Πρόγραμμα για επανορισμό πλήκτρων

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα με το οποίο να μπορώ να επανορίσω τα πλήκτρα του πλητρολογίου-μου . Ο λόγος που χρειάζομαι κάτι τέτοιο είναι πως έχω ένα πληκτρολόγιο όπου στην κάτω αριστερά πλευρά αντί να έχει το τυπικό πλήκτρο Windows (με το οποίο ξεπετάγεται το μενού Έναρξης) , έχει ένα πλήκτρο Fn . Απ'ότι μπόρεσα να βρω δεν υπάρχει τρόπος να επανορίσω το πλήκτρο Fn , οπότε αυτό που έκανα ήταν να χρησιμοποιήσω το Key Manager με το οποίο όρισα το συνδιασμό Αριστερό CTRL + αριστερό ALT να κάνει ότι ένα πλήκτρο Windows . Μέχρι εδώ όλα καλά , αλλά σήμερα παρατήρησα πως το πρόγραμμα είναι δοκιμαστικό και μετά από 30 ημέρες λήγει . Και να πεις πως ήταν φτηνό , να το αγόραζα · αλλά αυτό είναι παν-πανάκριβο . Γι'αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει κάτι άλλο . Όσα άλλα βρήκα μπορούν απλώς να αντικαταστήσουν πλήκτρα , όχι να ορίσουν ολόκληρο συνδιασμό πλήκτρων .
 
Νομίζω το πιο γνωστό και καλύτερο στα Windows είναι το AutoHotkey.

Ναι το Fn key δεν μπορείς να το επαναπροσδιορίσεις. Είναι για να χρησιμοποιείς τις έξτρα λειτουργίες που προσφέρουν κάποια πλήκτρα.
 
Απ'ότι βλέπω , για να το χρησιιμοποιήσω θα πρέπει πρώτα να μάθω μία γλώσσα προγραμματισμού ...
 
Πίσω
Μπλουζα