Προτάσεις για Home page

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Μετά από 6 χρόνια καθημερινής επαφής με το iOS ήρθε η ώρα να γράψω τις πιο χρήσιμες εφαρμογές που χρησιμοποιώ.

Στο πρώτο μήνυμα θα αναφερθώ μόνο στο iPhone και στις εφαρμογές της πρώτης σελίδας.

Goodreader (PDF)

MS Office 365 (περίεργο ακούγεται)

Onedrive για όσα πρέπει να είναι σε cloud

Bittorrent Sync για όσα δε χωράνε σε cloud

zaTelnet

Workflow

Health αρκετές αλλά ειδικά για ποδήλατο έχω κατασταλάξει στο Cyclemeter.

Μουσικές πάρα πολλές αλλά στην πρώτη σελίδα είναι πάντα το Cleantune (Tuning) και Metronome

Για παιχνίδια δεν υπάρχει πλέον χρόνος και σίγουρα έχουν φύγει από την πρώτη σελίδα
 
Ωραιο θεμα καιρος ηταν να ανοιχτη κατι τετοιο για το αγαπημενο μας ios και αν θελει καποιος να ανεβασει μια φωτογραφια της homescreen του ακομα καλητερα.

Aυτα που εχω εγω στην homescreen ειναι τα παρακατω και γραφω τα παντα ακομα και τα στανταρ που λεει ο λογος και που λογικα τα εχει ο καθενας:

Μηνυματα γιατι μπορει να στελνω και 100 μηνυματα την μερα η ακομα και περισσοτερα απο 100.

Τηλεφωνο για ευνοητους λογους

Ημερολογιο γιατι εχω σημειωμενες διαφορες ημερομηνιες για διαφορα ζητηματα.

Φωτογραφιες γιατι θελω να εχω αμεση προσβαση απο την homescreen ουτε καν στην δευτερη σελιδα η σε φακελο.

Καμερα γιατι την χρησιμοποιω παρα πολυ συχνα.

Puffin web browser γιατι τον θεωρω τον πιο γρηγορο και για τα δεικα μου γουστα πολυ βολικο αλλα και για την δυνατοτητα που εχει για αναπαραγωγη flash videos κλπ.

Skyfire γιατι μπορει να μην εχει την ποιοτητα του puffin και την ταχυτητα του αλλα σε πολλα sites κανει καλητερη δουλεια στα flash videos απο τον puffin.

Σημειωσης γιατι εχω δεκαδες και συνεχως μπορει να θελω να σημειωσω κατι οποτε θελω αμεση προσβαση.

Ρυθμισεις γιατι ολο και κατι θα χρειαστη να κανω μεσα απο αυτες.

UnlimTones γιατι μπορω να βρω και να βαλω οποιο τραγουδι θελω για ηχο κλησης οχι βεβαια ολο το τραγουδια αλλα την εισαγωγη του η το ρεφρεν.

Μusic Box γιατι μπορω να κατεβασω ωσα ολοκληρα τραγουδια θελω και μετα να τα απολαυσω ακουγοντας τα.

Quicklock46 για να κλεινω το κινητο και να το βαζω σε sleep mode χωρις να παταω το power button γιατι βαριεμαι αλλα και ετσι δεν υπαρχει η οποια φθορα στο κουμπι.

WeatherPro γιατι την θεωρω αν οχι την καλητερη μια απο της καλητερες εφαρμογες για τον καιρο οσον αφορα το ios.

Νavigon γιατι παντα χρειαζεται ενα gps και ειδικα καποιο σαν το navigon Που ειναι μεσα στα 3 κορυφαια για ios.

Skype γιατι το χρησιμοποιω πολυ συχνα.

WhatsApp γιατι το χρησιμοποιω πολυ συχνα.

Shazam γιατι το χρησιμοποιω πολυ συχνα και με εχει λυσει τα χερια πολλες φορες και ασχετα που ειναι ενσωματομενο στην siri οσον αφορα το ios 8 εμενα δεν με βολευει οποτε θελω να εχω την εφαρμογη για πιο ανετα.

Youtube για ευνοητους λογους.

MxTube για να κατεβαζω βιντεακια απο το youtube και να τα εχω αποθηκευμενα στο κινητο μου για να τα βλεπω οποτε θελω.

Photo Transfer για να στελνω φωτογραφιες στο pc η απο το pc στο iphone με wi fi μεσω firefox,Chrome κλπ.

Appstore για ευνοητους λογους.

Appcake επειδη δεν κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου και κατεβαζω αβερτα εφαρμογες αλλα φυσικα και εχω αγορασμενες επισης ενα σωρο.

Cydia γιατι χωρις αυτο για μενα δεν υπαρχει περιπτωση να ευχαριστηθει κανεις το iphone του στον υπερτατο βαθμο και να του λυσουν τα χερια τα χιλιαδες tweaks που υπαρχουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα