Πρόβλημα με ipod

ermis85

RetroWannaBe
Joined
26 Σεπ 2009
Μηνύματα
47
Αντιδράσεις
2
Έχω ένα ipod 80GB το προβλημα είναι πως για να περάσω την μουσική μου μέσα περίπου 75GB και να την ταξινομίσω σε φακέλους,

όπως δηλαδή είναι στο PC μου , πρέπει οι "πληροφορίες¨" των τραγουδιών να είναι παρόμοιες για να έχουν κοινό φάκελο τα τραγούδια.

Για 'οσους γνωρίζουν η λύση είναι να αλλάξεις τις πληροφορίες σε κάθε ένα τραγούδι ξεχωριστά πράγμα χρονοβόρο.

Υπάρχει άλλη λύση?

Επειδή τα τραγούδια είναι ταξινομιμένα με ενα συγκεκριμένο τρόπο (όνομα καλιτέχνη - τίτλος) και όλα με λατινικούς χαρακτήρες

θα μπορούσε να φτιαχτεί κάποιο προγραμμα που περασει τις "πληροφορίες" στα τραγούδια?
 
Λίγο με μπέρδεψες με το post σου! :)

Ξέρω ότι τα ipods σου εμφανίζουν κάποιες προεπιλογές ως προς το πώς θα γίνει η αναπαραγωγή: π.χ. ανά καλλιτέχνη / άλμπουμ / genre / αναπαραγωγή όλων κτλ.

Να υποθέσω (δεδομένου ότι κατάλαβα σωστά!), πως δεν είναι σωστά περασμένα τα αρχεία στο iTunes & ενώ έχουν τα mp3 tags στα Windows, δεν εμφανίζονται στο iTunes? Και ψάχνεις ένα πρόγραμμα για να μην τα περάσεις με το χέρι?

Αν ναι, τότε σου συστήνω το Tune Up, που είναι εμπορική λύση - αλλά είναι μια από τις εξαιρετικότερες που έχω δοκιμάσει.

Είναι ακριβό, αλλά θα σου λύσει το πρόβλημα της ζωής σου μια για πάντα. Δοκίμασα την trial έκδοση κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη, απλά δεν είχα ποτέ τόσα πολλά τραγούδια χωρίς artwork / tags, ώστε να προχωρήσω σε αγορά.

Εναλλακτικά (αλλά όχι δοκιμασμένα!), μπορώ να σου προτείνω να ρίξεις μια ματιά εδώ.
 
Εδω και χρονια η λυση του easytag αποτελει μονοδρομο σε τετοιες καταστασεις.

Υπαρχουν εκδοσεις για 20 περιπου λειτουργικα/αρχιτεκτονικες/διανομες - αν και φανταζομαι θα το χρειαστεις για windows απο εδω.

*Παντα με την προυποθεση οτι αυτο που ψαχνεις ειναι ενας τροπος για tag normalization των mp3 αρχειων σου στα windows.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση.

Θα ψάξω λίγο τις λύσεις που μου προτείνετε και θα επανέλθω
 
Μάλλον δεν με καλύπτει κάτι από αυτά. Υπάρχει κάποιος να έχει καλή γνώση του itune?
 
Πίσω
Μπλουζα