Προϊόντα και Ελληνικές ταινίες

ταινια "Κατι να καιει"

attachment.php
attachment.php


kt.JPG

kt1.JPG
 
Στην ταινία ''Ο άνθρωπος που έτρεχε πολύ'' στο τραπέζι φαίνεται μια άσπρη συσκευασία με σχέδια, είναι συσκευασία με βούτυρο, μάλλον Βιτάμ; (στο 6.56 της ταινίας).
 
BETTY BOOP είπε:
Στην ταινία ''Ο άνθρωπος που έτρεχε πολύ'' στο τραπέζι φαίνεται μια άσπρη συσκευασία με σχέδια, είναι συσκευασία με βούτυρο, μάλλον Βιτάμ; (στο 6.56 της ταινίας).
ετοιμα τα στιγμιοτυπα

attachment.php
attachment.php


Στην ταινια "Θαναση παρε τ' οπλο σου" ο Θανασης Βεγγος αγοραζει δυο γαλατα "τριγωνα",μαλλον ειναι της Ennstal

attachment.php
attachment.php


an1.JPG

an3.JPG

than.JPG

than2.JPG
 
Στην ταινια "Μπουζανκα αλα ελληνικα"ο Τασος Γιαννοπουλος αναφερει τα προϊοντα : ΑΖΑΧ με αμμωνιαζολ και γαλα ΝΟΥΝΟΥ


Επισης φαινονται τα παρακατω

attachment.php
attachment.php
attachment.php


b1.JPG

b3.JPG

b4.JPG
 
Στην ταινια "Ο καμαριερης της μπουζουξους" ο Τασος Γιαννοπουλος αναφερει τα σακουλακια απορρυπαντικου ΡΟΛ και ο Μανωλης Δεστουνης αναφερει τον "ασπρο σιφουνα"(ΑΖΑΧ)
 
Στην ταινια "Θυελλα σε παιδικη καρδια" ο μπαμπας(Πυθαγορας) φερνει στη μικρη Σοφουλα(Ρενα Αδαμοπουλου) σοκολατες ΙΟΝ μαλλον αμυγδαλου

th3.JPG

th0.JPG

th2.JPG
 
στην ταινια "χαμενη ευτυχια"

xa4.JPG

στην ταινια "υπεροχες νυφες κορόιδα γαμπροι"

ipetragoyd.JPG

μαλιστα γινεται και αγωνας με μηχανες kawasaki και την ιδια στιγμη ακουγεται και το ομωνυμο τραγουδι στα 04:35λεπτα

Εξ ακοης οι στιχοι:

"Αν ζητας να μαθεις

ποια ειν αυτη η μηχανη

που περναει εμπρος σου

ν ανασανει το μπουζι

kawasaki kawasaki

kawasaki παντα πρωτη

η πιο τελεια μηχανη

μια φορα ν ανεβεις

σιγουρα θα τρελαθεις

κι αν πατησεις γκαζι

τοτε θ απογειωθεις

kawasaki kawasaki

kawasaki παντα πρωτη

η πιο τελεια μηχανη

το κοριτσι πισω

η αγαπη σας μαζι

δε σας βλεπει ματι

τρεχετε σαν αστραπη

kawasaki kawasaki

kawasaki παντα πρωτη

η πιο τελεια μηχανη"

το τραγουδουν ή οι Τσαγκουαρς ή οι Μπλου Μπελς

xamenieftix.JPG

xa1.JPG

ipe.JPG

ipe5.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην αρχή της ταινίας για "'Ολα φταίνε τα θηλυκά" (1986) εμφανίζονται κουτιά του Λουμίδη.

ps αλλού για αλλού το έγραψα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
spirtoulis είπε:
Στην αρχή της ταινίας για "'Ολα φταίνε τα θηλυκά" (1986) εμφανίζονται κουτιά του Λουμίδη. ps αλλού για αλλού το έγραψα
spirtouli αν εννοεις αυτα,ακουσα το διαλογο των ηθοποιων και σιγουρα δεν περιεχουν καφε αλλά καρδαμο,κρεας και μαρμελαδες :eek:

giaolaftenoigin.JPG

επισης φαινεται και κουτι της Raks

gia1.JPG
 
Στην ταινία "Επαγγελματίας Οπαδός" (1985) με τον Τσάκωνα εμφανίζονται στο καφενείο του Τσάκωνα διάφορα αναψυκτικά, στο 27ο λεπτό και μετά διάφορες συσκευές ηλεκτρικές, στο 42,17 το λογότυπο της Eβγα, στο 42,00 φαίνονται παιχνίδια και παγωτά και στο 33,05 φαίνονται διάφορα μπροστά στο περίπτερο .

Γι' αυτό έγραψα Katerinak κουτιά, μάλλον χαζομάρα έκανα που το επισήμανα γιατί δεν πιάνεται ως προϊόν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
spirtoulis είπε:
Στην ταινία "Επαγγελματίας Οπαδός" (1985) με τον Τσάκωνα εμφανίζονται στο καφενείο του Τσάκωνα διάφορα αναψυκτικά, στο 27ο λεπτό και μετά διάφορες συσκευές ηλεκτρικές, στο 42,17 το λογότυπο της Eβγα, στο 42,00 φαίνονται παιχνίδια και παγωτά και στο 33,05 φαίνονται διάφορα μπροστά στο περίπτερο .Γι' αυτό έγραψα Katerinak κουτιά, μάλλον χαζομάρα έκανα που το επισήμανα γιατί δεν πιάνεται ως προϊόν.

ευχαριστω spirtouli:) δεν πειραζει για τα κουτια!

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
το κοκκινο κουτακι κατω απ το αυτοκολλητο "Lion" υποψιαζομαι οτι περιεχει τις σοκολατες Παυλιδης με την "πεταλουδα"

attachment.php
attachment.php
κουκουρουκου με μπλε περιτυλιγμα (μαλλον),το διπλανο κουτακι ομως δε μου θυμιζει τιποτα

attachment.php
attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στην ταινια "Για ενα ταγαρι δολαρια" γινεται αναφορα στην ΕΒΓΑ και στο γαλα Βλαχας απ τον Τασο Γιαννοπουλο

gia1evg.JPG

δεν πληρωνουν τον παντοπωλη για τα γαλατα ΕΒΓΑ και οταν αυτος τους λεει "ε!δεν πληρωσατε"

ο ΤΓ απαντα:" α δεν ειναι η μαρκα μας,γι αυτο.. εμεις πινουμε γαλα Βλαχας καθοτι Βλαχοκαουμπόιδες"

gia1evga.JPG

gia1ev.JPG
 
στη βιντεοταινια "ο εφιαλτης" (1987) τι ειναι αυτα που φαινονται μεσα στα σακουλακια;

oef.JPG
 
BETTY BOOP είπε:
Φαίνεται ένα αρκουδάκι, ίσως είναι σακουλάκια με καραμέλες...
μπορει Χριστινα,φαινεται να περιεχει σχετικα μπολικα πραγματακια το καθε σακουλακι

το προσωπο του αρκουδου μου θυμιζει τον Κισιφερ

Clipboard.jpg

Το εργοστασιο ΓΙΩΤΗΣ το βλεπουμε σε τουλαχιστον 2 ελληνικες ταινιες : "Ζωη γεματη πονο" και "Οσα κρυβει η νυχτα"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
στην ταινια "Για ενα ταγαρι δολαρια" γινεται αναφορα στην ΕΒΓΑ και στο γαλα Βλαχας απ τον Τασο ΓιαννοπουλοΠροβολή συνημμένου 92391Προβολή συνημμένου 92392Προβολή συνημμένου 92393

δεν πληρωνουν τον παντοπωλη για τα γαλατα ΕΒΓΑ και οταν αυτος τους λεει "ε!δεν πληρωσατε"

ο ΤΓ απαντα:" α δεν ειναι η μαρκα μας,γι αυτο.. εμεις πινουμε γαλα Βλαχας καθοτι Βλαχοκαουμπόιδες"
Δηλαδή η ταινία, από τίτλο μέχρι ατάκες, αριστούργημα...
 
στην ταινια "κοσμος και κοσμακης" ο Ντιντης (Σταυρος Παραβας) απανταει στη Τζουλια (Μαιρη Χομπιτη) που του κανει παρατηρηση γιατι κυνηγαει διαρκως κοριτσοπουλα : "τι φταιω εγω καλε Τζουλια που ειμαι γλυκοαιματος;ξερεις τι γλυκο ειναι εμενα το αιμα μου; αφου μου το γυρεψε ο ΦΛΟΚΑΣ να το βαλει στις παστες"

αναφορα εχει γινει παλιοτερα σε σοκολατες ΦΛΟΚΑΣ
 
Στην ταινια 'Κυριακατικο ξυπνημα' η Λαμπετη δουλευει σε ενα μαγαζι με καπελα που λεγεται "Κλεμανς" αυτο να υπηρχε στα αληθεια η δημιουργηθηκε για την ταινια?

και στην ταινια "το πιο λαμπρο αστερι" στην ψαραγορα υπαρχει μια αφισα της μπυρας Falcon που τουλαχιστον εγω πρωτη φορα την ακουω!
 
tsourekaki83 είπε:
και στην ταινια "το πιο λαμπρο αστερι" στην ψαραγορα υπαρχει μια αφισα της μπυρας Falcon που τουλαχιστον εγω πρωτη φορα την ακουω!
la.JPG

το εψαξα και βρηκα οτι υπαρχει αυτη η μπυρα

Clipboard.jpg

falcon.jpgφωτο απ το διαδικτυο
 
Πίσω
Μπλουζα