Πρόβλημα με Arcade cabinet

DiMioN

RetroWannaBe
Joined
16 Οκτ 2007
Μηνύματα
39
Αντιδράσεις
0
Βρήκα μια αποθήκη με πολλά arcade cabinets, φρουτάκια και φλιπερακια.

Τελικά πήρα 3 cabinets. Το ένα έχει το TEKKEN το όποιο δουλεύει θαυμάσια.

Το άλλο έχει ένα ραλάκι και η καμπίνα έχει τιμόνι, πετάλι και λεβιέ ταχυτήτων, το πρόβλημα με αυτή τη καμπίνα είναι ότι δεν έχει την τροφοδοσία για την οθόνη και τα υπόλοιπα μέρη της, μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ τροφοδοσία για καμπίνες (σελίδα στο ίντερνετ, εκτός e-bay) ή αν μπορώ να βάλω τροφοδοτικό υπολογιστή πως θα κάνω τις ενώσεις των καλωδίων της καμπίνας με αυτά του τροφοδοτικού (κάποιο manual/site με την αρχιτεκτονική)??

Και τέλος η άλλη καμπίνα έχει μέσα υπολογιστή, το πρόβλημα εδώ είναι ότι δεν βγάζει σώστο σήμα στην όθονη της ένω όλα δούλευουν μια χαρά, θα ήθελα να μου προτείνετε μερικά site με Mods καμπινών μήπως και βρω τι δεν κάνει σωστή επαφή.

Πληροφοριακά της πήρα 250 ευρώ.
 
Καλά,που θα βάλεις 3 cabinets βρε άνθρωπε ;;; :confused: :confused: :confused:
 
Δεν λες κανενα τηλ να παμε να παρουμε καμια.....
 
Δεν νομίζω να σε βολεύει, είμαι Μυτιλήνη, αν έρθει κανένας για διακοπές ας στείλει ένα μήνυμα.

Τώρα όσον αφορά τα προβλήματα μου η μια θέλει monitor chassis καινούργιο, η άλλη κάτι δεν κάνω καλά στις συνδέσεις.

Οι δύο χωράνε άψογα για τη τρίτη αυτή με το τιμόνι και τα πετάλια το σκέφτομαι τώρα μπορεί να τη δώσω.
 
Arcade cabinet

Καλησπέρα φίλε,

Γνωρίζω ελάχιστα αλλά όσον αφορά την καμπίνα με τον υπολογιστή δεν ισχύει ότι το σήμα που βγάζει η PCB πλακέτα είναι 15KHz ενώ το monitor εάν δεν είναι παλιό δέχεται σήμα 31KHz?
 
Dimion σου εχω στειλει pm
 
Πίσω
Μπλουζα