Πως τελείωσαν οι περιπέτειες των αγαπημένων μας ηρώων;;;

manosfp

RetroWannaBe
Joined
25 Ιουλ 2009
Μηνύματα
46
Αντιδράσεις
1
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί σαν πιτσιρίκι διάβαζα εναγωνίως τα κατορθώματα διάφορων ηρώων μου αλλά δεν έμαθα ποτέ τι τέλος είχε η ένδοξη ιστορία τους (άν υπάρχει τέλος).Ας μαζέψουμε εδώ τυχόν απορίες αλλά και πληροφορίες.

Αρχίζω εγώ.

Αναζητούνται λοιπόν οι κάτωθι πληροφορίες:

1.Τι απέγινε ο Μπλέκ?Κατάφερε να απελευθερώσει την Αμερική απο τα Εγγλεζάκια?Πως τελείωσε η αναμέτρηση με το σκοτεινό του εχθρό,τη νυχτερίδα;

2.Πως τελειώνουν οι περιπέτειες του λοχαγού Μαρκ? Κάπου έχω διαβάσει οτι απελευθερώνει την Αμερική και το τελευταίο σκίτσο της Περιπέτειας μας δείχνει το γάμο του με τη Μπέτυ όπου καλεσμένος είναι και ο Μπλέκ!!!

3.Κατάφερε τελικά το παιδί-πάνθηρας να απαλλαγεί απο τον τύραννο πατριό του?

4.Το πήρε τελικά το κορίτσι ο Ποπάϋ???

5.Ο Ρόντυ, ο ατρόμητος ρέιντζερ της Νεβάδα?Ο Αφαίμαξη και ο Τσικουδιάς?

6.Τελικά ο Όμπραξ ακολούθησε καριέρα ηθοποιού???!
 
Δεν ξερω αν το παραπανω το γραφεις επειδη εχεις οντως απορία για το αν τελειωνουν οι ιστοριες ή αν κάνεις πλάκα :) Προφανως οσο ο Ποπάυ πήρε το κορίτσι, άλλο τόσο ο Ντόναλντ παντρεύτηκε την Νταίζυ και άλλο τόσο τα ανήψια μεγάλωσαν και έγιναν δημόσιοι υπάλληλοι :D
 
Για τους άλλους δεν ξέρω αλλά ο Ποπάυ παντρεύτηκε το κορίτσι και κάνανε και γιο σύμφωνα με το καρτούν Popey and Son.

Ποπάυ Και Γιός - Popeye And Son (greek opening)

[video=youtube;v_AlSrdX-wg]


Εκτός αν θεωρείς τα καρτούν ανεξάρτητα από τα κόμικς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Δεν ξερω αν το παραπανω το γραφεις επειδη εχεις οντως απορία για το αν τελειωνουν οι ιστοριες ή αν κάνεις πλάκα :) Προφανως οσο ο Ποπάυ πήρε το κορίτσι, άλλο τόσο ο Ντόναλντ παντρεύτηκε την Νταίζυ και άλλο τόσο τα ανήψια μεγάλωσαν και έγιναν δημόσιοι υπάλληλοι :D
Όχι δεν κάνω καθόλου πλάκα!

Οι περιπέτειες του Μάρκ τελειώνουν σίγουρα με τον τρόπο που προανέφερα, το διάβασα στο Ο Μπλεκ και οι άλλοι και απλά αναρωτιόμουν αν τέλειωσαν ποτέ και των υπολοίπων τα κατορθώματα.Σαφώς και οι περιπέτειες του Μίκυ και λοιπών πασίγνωστων ηρώων δεν θα τελειώσουν ποτέ,δεν ισχύει όμως το ίδιο με "κατώτερους" ήρωες τον komix που πλέον έχει περάσει ανεπιστρεπτί η εποχή τους

(π.χ. Μπλεκ).Θεώρησα λοιπόν πιθανόν οι δημιουργοί τους να τους απάλλαξαν απο τα βάσανα τους δίνοντας κάποιο καλό τέλος στην ιστορία.
 
Οποιος ειχε διαβασει το θρεντ του Ποπαϋ εδω μεσα δεν θα ειχε αμφιβολια αν το πηρε τελικα το κοριτσι.

625141lt2.jpg
 
Μαλλον εχουμε χασει πολλα επεισοδια :D

Παντως ενας λογος που δε μαθαμε ποτε το τελος των ιστοριων (αν υπηρχαν) ηταν οτι οι εκδοσεις εδω ηταν καπως χυμα.
 
Τελικά ο Μπλεκ ή ο Λοχαγός Μαρκ απελευθέρωσαν την Αμερική; :)
 
manosfp είπε:
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί σαν πιτσιρίκι διάβαζα εναγωνίως τα κατορθώματα διάφορων ηρώων μου αλλά δεν έμαθα ποτέ τι τέλος είχε η ένδοξη ιστορία τους (άν υπάρχει τέλος).Ας μαζέψουμε εδώ τυχόν απορίες αλλά και πληροφορίες.Αρχίζω εγώ.

Αναζητούνται λοιπόν οι κάτωθι πληροφορίες:

1.Τι απέγινε ο Μπλέκ?Κατάφερε να απελευθερώσει την Αμερική απο τα Εγγλεζάκια?Πως τελείωσε η αναμέτρηση με το σκοτεινό του εχθρό,τη νυχτερίδα;

2.Πως τελειώνουν οι περιπέτειες του λοχαγού Μαρκ? Κάπου έχω διαβάσει οτι απελευθερώνει την Αμερική και το τελευταίο σκίτσο της Περιπέτειας μας δείχνει το γάμο του με τη Μπέτυ όπου καλεσμένος είναι και ο Μπλέκ!!!

3.Κατάφερε τελικά το παιδί-πάνθηρας να απαλλαγεί απο τον τύραννο πατριό του?

4.Το πήρε τελικά το κορίτσι ο Ποπάϋ???

5.Ο Ρόντυ, ο ατρόμητος ρέιντζερ της Νεβάδα?Ο Αφαίμαξη και ο Τσικουδιάς?

6.Τελικά ο Όμπραξ ακολούθησε καριέρα ηθοποιού???!
Επίσης τι έγινε ο Μικρός Σερίφης; Είχα ακούσει παλιά ότι κυκλοφόρησε τεύχος που τους είχαν σκοτώσει (την 4άδα) αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.
 
Έμαθα νέα για μερικούς απ' αυτούς! Και μάλιστα, από αξιόπιστη πηγή!

mad 001.jpg

mad.jpg

mad 002.jpg

mad 003.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα