Πρόβλημα με την Facebook σελίδα [solved]

Vetus

RetroMaNiaC
Joined
21 Αύγ 2008
Μηνύματα
761
Αντιδράσεις
57
Έχω πρόβλημα με την Facebook σελίδα του Retromaniax και δεν μου την εμφανίζει. Μήπως έχω μπλοκαριστεί κατά λάθος; T' όνομά μου είναι Γεώργιος Παλαιός.

https://www.facebook.com/profile.php...418320&fref=ts
 
Δοκίμασε να μπεις και πες μου.
 
Πρόβλημα διορθώθηκε. Ευχαριστώ. :)
 
Κι εγώ δεν μπορώ να μπω. Το όνομά μου είναι Θεμιστοκλής Ελευθεριάδης. Από τα πρώτα σας μέλη εδώ και 8 τουλάχιστον χρόνια, αν θυμάστε! Τελευταία έχω πολλά παράπονα, γιατί έχω στοχοποιηθεί από κάποιους. Πρώτον, δέχτηκα επίθεση από "φίλαθλο" του Ολυμπιακού, που είπε ότι όλοι οι κάτοικοι της Θεσσαλονίκης είναι Σκοπιανοί! Όχι μόνο δεν με υπερασπίστηκε κανένας, αλλά όταν αναγκάστηκα να τον βρίσω, έφαγα και μπλοκ! Και τώρα φαντάζομαι με έχετε μπλοκάρει για "πολιτικό" ποστ, επειδή τα γνωστά μέλη σας που ποστάρουν όλο το πουλί της Χούντας, τον Γ. Παπαδόπουλο και τον βασιλιά, προφανώς θίχτηκαν γιατί έβαλα βίντεο του Χάρρυ Κλυνν, που ήταν η τελευταία του επιθυμία πριν πεθάνει! Ούτε αυτό δεν σέβονται ορισμένοι! Οκ, αν θέλετε να έχετε τέτοιο σάϊτ, χάρισμά σας, αν όμως το κάνει κάποιος εμπαθής χωρίς να έχει την γενική έγκριση του σάϊτ, θα ήθελα να με ξεμπλοκάρετε. 
 
Υπάρχουν κανονισμοί ΚΑΙ στη σελίδα του Facebook. Δεν μπλοκάρετε κάποιος χωρίς λόγο ή γιατί τρέφει εμπάθεια απέναντι σε κάποιον. 
 
Η σελίδα του facebook λειτουργεί ή είμαι μπλοκαρισμένος; Δεν ξέρω και τον λόγο.

Ευχαριστώ

retromaniaxFacebook3_1_2018.JPG

ΟΚ μπλοκαρισμένος είμαι γιατί φίλος μου έχει πρόσβαση. Ονομάζομαι Kostas Dimopoulos Αν θέλετε μου λέτε τον λόγο που μπλοκαρίστηκα αφού έχω καιρό να κάνω αναρτήσεις εκεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1@mr.Vox[/USER] Τακτοποιήθηκε το πρόβλημα; 

 
Όχι. Δεν έχω πρόσβαση ακόμα. Κοιτάζω από android συσκευή τώρα. Θα κοιτάξω μετά και από το PC. Ευχαριστώ.
 
Θα το κοιτάξω πάλι. Δεν μπορώ να καταλάβω τί φταίει γιατί δεν μου δείχνει να είσαι τουλάχιστον μπλοκαρισμένος! 
 
Πάντως κάποιες δικές μου αναρτήσεις φαίνονται σε φίλους μου. Δεν έχουν διαγραφεί. Ευχαριστώ και πάλι. Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με το support του Facebook αν εξακολουθήσει το πρόβλημα.
 
Δεn έχω πρόσβαση ούτε από το PC. Αυτός ο χρήστης είμαι.

Ούτε η βοήθεια στο facebook με βοήθησε. Ευχαριστώ πάντως.

User.JPG
 
Λυπάμαι που επανέρχομαι στο θέμα μιας και απάντηση για τους λόγους που διαγράφηκα από την σελίδα στο facebook δεν μου δόθηκε.

Επικοινώνησα με τους διαχειριστές και λύση δεν βρέθηκε. Ο διαχειριστής που με διέγραψε δεν μου απάντησε έστω και τυπικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπάρχει γενικό θέμα στα groups αυτόν τον καιρό. Τις προάλλες δεν μου άνοιγε ΔΙΚΟ ΜΟΥ group με μόνο admin εμένα! Απλά κάντε υπομονή όταν γίνεται, σε μερικές ώρες φτιάχνει μόνο του.
 
Μου το επιβεβαίωσε διαχειριστής ότι μπλοκαρίστηκα χωρίς να ξέρει τον λόγο και απάντηση δεν έχω πάρει.
 
Τους λόγους που μπορεί να μπλοκαρίστηκες στους είπα (όλο και όλο 5 είναι οι κανόνες της ομάδας στο FB). Τον ακριβή λόγο δεν μπόρεσα να σου πω και νομίζω πως το ίδιο θα γίνει αν σου απαντήσει και η D@redevil καθώς δεν θα θυμάται μετά από τόσο διάστημα.  
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί έχουμε μεταφέρει το πρόβλημα εδώ σε δημόσιο ταμπλό και όχι με πμ? Τα υπόλοιπα με πμ παρακαλώ. 
 
Γιατί δεν πήρα καμία απάντηση στα προσωπικά μηνύματα τα οποία έστειλα άμεσα λίγο μετά το μπλοκάρισμά μου. Ούτε προειδοποιήθηκα ότι παραβίασα τους κανόνες σε καμία περίπτωση. Δεν νομίζω ότι είναι πρέπουσα αυτή η συμπεριφορά 

Είναι στην ευχέρεια της σελίδας αν θέλει να με διαγράψει τελείως.

Ευχαριστώ για την επικοινωνία.
 

Γιατί δεν πήρα καμία απάντηση στα προσωπικά μηνύματα τα οποία έστειλα άμεσα λίγο μετά το μπλοκάρισμά μου. Ούτε προειδοποιήθηκα ότι παραβίασα τους κανόνες σε καμία περίπτωση. Δεν νομίζω ότι είναι πρέπουσα αυτή η συμπεριφορά 

Είναι στην ευχέρεια της σελίδας αν θέλει να με διαγράψει τελείως.

Ευχαριστώ για την επικοινωνία.
Όπως ενδεχομένως να αντιλαμβάνεστε, έχουμε κι άλλες υποχρεώσεις εκτός του Facebook. Εγώ σας διέγραψα, για τους λόγους που σας εξήγησα δια στόματος της 1@Kambia[/USER]. Δε μπορώ να καταλάβω τι παραπάνω περιμένετε να ακούσετε και σαφέστατα δε μπορεί να έχετε την εντύπωση να θυμάμαι μετά από τόσο καιρό και για τόσες χιλιάδες μέλη, τι μπορεί να είπε ο καθένας. Όσο για την προειδοποίηση, όπως γράφω ξεκάθαρα στους κανόνες:

Καλώς ήρθατε στο group του Retromaniax.gr! 5 πολύ σύντομοι κανόνες που πρέπει να τηρούνται, για την ομαλή λειτουργία του γκρουπ:
1. Απαγορεύονται οι πωλήσεις. Ρητά, κατηγορηματικά και δια ροπάλου. Μέλη που αναρτούν αγγελίες πώλησης ή παρενοχλούν άλλα μέλη με την "πραμάτεια" τους, διαγράφονται οριστικά και οι αναρτήσεις τους σβήνονται.
2. Απαγορεύονται οι συζητήσεις θρησκευτικού, πολιτικού, ρατσιστικού περιεχομένου. Π.χ. αν αναρτηθεί μια φωτογραφία πολιτικού περιεχομένου, έχετε κάθε ελευθερία να σχολιάσετε το ρετρό του πράγματος, αλλά μέχρι εκεί. Δεν ενδιαφέρουν κανέναν οι πολιτικές απόψεις του άλλου (δεν είναι άλλωστε και ο σκοπός του γκρουπ αυτός), ούτε μας αρέσει ο φανατισμός. Είστε σε λάθος μέρος. Οι αναρτήσεις τέτοιου είδους θα σβήνονται και όλοι οι εμπλεκόμενοι, θα διαγράφονται οριστικά.
3. Απαγορεύεται η ανάρτηση προκλητικού / πορνογραφικού υλικού. Υπάρχει μια σχετική ανοχή, αλλά παρακαλώ να κρατάμε κάποιους τύπους.
4. (Κανονικά θα έπρεπε να είναι προφανές σε ενήλικες, αλλά ας το αναφέρουμε), απαγορεύονται οι χαρακτηρισμοί και το βρίσιμο μεταξύ μελών. Θέλετε να ξεκατινιαστείτε? Πολύ ευχαρίστως να το κάνετε εκτός του γκρουπ. Κάνεις δεν είναι υποχρεωμένος να μπαίνει και να βλέπει καυγάδες ή να διαβάζει βρισίδια. Και για να μην ξεφύγω από την πεπατημένη: τα ποστ σβήνονται και οι εμπλεκόμενοι διαγράφονται οριστικά.
5. Θέματα που αφορούν ένα συγκεκριμένο γκρουπ / σελίδα / θέμα, σε περίπτωση που υπερβαίνουν την 1 (μια) δημοσίευση τη μέρα, θα διαγράφονται χωρίς άλλη ενημέρωση.
Αναφορά στο ίδιο θέμα ή επαναδημοσίευση του ίδιου θέματος / γκρουπ / σελίδας με διαφορετική περιγραφή, επιτρέπεται για 2 μέρες συνεχόμενα. Την 3η μέρα, το θέμα θα διαγράφεται. Αν το μέλος συνεχίσει, θα αποβάλλεται από την ομάδα, χωρίς καμία ενημέρωση.

Κι επειδή ο όγκος των αναρτήσεων είναι τεράστιος σε καθημερινή βάση κι εκ των πραγμάτων μπορεί να ξεφύγει κάτι, ό,τι πέφτει στην αντίληψή σας, παρακαλώ να μας ενημερώνετε είτε μέσω inbox, είτε -ακόμα καλύτερα, κάνοντας αναφορά την ανάρτηση, ώστε να τη δει ο πρώτος διαθέσιμος διαχειριστής.

Για οποιαδήποτε απορία, είμαστε στη διάθεσή σας!
Φιλικά,
Η ομάδα του Retromaniax.gr
Όπως βλέπετε, οι κανόνες είναι λίγοι και ξεκάθαροι. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να σας προειδοποιήσω. Θεωρώ ότι είστε ενήλικες και νοήμονες.

Όσο για το μήνυμά σας, μου εμφανίστηκε στον messenger σε στιγμή που δε μπορούσα να το απαντήσω, κι εφόσον δεν είμαστε φίλοι, χάθηκε μετά, γι' αυτό και ζήτησα από την 1@Kambia[/USER] να σας ξανα-απαντήσει. Το τελευταίο διάστημα, όπως ενδεχομένως να έχετε προσέξει, έχω περιορισμένη πρόσβαση στο φόρουμ (αν το κοιτούσατε, θα βλέπετε ότι έχω να μπω κάτι μήνες).

Για να σας διαγράψω, σίγουρα παραβήκατε κανονισμούς ή εμπλακήκατε σε πολιτικές συζητήσεις. Να είστε σίγουρος ότι δεν ξυπνάω μια μέρα κι αρχίζω να διαγράφω κόσμο - αν ήταν έτσι, ειδικά στο Facebook θα ήμασταν 10 άτομα όλοι κι όλοι. Όλα όμως έχουν τα όριά τους κι από ένα σημείο κι έπειτα δεν έχω το κουράγιο να νουθετώ τους ενήλικες, 35άρηδες (αλλά και τους πολύ μεγαλύτερους), για να συμπεριφέρονται κόσμια.

Σας εύχομαι καλή συνέχεια από εδώ, αν θέλετε να παραμείνετε. Αλλιώς, καλή συνέχεια γενικότερα.

Ευχαριστώ.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Δεν παρέβηκα κανένα από τους παραπάνω κανόνες. Ούτε με την πολιτική ασχολούμαι ούτε με θρησκευτικά θέματα.

Ούτε και όλη μέρα ανεβάζω φωτογραφίες και προφανώς πρόκειται περί παρεξήγησης. Άλλωστε αρκετοί αναγνώστες με γνωρίζουν για το ύφος μου.

Διαγράφηκα λοιπόν για κάποιο παραπάνω λόγο αλλά αόριστα χωρίς κάποιο σχόλιο ή προειδοποίηση στην παράτυπη όπως λέτε ανάρτησή μου την οποία δεν θυμόσαστε κιόλας. 

Ενημέρωσα την σελίδα άμεσα την 3η Ιανουαρίου επίσης αφού δεν πήρα απάντηση προσπάθησα να επικοινωνήσω με διαχειριστή στις 19 Ιανουαρίου όπως και με εσάς. Η   1@Kambia[/USER], με παρέπεμψε σε σας. σας έστειλα προσωπικό μήνυμα και δεν απαντήσατε. Με λίγα λόγια με αγνοήσατε.

Αντιλαμβάνομαι λοιπόν ότι εφόσον δεν υπάρχουν διαχειριστές  διαθέσιμοι να απαντήσουν στο forum ότι η σελίδα είναι στον «αυτόματο». Δικαίωμά σας βέβαια.

Η απάντηση σας  και η απάντηση μου στη διάθεση των φίλων του forum. Η επιθετικότητα λοιπόν δεν χρειάζεται.

Άλλωστε στους όρους αναφέρεται και το εξής:

Για οποιαδήποτε απορία, είμαστε στη διάθεσή σας!

Το θέμα έληξε από μένα. Καλημέρα!

updated: Επειδή καταγράφω κάθε μου ανάρτηση στο facebook και οπουδήποτε, έχω στην διάθεση το αρχείο το οποίο  μπορώ να θέσω στην διάθεση όλων των φίλων. Δεν διαπίστωσα καμία αυθάδεια αλλά ούτε και καμία αντιπαράθεση. Δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι δεν θυμάμαι. Εσείς το λέτε.  Αλλά το θέμα έληξε δημοκρατικά.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Δεν παρέβηκα κανένα από τους παραπάνω κανόνες. Ούτε με την πολιτική ασχολούμαι ούτε με θρησκευτικά θέματα.

Ούτε και όλη μέρα ανεβάζω φωτογραφίες και προφανώς πρόκειται περί παρεξήγησης. Άλλωστε αρκετοί αναγνώστες με γνωρίζουν για το ύφος μου.

Διαγράφηκα λοιπόν για κάποιο παραπάνω λόγο αλλά αόριστα χωρίς κάποιο σχόλιο ή προειδοποίηση στην παράτυπη ανάρτησή μου . 

Ενημέρωσα την σελίδα άμεσα την 3η Ιανουαρίου επίσης αφού δεν πήρα απάντηση προσπάθησα να επικοινωνήσω με διαχειριστή στις 19 Ιανουαρίου όπως και με εσάς.

Αντιλαμβάνομαι λοιπόν ότι εφόσον δεν υπάρχουν διαχειριστές  διαθέσιμοι να απαντήσουν στο forum ότι η σελίδα είναι στον «αυτόματο».

Η απάντηση σας  και η απάντηση μου διάθεση των φίλων του forum. Η επιθετικότητα λοιπόν δεν χρειάζεται.

Άλλωστε στους όρους αναφέρεται και το εξής:

Για οποιαδήποτε απορία, είμαστε στη διάθεσή σας!

Το θέμα έληξε από μένα. Καλημέρα!
Η επιθετικότητα είναι αποκλειστικά και μόνο από δική σας μεριά. Όπως είδατε, σας απαντάω πολύ ευγενικά και σας λέω τα ίδια πράγματα που σας είπε και η 1@Kambia[/USER], αλλά με πολύ περισσότερα λόγια. Το ότι ισχυρίζεστε ότι ασχολείστε μόνο με αυτά που λέτε, είναι ο λόγος σας ενάντια στο δικό μου. Αν αντί να κάνετε αναφορά σε ένα θέμα ή απλά να μην εμπλακείτε, προτιμήσατε να σχολιάσετε και να τρολλάρετε, αυτές είναι οι συνέπειες. Κι όχι μόνο για εσάς - για όλους όσους πράττουν τα ίδια.

Το αν υπάρχουν διαχειριστές και το πώς κάνουν τη δουλειά τους, δεν είστε σε θέση να το κρίνετε. Δεκτή η άποψή σας, αλλά μέχρι εκεί. Αν πιστεύετε ότι δεν κάνουμε καλά τη δουλειά μας (η οποία, παρεμπιπτόντως, είναι αμισθί και χωρίς κανένα απολύτως κέρδος ή όφελος), είστε ελεύθερος να αποχωρήσετε. Δεν κρατάμε κανέναν με το ζόρι, ειδικά όταν δεν περνάει καλά.

Και για να απαντήσω, στο τελευταίο σας σχόλιο: ναι, βεβαίως, και είμαστε στη διάθεσή σας. Σας απάντησε ήδη ένας admin 2 φορές, αλλά θέλατε οπωσδήποτε και τη δική μου απάντηση. Την έχετε, οπότε μπορούμε να πάμε παρακάτω. Τέλος, στο Facebook το θέμα έχει κλείσει. Δεν αναιρείται για κανέναν λόγο η διαγραφή σας, επειδή δε θυμάστε τι μπορεί να είπατε (και δεν σας παρεξηγώ - ούτε κι εγώ θυμάμαι). Όταν, όμως διαγράφω άτομα, είναι πολύ συγκεκριμένοι οι λόγοι. Το να παίρνετε τους κανόνες στα χέρια σας και να απαντάτε ή να τρολλάρετε, ξαναλέω ότι είναι ισοδύναμο της παράβασης των κανονισμών. Αν θέλετε να το αντιληφθείτε, καλώς. Αν όχι, σε καμία περίπτωση δε μπορώ (και δε θέλω άλλωστε) να σας αναγκάσω.

Δεν υπάρχει κάτι άλλο να προσθέσω από τη μεριά μου. Σας εύχομαι και πάλι καλή συνέχεια.

 
Πίσω
Μπλουζα