ΡΟΜΑΝΤΣΟ

Το σουβλατζίδικο που ανέφερα σε προηγούμενο [node=1036512]post[/node], πρόσθεσε στους τοίχους του 2 ακόμα κορνιζαρισμένα εξώφυλλα του Ρομάντσου: Με τη Μέριλιν Μονρόε και τον Αλαίν Ντελόν, τον οποίο δεν έχω δει σε χειρότερη φωτογραφία. Σαν να γρυλίζει είναι!

MD.jpg
 
Το σουβλατζίδικο που ανέφερα σε προηγούμενο [node=1036512]post[/node], πρόσθεσε στους τοίχους του 2 ακόμα κορνιζαρισμένα εξώφυλλα του Ρομάντσου: Με τη Μέριλιν Μονρόε και τον Αλαίν Ντελόν, τον οποίο δεν έχω δει σε χειρότερη φωτογραφία. Σαν να γρυλίζει είναι!

MD.jpg
 
Το σουβλατζίδικο που είχα αναφέρει σε προηγούμενο [node=1036512]post[/node], πρόσθεσε στους τοίχους του 2 ακόμα κορνιζαρισμένα εξώφυλλα του Ρομάντσου: Με τη Μέριλιν Μονρόε και τον Αλαίν Ντελόν, τον οποίο δεν έχω δει σε χειρότερη φωτογραφία. Σαν να γρυλίζει είναι!

MD.jpg
 
Πιο ρετρό δε γίνεται!!! Αυτό είναι το ΠΡΩΤΟ εξώφυλλο του θρυλικού περιοδικού με ημερομηνία κυκλοφορίας Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου 1942 και τιμή 200 δραχμές!!!


Θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους του φόρουμ , αν θέλετε να ξεκινήσω την "ιστορία" του θρυλικού αυτού περιοδικού (το είχα κάνει παλιότερα με τη Μανίνα και τη Κατερίνα όπως ίσως θυμούνται οι παλαιότεροι εδώ). Υπάρχουν το 95% των εξωφύλλων με τις ημερομηνίες τους. Το ρωτάω αν θέλετε γιατί θέλει κάποια οργάνωση από μεριάς μου. Το ίδιο μπορεί να γίνει και με το περιοδικό Φαντάζιο.


908.jpg
 
Βεβαίως και θέλουμε! :) Δωρεάν οφθαλμόλουτρο και να πούμε όχι?! :)
 
Ναιναιναιναιναιναιναί!! :please: :cheers: :clap:
 
tonytony είπε:
Θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους του φόρουμ , αν θέλετε να ξεκινήσω την "ιστορία" του θρυλικού αυτού περιοδικού
 


:thanx2: tonytony!

 

 


Τώρα που ξανακοίταζα τα προηγούμενα εξώφυλλα, η [node=1064721]Χλόη Λιάσκου[/node] σα να μου θύμισε τη μικρή γοργόνα στην Κοπεγχάγη!
:supergrin:

 


xl.jpg
 
Συμβολικό? Ο κύριος κρατάει κόκκινο αυγό σαν το σεγκούνι της τσούπρας κι αυτή γκρι-μπλε σαν το γιλέκο του. Μάχη των φύλων αλλά κρατάν τα ανάποδα από τα συμβατικά χρώματα. Εν τω μεταξύ ο κύριος κοιτάει την κυρία, όχι το αυγό κι έτσι προβλέπω ότι θα βαρέσει αλλού γι αλλού.
 
Πίσω
Μπλουζα