεν ξέρω πως έγινε το πρόσωπό μου, πάντως κατάλαβε πως στενοχωρήθηκα και μου λέει: ''άλλωστε και να ήθελα να σας δώσω, δεν έχω στυλό για να υπογράψω''... Και λέω εγώ: ''Μα θα σας έφερνα κάποιο πινέλο από τη σκηνή!'' Ξεκαρδισμένη εκείνη, κατακόκκινη εγώ! Έχω να πω πως δεν την περίμενα τόσο επικοινωνιακή. Και με τίποτα δεν θα πίστευα ότι θα την έβλεπα να γελάει...

Off topic:

(Και πάρα πολύ θέλω κι εγώ να βάλει η Bambi το βιντεάκι της)
 
krios είπε:
Off topic:

(Και πάρα πολύ θέλω κι εγώ να βάλει η Bambi το βιντεάκι της)
Εγω παλι φοβαμαι οτι αν κανω κατι τετοιο, πολλοι εδω μεσα θα με παρετε για ψωνιο και με το δικιο σας!
 
Γιατί καλέ να σε πάρουμε για ψώνιο; Ίσα-ίσα τόσο καιρό δεν το ''διαφήμιζες''...Έτυχε και το ανέφερες...

Σου έχω και νέα!!! Πωλείται πορτραίτο του Γουόρχολ,της B.B, στο Λονδίνο!!!Τρέξε να προλάβεις!!! 4,8 εκατομμυριάκια ευρώ...ΜΟΝΟ!!!
 
Ειναι λαϊκη επιταγη Βιβη! Βι-ντε-α-κι!! :)
 
Βιντεακι, ε; Θα δω τι θα κανω μ' αυτο.

Dimitri10b, κοιτα λιγο αριστερα......Μολις το αγορασα!

Ετυχε να' χω ψιλα πανω μου και ειπα να μη χασω την ευκαιρια!
 
dimitri10b είπε:
στην τηλεόραση είχε πάντα ένα περίεργο ύφος και μπορώ να πω πως σε όσες συνεντεύξεις έχω δει μου έβγαζε κάτι αρνητικό (!!!) μια ψευτιά και ένα τουπέ που δε μου άρεσε,
Το παράκανα εδώ, δε ήθελα να πω αυτό(ακούγεται άσχημα και δεδομένης της λατρείας μου για εκείνη, δεν μου άρεσε καθόλου αυτό που έβγαινε από αυτό που έγραψα) απλά η Αλίκη του θεάτρου μου φαίνεται πάρα πολύ καλύτερη ακόμα και από την Αλίκη του σινεμά,πόσο μάλλον της τηλεόρασης...Θεωρώ πως αν την είχαν δει όλοι π.χ στη Σίρλευ Βαλεντάιν θα καταλάβαιναν πόσο σπουδαία ηθοποιός ήταν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γνώρισα τον κύριο Θεόφιλο Βανδώρο. Είχαμε μια πολύ καλή συζήτηση, είναι πολύ ευγενικός και χαμογελάει εύκολα. Πολύ προσιτός, ανοιχτός και πάρα πάρα πολύ συμπαθητικός. Χάρηκα πάρα πολύ που τον γνώρισα. Αν τον συναντήσετε μη διστάσετε να του μιλήσετε :)
 
Να πω την αληθεια ντρεπομαι λιγο στο φορουμ γιατι -μαλλον-ειστε οι περισσοτεροι μιας αλφα ηλικιας και εγω ειμαι μικρη και δεν εχω προλαβει οσα εσεις #) #)

Οσο για την κοπελα που ηταν σε καναλι εχω να πω οτι τελικα πισω απο ενα ψευδωνυμο και την οθονη του υπολογιστη μας δεν ξερουμε ποιον εχουμε τελικα :p

για να μπω στο θεμα να πω πρωτα για τη Νενα Μεντη.Ειναι υπεροχη σαν ανθρωπος και τη γνωρισα στην Ευτυχια Παπαγιαννοπουλου.Αμεσως ενδιαφερθηκε να με ρωτησει το ονομα μου την ηλικια αν δουλευω και κατι τετοια γενικα.Παααρα πολυ αμεση,εξω καρδια και απιστευτα φιλικη,ειλικρινης και αμεση.Ηταν υπερ των προσδοκιων μου αυτη η συναντηση μας.Οπως και οτι μετα τη δευτερη φορα θυμοταν ποια ημουν! Την ειδα στην Ευτυχια Παπαγιαννοπουλου,στους Σκηνοβατες και στο Τριτο Στεφανι

Δευτερο ατομο η δευτερη αδυναμια μου η Αννα Παναγιωτοπουλου

Δεν μου εδωσε δειγμα οτι μπορεις και να της πιασεις τη κουβεντα ευκολα και οτι μαλλον δεν την ενδιαφερει κιολας να πιανει τη κουβεντα με αγνωστους.Μου υπεγραψε δεν μπορω και μια φωτογραφια τη βγαλαμε με τα χιλια ζορια(ηταν κουρασμενη),τη δευτερη φορα που της μιλησα ηταν πιο γλυκια :) την ειδα στο Χαρολντ και Μωντ και στο Τι βουλη θα παραδωσεις μωρη;

Ζωζω Σαπουντζακη δεν νομιζω οτι μπορω να πω και πολλα γι αυτην.Η Ζωη ειναι η χαρα της ζωης!2 φορες την ειδα και τις 2 ηταν απιστευτα γλυκια και δεν εχει προβλημα να μιλησει,απλα υπεροχη :) την ειδα στον αττικ

Ηρω Μανε τοσο γλυκια δεν την περιμενα!ειχα μεινει αφωνη!νομιζα οτι ηταν απομακρη γενικα και μαζεμενη αλλα αντιθετως ηταν υπεροχη!κατεβηκαμε μαζι απτα καμαρινια μεχρι το γκαραζ,καθολου ψωνιο! την ειδα στο συμβολεογραφο

Σοφια Φιλλιπιδου η γυναικα ειναι απαιχτη!και εννοω οτι ειναι τοσο φευγατη που ουτε καν μπορω να τη χαρακτηρισω :p μπορω να πω οτι αν πας να της μιλησεις σιγουρα θα σου κανει εντυπωση :p την ειδα σκηνοβατες του φασουλη

Χρυσουλα Διαβατη κι αυτη τα ιδια,πολυ ευγενικη και γλυκια και να μιλησει δεν ειχε προβλημα,την ειδα στα κοριτσια με τα μαυρα

Χρυσα Ρωπα την περιμενα στα κοριτσια με τα μαυρα αλλα μου το σκασε απτη πισω πορτα...εδω οι γνωμες διαφερουν..υπαρχει περιπτωση να εφυγε επιτιδες να μην δει κοσμο και γιατι απλα ηταν το γκαραζ απο κει.επισης μπορουν να συμβαινουν και τα δυο συγχρονως!Στο τι βουλη θα παραδωσεις μωρη τη τσακωσα και μιλησαμε,ψιλοβιαζοταν λιγο αλλα οκ ηταν

Θανασης Αλευρας να πω την αληθεια δεν τον συμπαθουσα πριν του μιλησω καθολου!Αλλα ετυχε και του μιλησα αρκετες φορες και ηταν ευγενεστατος!και με θυμοταν κιολας..(δεν ξερω το θεωρω σημαντικο να σε θυμουνται γιατι σημαινει οτι σε προσεχαν οταν τους μιλαγες..) τον ειδα στους σκηνοβατες

Ελενη Κοκκιδου δεν μπορω να πω οτι πηγα για να της μιλησω αλλα επειδη περιμενα τη Μεντη μου γελασε και μου πε να περιμενω λιγο,καθολου σνομπ αντιθετα μου φανηκε ευγενεστατη και οταν την ειδα σε ενα αλλο event και εκει την ιδια εντυπωση μου αφησε.την ειδα στους σκηνοβατες

Μαργαριτα Λουμακη δεν μπορω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα γνωστη αλλα μου εκανε εντυπωση το ποσο ανοιχτη ηταν ενω την ρωτησε για μια συναδερφο της ετσι πιασαμε λιγο κουβεντα και που προθημοποιηθηκε να μου τη φωναξει...Πανω στη σκηνη να πω οτι ειναι πολυ καλη! την ειδα στους σκηνοβατες και στο τριτο στεφανι

Ευαγγελια Μουμουρη γενικα ειναι πολυ ευγενικη και δεχτηκη και ισως ντροπαλη...Μετα απο αρκετες φορες που την εχω δει ειναι πολυ πλακατζου και πολυ καλος ανθρωπος.

την ειδα στον αττικ,σκηνοβατες και σε μια συναυλια που εκανε με την Αφροδιτη Μανου

Κλειω-Δαναη Οθωναιου πολυ [edit] αυτη η γυναικα...πολυ υφακι...καλα παιζει δεν λεω αλλα μετα στο καμαρινι :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" /> την ειδα στους σκηνοβατες

Φιλαρετη Κομνηνου πριν τυχει να της μιλησω μου φαινοταν πολυ-γινεται πολυ λογος για το τιποτα-αλλα μου αλλαξε την αποψη αμεσως!Πολυ ησυχος και ηρεμος ανθρωπος ευγενενικη μιλαει,νομιζω πρεπει να ναι το στυλ της Καραμπετη που υποθηκε προηγουμενως και ναι ειναι πολυ των φωτογραφιων αλλα νομιζω υπογραφει.. την ειδα στο Τριτο Στεφανι και στο μεχρι να μας χωρισει ο θανατος

Ακης Σακελλαριου καλα ειναι και [edit] ο τυπος!Πολυ πλακα,ανοιχτος ανθρωπος τον ειδα στον αττικ

Σια Κοσκινα πολυ [edit] η γυναικα...ενταξει εχει ωραια φωνη εχει σπουδασει καποια πραγματα αλλα νταξει!Δεν ειναι και η Meryl Streep ας κατεβει λιγο...την ειδα στον αττικ

Τζενη Ρουσσεα περιμενα να τη δω μετα το Αττικη Οδος και λεω ε μεναλη ηθοποιος ειναι,μεγαλη και σε ηλικια δεν θα δεχετε..κι ομως!και δεχτηκε και μιλησαμε και φωτογραφια βγηκε!ποσο ευγενικη και καλοσυνατη ηταν :)

Υβονη Μαλτεζου την ειδα σε μια παρασταση στο Γαλικο Ινστιτουτο στη Σινα,που δεν θυμαμαι το ονομα της,μαρεσε ηταν συμβολικη και περιμενα να της μιλησω,νταξει ειναι ηρεμη,δεν μου κανε καποια εντυπωση,μου αφησε μια ουδετερη αισθηση

Γιωργος Κοτανιδης ανθρωπος με παρααα πολυ χιουμορ!Πολυ ανοιχτος!τον ειδα σε ενα event

Μιχαλης Ρεππας δεν ειναι και 100% ηθοποιος αλλα νομιζω δεν βγαινει και εκτος θεματος!(?)τον ειδα στο ραους και σε ενα event πλακατζης και πολυ αποστομοτικος!Πηγα να τον συγχαρω γενικα για τις δουλειες απο χαριτες μεχρι ραους ας πουμε και μου λεει μα εσυ δεν ειχε γεννηθει καν στις χαριτες!μαφησε αφωνη :p

Σταυρος Μερμιγκης ηρεμος ανθρωπος με πολυ χιουμορ,πολυ ευγενικος τον ειδα στο "Αττικη Οδος"

Οδυσσεας Παπασπηλιοπουλος πολυ καλος ανθρωπος!Να μιλησει αμεσως να κανει κουβεντα,πολυ γλυκος! τον ειδα στις Ορνιθες

Βασιλης Χαραλαμποπουλος ευγενικος και με πολυ χιουμορ,τον ειδα στις Ορνιθες

(σιγουρα ξεχναω καποιους και θα επανελθω!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ειχα γνωρισει τον πετρο φιλλιπιδη οταν επαιζε των επιθεωρητη την ιδια χρονια που το ανεβαζαμε και εμεις στην θεατρικη ομδα που ημουν τοτε και ειχαμε παει να παρουμε μια ιδεα για το εργο ηταν αρκετα φιλικος ομως βιαζοταν γιατι ειχε και αλλη παρασταση μετα τον ειχαμε καλεσει και στην παρασταση μας αλλα δεν ηρθε τελικα θυμαμαι οταν ειδα τον θαναση βεγγο στο θεατρο οταν επαιζε με τον πιατα την ειρηνη αν θυμαμαι καλα και οταν του ζητησα αυτογραφο μου ειπε πολυ ευγενικα αγορι μου εγω ειμαι πια μεγαλος ανθρωπος για να δινω αυτογραφα στα γυρισματα του ροδα τσαντα και κοπανα γνωρισα των κωστα βουτσα που παρα το μεγαλο της ηλικιας του ηταν παντα υπομονετικος και δεν χαλαγε χατιρι για φωτογραφια η συνομιλια σε κανεναν οπως και ο ηλιας κωνσταντινου ο οποιος χαρηκε πολυ που μπορεσα να του αντιγραψω καποιες ταινιες στις οποιες επαιζε και δεν μπορουσε να τις βρει πριν γεννηθω εγω ο παπους μου με τον αδερφο του ειχαν μια ταβερνα στην οποια ειχε ερθει ο ομαρ σαριφ εκανε μεγαλο λογαριασμο οπως μου ειχε διηγηθει ο παππους και εφυγε χωρις να πληρωσει τιποτα λεγοντας τους οτι εκανε την τιμη να κατσει εκει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bambinella 100 είπε:
Δεν ξερω πως γινονται αυτες οι δουλειες. Ταινιες ανεβαζω, αλλα ενα κομματι απο dvd που απαιτει καποια επεξεργασια, οχι. Καποια στιγμη θα το κανω ομως κι αυτο γιατι με ενδιαφερει και γενικοτερα.Απο την αλλη, δεν φανταστηκα ποτε οτι θα σας ενδιεφερε να με δειτε. :)
Εννοείται ότι θα θέλαμε να σε δούμε,ανέβασε όποτε μπορέσεις

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 
Λοιπόν.. έχουμε και λέμε:

Κάτια Δανδουλάκη: ευγενέστατη, χαιρέτησε όλους αν και βιαστική

Χρήστος Χατζηπαναγιώτης: πολύ καλός, υπέγραψε και φωτογραφήθηκε με όλους

Σοφία Μουτίδου: πολύ καλή, με χιούμορ, άμεση, νομίζω λίγοι ηθοποιοί είναι πραγματικά τόσο άμεσοι με το κοινό

Παύλος Χαϊκάλης: λίγο απόμακρος ή καλύτερα "βαρύς" στο χαρακτήρα

Μίρκα Παπακωνσταντίνου: υπέγραψε και βγήκε φωτογραφίες με όλους, είχε χιούμορ και γενικά ήταν πολύ χαλαρή

Άννα Παναγιωτοπούλου: αν και περίμενα να είναι πιο απόμακρη ήταν πολύ ευγενική και χαιρέτησε όλους

Χρύσα Ρώπα: πολύ άνετη και γλυκιά με τον κόσμο (αν και δεν είχα ακούσει πολύ καλά λόγια)

Αντώνης Καφετζόπουλος: έμοιαζε κάπως απρόσιτος αλλά παράλληλα πολύ χαλαρός τύπος

Καρυοφυλλιά Καραμπέτη: επιβεβαιώνω ότι είναι πολύ γλυκιά και προσιτή ηθοποιός παρόλο που δείχνει ακριβώς το αντίθετο

Βασίλης Χαραλαμπόπουλος: έκανε αστεία με το κοινό, πολύ χαλαρός και άμεσος αλλά προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι και ο πιο ανοιχτός άνθρωπος

Γ. Καπουτζίδης: πολύ χιούμορ, ετοιμόλογος, έκανε αστειάκια με το κοινό

Αλεξάνδρα Σακελλαροπούλου: πολύ καλή και άμεση

Πρόδρομος Τοσουνίδης: πολύ ευγενικός και χαλαρός με όλους
 
lass είπε:
Λοιπόν.. έχουμε και λέμε:Σοφία Μουτίδου: πολύ καλή, με χιούμορ, άμεση, νομίζω λίγοι ηθοποιοί είναι πραγματικά τόσο άμεσοι με το κοινό

Μίρκα Παπακωνσταντίνου: υπέγραψε και βγήκε φωτογραφίες με όλους, είχε χιούμορ και γενικά ήταν πολύ χαλαρή

Άννα Παναγιωτοπούλου: αν και περίμενα να είναι πιο απόμακρη ήταν πολύ ευγενική και χαιρέτησε όλους

Χρύσα Ρώπα: πολύ άνετη και γλυκιά με τον κόσμο (αν και δεν είχα ακούσει πολύ καλά λόγια)

Αντώνης Καφετζόπουλος: έμοιαζε κάπως απρόσιτος αλλά παράλληλα πολύ χαλαρός τύπος
Καλα η Μουτιδου παντα χιουμορακι :p

Μιρκα και Αννα=υπεροχες απλα :dribble:

Για τη Ρωπα τι εχεις ακουσει?

Αν ειδες τη παρασταση της Δανδουλακη επρεπε να πας και στη Τσαφου!Πολυ καλη γυναικα!
 
2 φορές πήγα στην Κάτια! Από τις λίγες φορές που η 2η παράσταση ήταν ισάξια και λίγο

καλύτερη από την 1η. Η Τσάφου πρέπει να είναι σαν τη Μουτίδου ε;

Για τη Ρώπα δες εδώ: http://www.athinorama.gr/theatre/data/performances/Default.aspx?id=10017553&selTab=1&p=3

(οφφ τόπικ: δεν ξέρω για ποιο λόγο θάφτηκε τόσο η παράσταση στο σάιτ, εμένα μου φάνηκε

αρκετά καλογραμμένη με αδύναμα σημεία -η Ρώπα ψιλοξέχναγε τα λόγια- αλλά όχι και επιπέδου σεφερλή που λένε άλλοι.

είχε πολύ γέλιο και ο σχολιασμός περί πολιτικής ήταν πολύ εύστοχος. την παρακολούθησε κάποιος

να μας πει τη γνώμη του ;)
 
Εμενα μου χουν πει οτι δεν λεει και πολλα και βαριεσαι...Θα παω να το δω το Σεπτεμβρη και βλεπουμε!

Οχι δεν ειναι το ιδιο,ειναι λιγο πιο σοβαρη!

Εγω την λατρεψα αυτη τη παρασταση!Την ειδα μια φορα και ηδη σχεδιαζω να παω για 2η και αποτι ξερω που θα παει και το χειμωνα,με βλεπω μια φορα το μηνα εκει! :p :p

Δεν σχολιαζω παραπανω για την παρασταση και ειδικα τα σχολια που κανουν αυτοι στο Αθηνοραμα γιατι θα ανοιξω το στομα μου και θα βρισω και θα φαω κανα banned :p

Το μονο που εχω να πω ειναι κριμα στους ανθρωπους που συνηθησαν το Σεφερλη και αλλους του ειδους του και δεν εκτιμουν την αυθεντικη επιθεωρηση οπως γεννηθηκε μεσα απτο Ελευθερο Θεατρο και η Παναγιωτοπουλου ξερει πολυ καλα τι κανει!
 
Nina_Ekavh έχω μια υποψία και θέλω να μου την επιβεβαιώσεις. Πέρισυ στους Σκηνοβάτες στο Κηποθέατρο της Λάρισας καθόμουν στη 1η σειρά με δύο κοπέλες οι οποίες ήταν πολύ "κολλημένες" με τη Νένα Μεντή! Μάλιστα η μία από ότι θυμάμαι είχε και μενταγιόν στο λαιμό της με τη φωτογραφία της! Είχαμε πιάσει την κουβέντα και μου είχατε προτείνει να μη χάσω με τίποτα το Τρίτο Στεφάνι (όπως και δεν το έχασα ευτυχώς!). Δε ξέρω αν είσαι μια από τις δύο κοπέλες εκείνες ή αν σου θυμίζει τίποτα η περιγραφή μου η παραπάνω , αν όχι ΟΚ γράψε λάθος! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα