Πρωτοχονιάτικο πρόγραμμα ΕΡΤ2 1986?

thanos75

RetroMaNiaC
Joined
1 Νοέ 2010
Μηνύματα
1.181
Αντιδράσεις
1.391
Ήθελα εδώ και καιρό να ανοίξω αυτό το θέμα και να μου λυθεί η απορία. Εάν θυμάμαι καλά η ΕΡΤ 2 είχε την Πρωτοχρονιά του 1986 μεταδώσει ένα εορταστικό πρόγραμμα με τίτλο "20 χρόνια τηλεόραση (1966-1986)" ή κάπως έτσι? Μου έχει πάντως κάτι τέτοιο εντυπωθεί στο μυαλό και μάλιστα θυμάμαι πως η εκπομπή έκανε αναδρομή σε αρκετές σημαντικές εκπομπές της ελληνικής τηλεόρασης των 70. Θυμάμαι πως για πρώτη φορά στη συγκεκριμένη εκπομπή έμαθα για σήριαλ όπως ο "Άγνωστος Πόλεμος" ή εκπομπές όπως το "Αλάτι και Πιπέρι". Είχαν θυμάμαι μιλήσει αρκετοί άνθρωποι όπως ο Φρέντυ Γερμανός, η ΄Ελλη Ευαγγελίδου κα, ενώ είχε δείξει και αποσπάσματα από διάφορες εκπομπές (δεν πρέπει έχω την αίσθηση να είχε γίνει αναφορά περί του τί είχε σωθεί στο αρχείο και τί όχι) Ακόμα θυμάμαι πως είχε τραγουδήσε και η-λατρεμένη μου- Ελένη Δήμου.

Εάν κάποιος θυμάται κάτι παραπάνω για το συγκεκριμένο πρόγραμμα ή ακόμα καλύτερα εάν έχει κρατήσει κάποιο βιντεάκι ας ποστάρει
 
Ειχε και αποσπάσματα απο Νορα
 
Είχαμε ήδη μπει στα 90ς και είχε έναν αέρα φτώχιας των 80ς στο γύρισμά του. Αυτός ίσως ένας από τους πολλούς λόγους που δεν περπάτησε.
 
Αν λέμε το ίδιο εορταστικό, είχε και ένα σκετς με Διαμαντόπουλο και Μιχαλακόπουλο σαν μικρή αναβίωση του Εκείνος και εκείνος για εκείνο το πρόγραμμα. Νομίζω η Δήμου τότε είχε βγάλει το Ετοιμάζω ταξίδι
 
Πίσω
Μπλουζα