Πώς χάσατε τα παιχνίδια σας;

Rheinmetall

Retro Member
Joined
18 Νοέ 2011
Μηνύματα
106
Αντιδράσεις
22
Ένα thread με πολύ κλάμα υποψιάζομαι για τους περισσότερους, αλλά ίσως λειτουργήσει και θετικά ως οδηγός για το μέλλον, τί να προσέξουν οι νέωτεροι που τυχόν διαβάζουν για να μην την πατήσουν όπως εμείς. Εγώ έχασα αρκετά παιχνίδια αφ' ενός επειδή τα διέλυα ο ίδιος (κλασικά), και όσα διασώθηκαν και τα είχε φυλάξει η μητέρα μου στο υπόγειο, καταστράφηκαν τελείως από μια μεγάλη πλημμύρα που έγινε στην περιοχή μου το 1993. Διασώθηκε ένα μέρος, όσα βρίσκονταν σε ντουλάπια και πατάρια και όχι κάτω στο υπόγειο. Από ήλεκτρονικά έχασα αρκετά καλά παιχνίδια Commodore 64 και το θρυλικό κασετόφωνο βλακωδώς από ανταλλαγές με άλλα παιδιά, με τα οποία μετά τσακώθηκα, ή γενικώς έχασα επαφή.
 
Ήθελα να ανοίξω ένα θεματικά για τα χαμένα μας ρετρο αντικείμενα..αλλά με πρόλαβες ! ;)

Σίγουρα θα ανοίξουνε πολλές πληγές εδώ και θα ραγίσουν καρδιές πάλι! :D :D: D
 
Όσα όπως λες γλύτωσαν από ιδίες καταστροφές εδώθησαν σε συγγενικά πρόσωπα, μικρότερα ξαδέρφια κυρίως.
 
Χάρισμα σε παιδιά συγγενών, μετακομίσεις , μερεμέτια κλπ. Χάθηκαν πολλοί " θησαυροί " δυστυχώς ...
 
Πραγματικά πονεμένο θέμα! Άλλα μου τα πέταξαν κι άλλα χαρίστηκαν σε ξαδέρφια χωρίς τη θέλησή μου. Έπρεπε να περάσουν τα χρόνια για να καταλάβω την αξία των παιχνιδιών μου.
 
Πίσω
Μπλουζα