Πρωτοχρονιάτικος μίνι διαγωνισμός!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.190
Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους τους ρετρο-maniacs!!!

Άλλος ένας διαγωνισμός, στο πνεύμα των ημερών!

Παρακάτω θα βρείτε μία multiple choice ερώτηση όπου καλείστε να απαντήσετε.

Στείλτε μου τις απαντήσεις σας με PM, μέχρι αύριο στις 19:00.

Θα ακολουθήσει κλήρωση με δημοκρατικές διαδικασίες όπου θα ανακυρηχτεί ο νικητής!

Σημ.: Λόγω του πνεύματος των ημερών ίσως να βάλω στην κλήρωση όλους όσους συμμετέχουν, οπότε μη σκάτε αν δεν ξέρετε την απάντηση!!! :D

Τι κερδίζετε:

1 ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ παιχνίδι για το Atari 2600 ( Realsports Soccer, με βαθμό σπανιότητας 4, από το Atari Age ) ---> Προσφορά: Circleag!

 




 


Uploaded with
ImageShack.us

 


και


 


1 σετάκι από μαγνητάκια με θέμα Atari 2600 carts, σε φυσικό μέγεθος ---> Κατασκευή / Προσφορά by
me...



Uploaded with ImageShack.us

Winner takes all!!!

Πάμε...

Ερώτηση: Με ποιό αυτοκίνητο παρομοίασε ο Archer Mac Lean τα 8-bit Atari , όταν παρουσίασε ένα από τα παιχνίδια του για τον Commodore 64;

A. Skoda


B. Lada



Γ. Porsche



Δ. Ferrari


Υ.Γ. Admins και Mods, feel free να συμμετέχετε, αφού δεν υπάρχει η παραμικρή εμπλοκή σας, σε αυτό το διαγωνισμό! ( Wally, ψήνεσαι;;; ) :D
 
Έστειλα. Και το όνομα του προγραμματιστή είναι Archer MacLean, μία λέξη, όχι Mac Lean όπως γράφεις. ;)
 
Πήρατε μια γεύση, αγαπητοί φίλοι, του τι τραβάμε στο Phoenix!!! :D :D:D
 
Έστειλα και γω :D Αντε καλή μας επιτυχία
 
Άντε, και μια από εμένα. :)
 
Αν και έχει μόλις μερικές ώρες που βγήκε ο διαγωνισμός στον αέρα, έχει πολύ καλή συμμετοχή! :thumbup:
 
Eστειλα και εγω,δεν ηθελα να το γκουγκλαρω. :D
 
DINO Χρόνια Πολλά και είσαι τρισμέγιστος.

ΔΕΝ έστειλα απάντηση, δεν μετέχω σε κανενός είδους διαγωνισμό by belief!

Αλλά σου στέλνω την αγάπη μου και ευχές για να πάνε όλα καλά!
 
Χρονια πολλα φιλε DINO. Ωραια δωρακια για αταρι φανς !
 
Δεν θα συμμετάσχω διότι, όπως λέει και ο pooky by belief, δεν ασχολούμαι με ατάρι! :p (φυσικά και αστειεύομαι)

Θέλω όμως να ευχαριστήσω τον Ντίνο και τον circleag για την προσφορά τους και να ευχηθώ χρόνια πολλά σ' εκείνους και τις οικογένειες τους!

Παράλληλα βέβαια γενικεύω τις ευχές σε όλα τα μέλη του ρετρομάνιαξ!
 
Δεν ξέρω την απάντηση και ούτε τον προγραμματιστή, οπότε δεν θα συμμετάσχω. Καλή επιτυχία σε όλους και να μπει καλά το 2011!!
 
εχω στειλει απο χθες σαν ενεργο μελος καλη επιτυχια και χρονια πολλα σε ολους καλη χρονια να εχουμε
 
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές και για τη συμμετοχή! :)

Ακόμα και αν δεν ξέρετε την απάντηση, στείλτε στην τύχη, καθώς όλοι θα μπείτε στην κλήρωση!

Ενημερωτικά, κανένας δεν έχει απαντήσει Skoda ή Lada!!! :D
 
DINO είπε:
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές και για τη συμμετοχή! :) Ακόμα και αν δεν ξέρετε την απάντηση, στείλτε στην τύχη, καθώς όλοι θα μπείτε στην κλήρωση!

Ενημερωτικά, κανένας δεν έχει απαντήσει Skoda ή Lada!!! :D
Για ατάρι μιλάμε κύριοι, γιατί πάει κατευθείαν το μυαλό σας στα καλά αμάξια; Ήμαρτον :Ρ

χεχε :)

Ευχές σε όλους για ένα δημιουργικό 2011 :)
 
Tην απάντηση δεν την ήξερα, αλλά την βρήκα μετά απο ψάξιμο 59 δευτερολέπτων στο google.

Παρ' όλα αυτά, λέω να στείλω ως απάντηση "Skoda" ή (γιατί όχι) και "Lada", μόνο και μόνο για να πειράξω λίγο τον Dino !! :D :D :D
 
ΧΕΧΕΧΕ! Σας πάω!!! :thumbup:

Κυρίες, δεσποινίδες και κύριοι, ο διαγωνισμός έκλεισε, εντός ολίγου θα έχουμε το αποτέλεσμα της κληρώσεως από το random.org ( δε το ήξερα, από τον Maddog το έμαθα! :D )

Η σωστή απάντηση είναι η Γ. Porsche

Έστειλαν απάντηση και συμμετέχουν στην κλήρωση οι:

Θάνος


alkis21



phil_vr



angel_grig



kajwbtfe



krem13



Maddog



Aardvark



Kambia



teo214



mike


Έστειλαν απάντηση και δε συμμετέχουν στην κλήρωση, κατόπιν επιθυμίας τους, οι:

Caprice


Paspartoo


Δεν έστειλαν απάντηση, αλλά πόσταραν στο thread, οι: ( θα καταλάβετε μετά, γιατί τους βάζω ;) )

divined


pooky(1)



spyros_s



status



billy
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
A, παλιοπαιδο με έβαλες γιατί θες να με κανείς atari fanboy!

A, ξέρεις ότι σου εχω αδυναμία !!!!!!!
 
Λοιποοοοννν!!!! Ο κύριος Μυρμηγκοφάγος (Aardvark), παρακαλείται όπως επικοινωνήσει για τα δέοντα!!!

Συγχαρητήρια!

Αυτάααα.... Επ! Τι εννοείς έχει κι άλλο; (Μιλάω με τον καλό εαυτό μου)...

Α! Ναι! Παραλίγο να το ξεχάσω!

Όλοι οι παραπάνω ρετρομανιακοί, κερδίζουν ένα αναμνηστικό μαγνητάκι, για τη συμμετοχή τους!

Παρακαλείστε να επικοινωνήσετε τα στοιχεία σας, με PM, για να σας αποσταλεί το μικρό δωράκι!

( Όχι, δε θέλω να φτιάξω database με διευθύνσεις στη DBASE III! :D )
 
συγχαρητηρια στονν aardvark και στον dino για την οργανωση και σε ολους οσους λαβατε μερος :) και απ την καινουργια χρονια να επανελθουμε με νεους διαγωνισμους
 
Θελω να ευχαριστησω τους ανθρωπους που με στηριξαν παραλαμβανοντας το βραβειο αυτο και πανω απο ολα τον Dino ,που διχως αυτον ενα παιδικο ονειρον δεν θα ειχε πραγματοποιηθει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα