Πωλίνα - Πάμε Για Τρέλλες Στις Σεϋχέλλες (1988)

thebest20

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.961
Αντιδράσεις
452
Την είχα δει στο smart της Αθήνας αλλά και σε τοπικό κανάλι της Πάτρας,αλλά από τη μέση και μετά,εκεί που ήταν στο studio και ηχογραφούσε τα κομμάτια της!Την έχει δει κανένας για να μου πει την υπόθεση?Η Πωλίνα είναι θεά...μακάρι να βρούμε την ταινία αυτή,να τη βάλει κανένα περιοδικό όπως το tivo ή το avanti που βάζουν παλιές βιντεοταινίες
 
quhgpbjciff31zbgbmo5.jpg


Γκέλυ Γαβριήλ-Δήμος Μυλωνάς


Πωλίνα 1988, στην ταινία:



''Πάμε για τρέλες στις Σεϋχέλλες''
 
τέλεια!!!!τι υπόθεση είχε?την έχει κανείς σε βιντεοκασέτα ή dvd?η Πωλίνα απλά κορυφή!!!!!!!!
 
Την ειχε βαλει πριν κανα 2μηνο το ΤΗΛΕΑΣΤΥ.

Απο υποθεση δεν ξερω για την ειδα αποσπασματικα.Παντως ειχε αρκετα τραγουδια σε στυλ βιντεοκλιπ,εφε της εποχης κλπ
 
ναι τα έχω δει τα κομμάτια,ήταν το "Πάμε για τρέλλες στις Σεϋχέλλες","Βίντεο","Έχει πλάκα η δουλειά","Ο Μηχανόβιος" και νομίζω και το "Ροζ Μπικίνι"....τι ώρα την είχες δει?Υπάρχει περίπτωση να την ξαναβάλει?
 
Στην ταινία <<Πάμε για τρέλες στις Σεϋχέλες>> η Πωλίνα υποδείεται τον εαυτό της και ο Δήμος Μυλωνάς ένα Μουσικό παραγωγό που προσπαθεί να προωθήσει τα τραγούδια της.
 
H Πωλίνα όμως ήταν σερβιτόρα πριν,και υποτίθεται ότι αυτός ήταν ο πρώτος της δίσκος?
 
......ειναι μηπως αυτη η ταινιαρα που συμετεχουν οι DOUGLAS?κανας παλιος με καλη μνημη?
 
είναι κορυφή στο είδος της και τα κομμάτια αυτά ακούγονται ως σήμερα ειδικά το καλοκαίρι!!!!!
 
Tην έχω δεί την ταινία 3-4 φορες, παλιοτερα απο TV -Μακεδονία , πολύ μου άρεσε , με ξεκουράζει αυτή η ταινία.Δεν νομίζω να είχε κειμενα , πιστεύω οτι οι ηθοποιοι αυτοσχεδιάζανε , απλά θέλω να γίνει καποια αναφορα (και σε αλλο thread) στα ανδρικα μαγιό , σ αυτην την ταινια ολοι οι τύποι φορουσαν τα μαγιο της εποχής και όχι βερμούδα.

Θα θελα σχολιασμό ,τι αλήθεια προτιματε εσείς ? Πιστεύετε οτι χάθηκε αυτη η μόδα?

Θα υπάρξουν άραγε οι εποχές οπου όλοι οι άντρες στις πλαζ θα βγένουμε με τετοια μαγιό ?
 
Πετυχα την ταινια την ημερα της Eurovision στο EXTRA μου φαινεται (και φυσικα την προτιμησα...)

Εντελως ανευ σεναριο και σουρεαλ.

Μαλιστα η πρωτη σκηνη που ειδα ηταν μεσα στο γιωτ με την ξανθια μεθυσμενη τραγουδιστρια και νομισα οτι επροκειτο για τσοντα. :)

Παραξενη ταινια...
 
Η Πωλινα δουλευει σερβιτορα σε ενα ξενοδοχειο οπου πελατες ειναι ο Μυλωνας με εναν φιλο του.

Ο Μυλωνας την ερωτευεται και εκει ξεκιναει η αγωνια για το τελος. :xm:
 
don dokken είπε:
......ειναι μηπως αυτη η ταινιαρα που συμετεχουν οι DOUGLAS?κανας παλιος με καλη μνημη?
Αν οι Douglas είναι μια κλασσική heavy μπάντα με κάτι τρελλά σόλο και φοβερό τραγουδιστή και παίζουν στην ντισκοτέκ όπου η Πωλίνα είναι σερβιτόρα... Τότε αυτή είναι η ταινία φίλε.
 
Pame gia trelles stis seyheles

efhariso para poly
 
Πωλίνα - Πάμε Για Τρέλλες Στις Σεϋχέλλες (1988

Ayti ti tainia tin eiha dei se ena kanali pou de thymamai poio to mono pou thymamai einai oti epaize kai o dymos mylonas]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάμε Για Τρέλλες Στις Σεϋχέλλες (1988)Αυτη την ταινια την ειχα δει σε καποιο καναλι δεν θυμαμαι ποιο.Το μόνο που θυμάμαι ειναι ότι έπαιζε και ο Δημος Μυλωνας.

εφχαριστω πολυ για την ταινια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θα βρεις copyrighted υλικο για κατεβασμα σε αυτο τον ιστοχωρο
 
http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?p=109514#post109514'>http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?p=109514#post109514

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?p=109514#post109514
 
Γκρουπάρα οι Douglas... Τα σπάνε... Πω πω, το θυμάμαι το σημείο αυτό μες στην τανία. Κρίμα, τέτοιες μπάντες να μην τις ξέρουν, παρά ελάχιστοι. Αθάνατη Ελλάδα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα