Προτάσεις για 60s-70s κομμάτια (Μόνο μουσική)

(off topic mode on)

panp είπε:
Ρετρό λεπτομέρεια : στο παραπάνω βίντεο από τους "Εκβιαστές" φαίνεται (0:42) ο κύριος με το μουστάκι και το πακέτο να καπνίζει από τη στάση και να συνεχίζει και μέσα στο βαγόνι σα να μη συμβαίνει τίποτα...Ε, μια φορά κι έναν καιρό,...
Ευτυχώς! (off topic mode off)
 
Μπορω να το ακουω και δεκα φορες τη μερα, για να μην πω περισσοτερες....

Paul Mauriat - Love is blue
 
bambinella 100 μου έφτιαξες την μέρα με το Anonimo Veneziano. Πόσο υπέροχο.

lass άκου και αυτά.

Bebu Silvetti - El Retrato De Silvia (1976)
Bebu Silvetti - Contigo (1976)
Bebu Silvetti - Atmosfrera (1980)
 
Πολλά από τα βίντεο δεν παίζουν πια, κι έτσι ίσως ξαναμπήκε, αλλά μια που αναφέρθηκε ο Francis Lai δεν θα έπρεπε να λείπει αυτό

 
Με αφορμή το Anonimo Veneziano και τα τρία κομμάτια του Bebu Silvetti, δίνω ένα ακόμη ιταλικό:

Franco Micalizzi - Sadness Theme (Stridulum / The Visitor OST, 1979)

 
^^Έχεις άσσους στο μανίκι κρυμμένους Bajar. Το έχω καταλάβει. Μαγικό track. :)

Θα προσπαθήσω να μείνω στο ύφος.

Enrico Simonetti - Gamma (1975)

 
Τελευταία επεξεργασία:
^^Έχεις άσσους στο μανίκι κρυμμένους Bajar. Το έχω καταλάβει. Μαγικό track. :)

Θα προσπαθήσω να μείνω στο ύφος.

Enrico Simonetti - Gamma (1975)
Μη νομίζεις, πριν μερικά χρόνια δεν ήξερα ούτε τίτλους, απλώς μου άρεσαν απο παιδί αυτού του στυλ οι μουσικές κι αποφάσισα κάποια στιγμή να τις ψάξω περισσότερο. Έχω άλλωστε τρελή αδυναμία στα 70s (σαν να ακούω κάπου στο βάθος την Bambi να γκρινιάζει για το ενδυματολογικό.... :p ).
Τέλειο το Gamma, δεν το θυμόμουν. Μ' αρέσει πολύ και το creepy thumbnail του βίντεο. Είναι όμως οι Ιταλοί σ' αυτά αξεπέραστοι!

Κι ακόμη ένα πολύ γνωστό από έναν από τους αγαπημένους του forum το οποίο θα μπορούσε να μπει και στο θρεντ με τα αισθησιακά (αν δεν έχει μπει ήδη).

Stelvio Cipriani - Mary's Theme (1969)

 
Πολύ πολύ γλυκό το Mary's Theme.

Από την OST της ταινία 'Eyball', μια ιταλική ταινία slasher του 1975.

Bruno Nicolai - Prodromi (1975)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ πολύ γλυκό το Mary's Theme.

Από την OST της ταινία 'Eyball', μια ιταλική ταινία slasher του 1975.

Bruno Nicolai - Prodromi (1975)

Πλάκα κάνεις! Πριν βάλω το Mary's Theme είχα στα υπόψιν να βάλω το ομώνυμο κομμάτι από το Eyeball. Α καλά, φαίνεται εκπέμπουμε στην ίδια συχνότητα αυτές τις μέρες :D

Εν τω μεταξύ τι αφίσες είναι αυτές που έφτιαχναν! Κατά τ' άλλα οι Ιταλοί είναι ρομαντικοί!
 
Εχω στο μυαλο μου να φτιαξω μια κασσετα με επιλογες απο το Ιταλικο σινεμα του 70' (Giallo, Poliziotteschi, Eurocrime, X-ploitation)
Ψαχνω συγκεκριμενα κομματια σε υψηλα bitrate και κωδικοποιηση

Μολις την ετοιμασω, θα ποσταρω το playlist για οποιον ενδιαφερεται για το ειδος
 
Εχω στο μυαλο μου να φτιαξω μια κασσετα με επιλογες απο το Ιταλικο σινεμα του 70' (Giallo, Poliziotteschi, Eurocrime, X-ploitation)
Ψαχνω συγκεκριμενα κομματια σε υψηλα bitrate και κωδικοποιηση

Μολις την ετοιμασω, θα ποσταρω το playlist για οποιον ενδιαφερεται για το ειδος

Τέλειο ακούγεται! Να σου πω, εννοείς όντως κασσέτα;
 
Εχω στο μυαλο μου να φτιαξω μια κασσετα με επιλογες απο το Ιταλικο σινεμα του 70' (Giallo, Poliziotteschi, Eurocrime, X-ploitation)
Ψαχνω συγκεκριμενα κομματια σε υψηλα bitrate και κωδικοποιηση

Μολις την ετοιμασω, θα ποσταρω το playlist για οποιον ενδιαφερεται για το ειδος
Εννοείται. Και ένα κατέβα link (σε pm) θα ήταν ιδανικό. :anim_smokin:
 
Τέλειο ακούγεται! Να σου πω, εννοείς όντως κασσέτα;
χαχαχαχαχα

Ναι. Ειμαι κασσετομανης (καλα deck-καλες κασσετες-καλη εγγραφη)

Αν διαθετεις ακομα κασσετοφωνο, μετα χαρας οταν την ετοιμασω να σου στειλω ενα αντιτυπο
 
Αν διαθετεις ακομα κασσετοφωνο, μετα χαρας οταν την ετοιμασω να σου στειλω ενα αντιτυπο
Τόσα χρόνια δεν έχουμε καταφέρει να συστηθούμε σωστά. 2 επαγγελματικά διαθέτει το κατάστημα :D .
Αδημονώ για τη λίστα! (Την περνάω και σε μπομπίνα άμα θες, για ακόμη πιο ρετρό αίσθηση!)
 
@Bajar λατρης του αναλογικου ηχου και εσυ? Χαιρομαι!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα