Πρόβλημα με Windows Movie Maker! S.O.S.

D@redevil είπε:
Προσπαθείς να εξάγεις βίντεο 1,5ης ώρας? Ωωωοο.. Θα δυσκολευτεί το μηχανάκι....
Δοκίμασε να το σώσεις, πηγαίνοντας από το μενού "Αρχείο" -> "Αποθήκευση ως" κι επέλεξε κάποιο βίντεο χαμηλών απαιτήσεων.

Θα το δω αύριο στο WinPC της δουλειάς και θα σε πω! ;)
δηλαδη τζαμπα παιδευομαι τοσες ωρες; νομιζα οτι εκοψα το βιντεο της περιπου 1,5ωρας σε μονο 01:29 λεπτα περιπου που μ ενδιαφερουν..αφου στο στιγμιοτυπο που προσθεσα πιο πανω

Προβολή συνημμένου 92243μου δειχνει τα λεπτα του βιντεο που εκοψα και θελω να αποθηκευσω στον ΗΥ.

Ενω το στιγμιοτυπο ολοκληρου του βιντεο ειναι το παρακατω

x.jpg

δε βγαζω ακρη,με μπερδεψε το προγραμμα..

Σε βαζω παλι σε μπελαδες :(

1234.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για αυτό που θέλεις να κάνεις μήπως θα ήταν καλύτερα να χρησιμοποιούσες κάτι σαν το VirtualDub?
 
ChrisTOS είπε:
Για αυτό που θέλεις να κάνεις μήπως θα ήταν καλύτερα να χρησιμοποιούσες κάτι σαν το VirtualDub?
ευχαριστω ChrisTOS,αυτο το προγραμμα πρωτη φορα το ακουω

μεχρι στιγμης με το windows movie maker δεν καταφερα να βγαλω ακρη,ισως να φταιει και το αρχικο βιντεο της περιπου 1,5ωρας ..

δεν ξερω τι να πω
 
Κατερινάκι, να καταλάβω λίγο.... Βάζεις ένα βίντεο 1,5 ώρας. Κόβεις τις σκηνές που θέλεις. Προσπαθείς να εξάγεις το τελικό αποτέλεσμα (που είναι πόσης διάρκειας???).

Από τη στιγμή που ξεκινάς να κάνεις την εξαγωγή, μπορείς να μου δείξεις βήμα-βήμα (με screenshots) τις επιλογές σου?

Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα, θες να κανονίσουμε κάποια στιγμή να συνδεθώ με Teamviewer στον Η/Υ σου και να το δούμε μαζί?
 
Μαριανα εβαλα στο προγραμμα το βιντεο που εχει διαρκεια 1,5ωρα και θελησα να κρατησω μονο τα 1,29λεπτα που μ ενδιεφερουν για να φτιαξω το βιντεο

Τα στιγμιοτυπα ειναι αυτα που εχω στο ποστ41 . Το αποτελεσμα δε φαινεται στο 1ο στιγμιοτυπο;

θα σου στειλω μέιλ με αναλυτικοτερα screenshots και καποιες λεπτομερειες που δε μπορω να γραψω εδω και μετα μου λες τι κανω

ευχαριστω και παλι!

για μενα αυτα τα προγραμματα σκετος πονοκεφαλος ειναι :cry:
 
1) φορτώνεις το video

2) πας στο "edit"

3) πατάς "play" για να βρεις το σημείο που θες να ξεκινά το βίντεο σου

4) όταν το βρεις το σημειο πατάς "set start point"

5) αμέσως μετά πατάς ξανά "play" (το βίντεο σου δεν ξεκινά πλέον από την αρχή αλλά από το σημείο που διάλεξες)

6) όταν βρεις το σημείο που θες να τελειώνει το βίντεο πατάς "set end point" (λογικά το βίντεο σου θα είναι έτοιμο προς αποθήκευση)

7) πηγαίνεις στο "Save Movie As" και το αποθηκεύεις με το format που θες (recommended settings θα είναι μια χαρά για αυτό που θες)

Ελπίζω να βοήθησα κάπως... :)
 
Πίσω
Μπλουζα