Πώς λέγεται το χωριό σας;

Καλαμιάς, επαρχία Αιγιαλείας (νομός Αχαΐας).
 
Νέα Μηχανιώνα - Θεσσαλονίκης από τις παλιές οικογένειες μικρασιατών.
 
το δικο μου ειναι πολυ μικρο και παντελως αγνωστο,δεν θα το ξερει κανεις

αθηνα λεγεται
 
Εγώ είμαι σαν τον Πέπε από το "Αστερίξ στην Ισπανία"... Γεννήθηκα στην Αθήνα και το χωριό μου δεν είναι χωριό, είναι νησί και είναι το ωραιότερο του κόσμου, η Χώρα του είναι η ωραιότερη του κόσμου, τα σοκάκια του και οι παραλίες του είναι οι ωραιότερες του κόσμου, το πράσινό του είναι το ωραιότερο του κόσμου, το σπίτι μας εκεί είναι το ωραιότερο του κόσμου, ο κήπος μας και το πηγάδι είναι τα ωραιότερα του κόσμου.... :) ΣΚΟΠΕΛΟΣ... ΟΛΕ!!!!!
 
Βώροι Μεσαράς Ηρακλείου Κρήτης από την μεριά του μπαμπά, ακριβώς μεταξύ Μοιρών και Τυμπακίου για τους γνωρίζοντες.Εκεί έχουμε το πατρικό του μακαρίτη του πατέρα μου το οποίο είναι δικό μας και σε άριστη κατάσταση. Στάδιο Τριπόλεως από τη μεριά της μητέρας μου όπου έχει αποποιηθεί τα κληρονομικά της και έχω νομίζω 15 χρόνια να πάω. Το κουφό είναι ότι έχουμε δώσει αστείο όνομα στα δωμάτια, σουίτα Σιβηρία ένα κρύο δωμάτιο :p βίλλα Μπελέχρια (Μπέλεχρια = ποντίκια στα τριπολιτσιώτικα)τάφος του Ινδού ένα άλλο πάλι.
 
Γεννήθηκα Αθήνα, αλλά κατάγομαι από Παντοκράτορα Ζακύνθου.
 
Tο χωριό της μάνας μου!! Σας αρέσει; Ερειπωμένο πια!
 

Συνημμένα

  • IMG_20201110_133201.png
    IMG_20201110_133201.png
    664,9 KB · Προβολές: 1
  • IMG_20201115_082902.png
    IMG_20201115_082902.png
    598,1 KB · Προβολές: 1
Νησιώτες είναι οι γονείς μου. Από Καραβόσταμο Ικαρίας και Νάουσα Πάρου. Εγώ μεγάλωσα Πειραιά.
 
Πίσω
Μπλουζα