Πόσα χρήματα θα άξίζε μια "κομπλέ" Α500 ?

Ωραίος!!!

Λοιπόν το αμιγκάκι 500 είναι το πιο κουκλί και ολοκληρωμένο home. Το Α1200 είναι πιο ολοκληρωμένο μεν, αλλά είναι χοντροκομμένο σε σχέση με το Α500.
 
Άψογος ο otherreality! Πάντα είναι ωραίο να βλέπουμε φωτογραφίες από ένα τόσο αγαπημένο και θρυλικό υπολογιστή.

Κατα την άποψή μου αγαπητέ Rygar η Α600 είναι η πιο ωραία Amiga από τις μικρές. Μικρούλα και κομψή.
 
Rygar είπε:
Ωραίος!!!
Λοιπόν το αμιγκάκι 500 είναι το πιο κουκλί και ολοκληρωμένο home. Το Α1200 είναι πιο ολοκληρωμένο μεν, αλλά είναι χοντροκομμένο σε σχέση με το Α500.
α με πληγώνεις τώρα. ακου χοντροκομμένη η 1200... o st τοτε τι ειναι; κομψοτέχνημα;

telonio είπε:
Άψογος ο otherreality! Πάντα είναι ωραίο να βλέπουμε φωτογραφίες από ένα τόσο αγαπημένο και θρυλικό υπολογιστή.
Κατα την άποψή μου αγαπητέ Rygar η Α600 είναι η πιο ωραία Amiga από τις μικρές. Μικρούλα και κομψή.
α600 η πιο κομψή κατά τη γνώμη μου....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rygar είπε:
Ναι! Σα PDA ένα πράμα!
Εγώ περσοναλυ απορώ γιατί βγήκε. Δεν είχε κανένα νόημα.
Σύμφωνα με το wiki διαβάζουμε:

According to Dave Haynie, the A600 "was supposed to be $50–$60 cheaper than the A500, but it came in at about that much more expensive than the A500."

O Pleasance συμφωνούσε εν μέρη μαζί σου:

The Managing Director of Commodore UK, David Pleasance, described the A600 as a "complete and utter screw-up".[citation needed] It was unexpandable, did not improve on the A500's CPU, was more expensive than the A500, and lacked a numeric keypad, meaning that games such as F-19 Stealth Fighter, Railroad Tycoon and productivity software could not be used without a numerical pad emulator.

Παρ'ολλα αυτά είναι η μικρότερη Amiga από όλα τα μοντέλα παραγωγής και είναι ιδιάιτερα αγαπησιάρικη, τουλάχιστο για τα δικά μου γούστα. Μιά ξεχωριστή Amiga.
 
Πιστεύω ότι κάποιος που είχε Α500 ή 1200 θα έπαιρνε Α600 μονο για συλλεκτικούς σκοπούς. Η επέκτασή της είναι πολύ δύσκολη, αφου είναι μια σταλιά
 
Nαί δεν διαφωνώ. Εγω πάντως την είχα αγοράσει επειδή μου άρεσε τρελά που ήταν μια σταλιά. Είχα τρελαθεί κυριολεκτικά.
 
Eνταξει,εμφανισιακα οντως η A600 ηταν ιδιαιτερη,κομψη και πολυ ξεχωριστη,αλλο τωρα βεβαια που εγω και παλι,παρ' ολ 'αυτα,προτιμω την Α500....
 
κι εγω για τον ίδιο λογο την έχω αγοράσει. την λατρευω πραγματικά...
 
Εμένα απλά ..."δεν μου γεμίζει το μάτι"...Έχει την πλάκα της όμως. Σε ότι αφορά την 1200άρα πάντως, βασικά είναι η επόμενη αγορά, και θέλω μιά σαν παλαβός (δέν πέρασε ποτέ μία απο τα χεράκια μου). Μου αρέσει γιατί είναι μιά "τσαμπουκαλεμένη" 500άρα (λόγω γωνιών!!!) (άσε που μου την έσπαγε που δέν έπαιξα στο σπίτι μου ποτέ AGA, μεγάλο άχτι και αυτό..)
 
Other_Reality είναι κούκλα! Καλορίζικη!

Ειδικά με τα δύο Pacman joysticks είναι πειρασμός!
 
Καλορίζικη και καλοτάξιδη !!!
 
Πίσω
Μπλουζα