Πρώτη παρουσίαση: Μεταμόσχευση οθόνης σε Game Gear

Επισης ειναι τυχερος ο φηλτατος Darksynbios που επεσε το game gear του σε καλο ανθρωπο που αγαπαει και την sega και εχει και της γνωσεις να κανει τοσο τελεια δουλεια.Αν επεφτε σε μενα πχ που επισης αγαπαω τοσο πολυ την sega θα του επερνα και ενα κατοσταρικο το λιγοτερο για τον κοπο μου χαχαχαχα :p :p:p
 
@ metalcandyman

Χα!Χα!Χα! Billy ....Είσαι τρομερός , άπαιχτος ! :thumbup: :rofl:

@ Nemo

Ο Γρηγόρης είναι εδώ και καιρό Grand Master !! :D

Μην αναφέρουμε και για σένα .."ζωντανή εγκυκλοπαίδεια" ? ;) :D

@ Shock

:D ... και που να δεις τι ετοιμάζω στην υπόγα μου ! ;)

@ angel_grig

Γρηγόραρε, ξέρεις ότι εδώ και καιρό με τρώει να προχωρήσω στο μοντάρισμα κανενός gamegear αλλά λίγο το sega nomad που έχω μοντάρει να παίζει master system games και πολύ τα commodores που ασχολούμαι μανιωδώς αυτόν τον καιρό με έχουνε "παει πίσω".

'Ηδη περιμένω 2 C128άρια για JiffyDOS και 3 C64άρια (breadbins) για switchless jiffydos mode (καινούργια κόλπα), οπότε το καλοκαίρι θα είναι full !

Oh ! Μήπως ξέχασα να αναφέρω και μια παρτίδα από NeoGeo MVS(s) και Jamma boards που επίσης περιμένω για συντήρηση / επισκευή ? :p :D

Πέρα των δικών μου όμως -offtopic news- η εργασία σου, θα έλεγα ξανά, είναι απλά υποδειγματική και άψογη !

Το ξέρεις άλλωστε ότι τρελλλλλλλαίνομαι με τέτοια θέματα, έτσι ? :cool: ::)

Πάλι ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ....σε λίγο θα σου την "πέσει" και ο Maddog, να μοντάρεις και τα δικά του ! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
geoanas είπε:
Ο Γρηγόρης είναι εδώ και καιρό Grand Master !! :D

:bow: :thanx2: :thanx2:

@ angel_grig

Γρηγόραρε, ξέρεις ότι εδώ και καιρό με τρώει να προχωρήσω στο μοντάρισμα κανενός gamegear αλλά λίγο το sega nomad που έχω μοντάρει να παίζει master system games και πολύ τα commodores που ασχολούμαι μανιωδώς αυτόν τον καιρό με έχουνε "παει πίσω".

'Ηδη περιμένω 2 C128άρια για JiffyDOS και 3 C64άρια (breadbins) για switchless jiffydos mode (καινούργια κόλπα), οπότε το καλοκαίρι θα είναι full !

Oh ! Μήπως ξέχασα να αναφέρω και μια παρτίδα από NeoGeo MVS(s) και Jamma boards που επίσης περιμένω για συντήρηση / επισκευή ? :p :D

Πέρα των δικών μου όμως -offtopic news- η εργασία σου, θα έλεγα ξανά, είναι απλά υποδειγματική και άψογη !

Το ξέρεις άλλωστε ότι τρελλλλλλλαίνομαι με τέτοια θέματα, έτσι ? :cool: ::)
Φυσικα και το ξερω οτι τρελλαινεσαι (οπως και εγω αλλωστε).Αν παντως σκοπευεις να κανεις την μοντα παρε γρηγορα πλακετα γιατι ο Αυστραλος εχει μονο 5 (πηρα την μια προχτες)-στο shop ηταν Out of stock, του εστειλα Mail και βρηκε καποιες που ειχαν ξεμεινει..

Βλεπω ετοιμαζεις πραμα....ζηλεψα.... :clap: :clap: :clap:

geoanas είπε:
Πάλι ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ....σε λίγο θα σου την "πέσει" και ο Maddog, να μοντάρεις και τα δικά του ! :D
Εδω ειμαστε...οποτε θελει ο τρελογιατρος μας λεει :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και καιρος να απολαυσετε και βιντεο:

 
Μπραβο! Αψογος! Ωραιο πραγμα να φτιαχνεις κατι με τα χερια σου...

:bow:
 
pardalotzatziki είπε:
Μπραβο! Αψογος! Ωραιο πραγμα να φτιαχνεις κατι με τα χερια σου...
:bow:
Ναι,ειναι αλλη αισθηση...Σε ευχαριστω !!!Να΄σαι καλα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kλασσικός angel_grig.... :)

Τέλεια δουλειά & παρουσίαση - όπως πάντα. :thumbup:

Μακάρι να "έπιαναν" και εμένα έτσι τα χέρια μου στα ηλεκτρονικά μαστορέματα !!
 
...και μόνο για το Prince of Persia, αξίζει τα λεφτά του και τον κόπο !

Αχχχ, Γρηγόρη, τα λεφτά που μάζευα για έναν CBM Plus 4, βλέπω να πηγαίνουν στην Αυστραλία !! :D
 
billy είπε:
Kλασσικός angel_grig.... :) Τέλεια δουλειά & παρουσίαση - όπως πάντα. :thumbup:

Μακάρι να "έπιαναν" και εμένα έτσι τα χέρια μου στα ηλεκτρονικά μαστορέματα !!
Thanks Billy!!! :bow: :thanx2:

geoanas είπε:
...και μόνο για το Prince of Persia, αξίζει τα λεφτά του και τον κόπο !Αχχχ, Γρηγόρη, τα λεφτά που μάζευα για έναν CBM Plus 4, βλέπω να πηγαίνουν στην Αυστραλία !! :D
Nαι,και μονο γι'αυτο αξιζει!

Γιωργο ριξε ενα mail στον Αυστραλο να σου πει ποσο κομματια εχει και εαν σκοπευει να φτιαξει και άλλα...

Plus 4 ειπες ε???και εγω θα ηθελα εναν!!:dribble:
 
Έπειτα από πολλούς μήνες απουσίας από όλα τα forums, επέστρεψα

Συγχαρητήρια για την «εγχείρηση»! Μήπως υπάρχει τελικά (ή πάει το μυαλό σας κάπου) κάποιο workaround για να γεμίζει η οθόνη ανεξάρτητα με το τι παίζει;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dr. SLUMP είπε:
Έπειτα από πολλούς μήνες απουσίας από όλα τα forums, επέστρεψα
Συγχαρητήρια για την «εγχείρηση»! Μήπως υπάρχει τελικά (ή πάει το μυαλό σας κάπου) κάποιο workaround για να γεμίζει η οθόνη ανεξάρτητα με το τι παίζει;
Kαλως ηλθες παλι!

To μονο workaround που μπορω να σκεφτω ειναι μια οθονη που απο 4:3 να γινεται 16:9 και να βελτιωνει τα gg παιχνιδια.Υπαρχει ομως μονο στις 4.3 ιντσες (και φυσικα εαν ο Κινεζος μας τα λεει σωστα)
 
Αν και ετεροχρονισμενα - λογο απουσιας - τα συγχαρητηρια μου Γρηγορη!!!!!!!!! :bow: :bow:

Ειχα την τυχη να ειμαι ο πρωτος που το ειδε απο κοντα το "τουμπανιασμενο" Game Gear του Λεωνιδα....

Πραγματικα μου επεσε το σαγονι μολις το αντικρισα....
smiley-shocked016.gif
"]
smiley-shocked016.gif
[/url]

Αμεσως επεσε μια συγκριση με το δικο μου....ΚΑΜΙΑ σχεση ομως!!!!!!!!!!! :eek:

Οτι παραπανω και να πω το θεωρω περιτο....το ρετρομασινακι....τα σπαει στην κυριολεξια!!!!! :)

Λεωνιδα....καλοπαιχτο και καλοριζικο!!!!!!! :thumbup:
 
stayros είπε:
Αν και ετεροχρονισμενα - λογο απουσιας - τα συγχαρητηρια μου Γρηγορη!!!!!!!!! :bow: :bow:

Ειχα την τυχη να ειμαι ο πρωτος που το ειδε απο κοντα το "τουμπανιασμενο" Game Gear του Λεωνιδα....

Πραγματικα μου επεσε το σαγονι μολις το αντικρισα....
smiley-shocked016.gif
"]
smiley-shocked016.gif
[/url]

Αμεσως επεσε μια συγκριση με το δικο μου....ΚΑΜΙΑ σχεση ομως!!!!!!!!!!! :eek:

Οτι παραπανω και να πω το θεωρω περιτο....το ρετρομασινακι....τα σπαει στην κυριολεξια!!!!! :)

Λεωνιδα....καλοπαιχτο και καλοριζικο!!!!!!! :thumbup:
Nα΄σαι καλα Σταυρο!!!! :thanx2:
 
Άργησα πολύ να το πάρω χαμπάρι το thread αυτό! Με τη σειρά μου δίνω συγχαρητήρια για την μοντίφα, εξαιρετική δουλειά πράγματι! Αντιλαμβάνομαι πλήρως την κοπιαστική δουλειά καθώς πέρασα τα ίδια "κονσολοποιώντας" το δικό μου gg. Θυμάμαι μου χες προτείνει να βάλω και γω την LCD οθόνη αλλά δεν το προχώρησα...

Όσο για το prince of persia για gg που παίζει full screen, υπάρχουν όντως μερικά παιχνίδια που νομίζω είναι adaptations από τα αντίστοιχα για master system (ή τούμπαλιν) τα οποία έχουν αυτό το χαρακτηριστικό.

Και πάλι συγχαρητήρια και καλόπαιχτο, ομολογουμένως μια νέα LCD οθόνη δίνει νέα ζωή στα έγχρωμα φορητά!

Υ.Γ. Να βάλουμε μπρος το αντίστοιχο mod για Atari Lynx, ήδη έχουν εμφανιστεί 2 μόντες...
 
elefas είπε:
Άργησα πολύ να το πάρω χαμπάρι το thread αυτό! Με τη σειρά μου δίνω συγχαρητήρια για την μοντίφα, εξαιρετική δουλειά πράγματι! Αντιλαμβάνομαι πλήρως την κοπιαστική δουλειά καθώς πέρασα τα ίδια "κονσολοποιώντας" το δικό μου gg. Θυμάμαι μου χες προτείνει να βάλω και γω την LCD οθόνη αλλά δεν το προχώρησα...
Όσο για το prince of persia για gg που παίζει full screen, υπάρχουν όντως μερικά παιχνίδια που νομίζω είναι adaptations από τα αντίστοιχα για master system (ή τούμπαλιν) τα οποία έχουν αυτό το χαρακτηριστικό.

Και πάλι συγχαρητήρια και καλόπαιχτο, ομολογουμένως μια νέα LCD οθόνη δίνει νέα ζωή στα έγχρωμα φορητά!

Υ.Γ. Να βάλουμε μπρος το αντίστοιχο mod για Atari Lynx, ήδη έχουν εμφανιστεί 2 μόντες...
Ευχαριστω Ελεφαντα!!Για το atari lynx πρεπει να το ψαξω,παλιοτερα που ειχα κοιταξει δεν ειχα βρει κατι...Οσο για το δικο σου,ποτε δεν ειναι αργα :)
 
Πίσω
Μπλουζα