Ρέτρο γαριδάκια request

Optimus

RetroActive
Joined
9 Δεκ 2006
Μηνύματα
481
Αντιδράσεις
183
Προσπαθώ να βρω φωτογραφίες από συγκεκριμένα ελληνικά γαριδάκια στο google αλλά δεν.

Δεν θυμάμαι ακριβώς και πως τα λένε:

"Ότι και ότι", "τι και τι",. κάπως έτσι.

Τα παίρναμε στον μαρινόπουλο. (Ωωω, επίσης έχετε καμιά φώτο από τη μασκότ του μαρινόπουλου; Επίσης δεν βρίσκω)

Χελπ..
 
Πάρε τη διαφήμιση!!!!!
 
Για τα γαριδάκια, αναφέρεσαι φυσικά στα "Τι και τι". Ήταν, αν θυμάμαι καλά, ορθογώνια, μεγάλα για γαριδάκια. Κατά τη γνώμη μου κακώς θα τα λέγαμε γαριδάκια, γιατί το σχήμα τους δεν έμοιαζε με γαρίδας. Αντίθετα, ήταν ορθογώνιο με 4 ανοίγματα, σαν παραθυράκια. Η γεύση ήταν κάπως πικάντικη.

Παραθυράκια τι και τι.... δεν ακούγεται και άσχημο. :p
 
stakovios είπε:
Για τα γαριδάκια, αναφέρεσαι φυσικά στα "Τι και τι". Ήταν, αν θυμάμαι καλά, ορθογώνια, μεγάλα για γαριδάκια. Κατά τη γνώμη μου κακώς θα τα λέγαμε γαριδάκια, γιατί το σχήμα τους δεν έμοιαζε με γαρίδας. Αντίθετα, ήταν ορθογώνιο με 4 ανοίγματα, σαν παραθυράκια. Η γεύση ήταν κάπως πικάντικη.
Παραθυράκια τι και τι.... δεν ακούγεται και άσχημο. :p
ειχε κανονικα και παπρικα
 
Άραγε έχει κάποιος φωτό από γαριδάκια της Mr Chips?

Λευκό σακκουλάκι με λίγο πορτοκαλί και ίσως λίγο καφέ - δε θυμάμαι καλά γιατί πρέπει να τα έτρωγα γύρω στο 1980-81.

Νομίζω ότι το λογότυπο της εταιρείας στο πίσω μέρος της συσκευασίας ήταν μία φάτσα με ημίψηλο καπέλο.
 
Και η ατακα στη διαφημιση ελεγε : Τι και τι, το σνακ που περιμενατε πως και πως! Θεϊκο!
 
Νομίζω το τραγούδι έλεγε: "ο καθένας το βιολί του και αυτός το τι και τι του".
 
@ Frank213

Δες στη φωτογραφία κάτω δεξιά τον Mr Chips που θες να ξαναθυμηθείς. Για συσκευασία δε νομίζω να υπάρχει.

picture.php
 
Cheetos υπήρχαν και στη δεκαετία του 90...σε άλλη συσκευασία βέβαια,και είχαν αυτοκόλλητα με τη μασκότ που υπήρχε τη δεκαετία του 90!
 
Παιδιά βρήκα στο παλιό μου σπιτι μια συλλογή απο σακουλες γαριδάκια που εκανα μικρός,

Καποια στιγμή θα τις σκανάρω.

μερικες απο αυτές ειναι : φοφίκο, τυροσουζας, το χρυσο, φαρμα, τα πρώτα extra κλπ.

Ειναι παρα πολλες και απο οτι ειδα μερικες είναι απο το 1985!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μας εφτιαξες! Περιμενουμε!
 
mitsakos είπε:
Παιδιά βρήκα στο παλιό μου σπιτι μια συλλογή απο σακουλες γαριδάκια που εκανα μικρός,Καποια στιγμή θα τις σκανάρω.

μερικες απο αυτές ειναι : φοφίκο, τυροσουζας, το χρυσο, φαρμα, τα πρώτα extra κλπ.

Ειναι παρα πολλες και απο οτι ειδα μερικες είναι απο το 1985!!!
Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα! Έχεις φοφίκο;
 
mitsakos είπε:
Παιδιά βρήκα στο παλιό μου σπιτι μια συλλογή απο σακουλες γαριδάκια που εκανα μικρός,Καποια στιγμή θα τις σκανάρω.

μερικες απο αυτές ειναι : φοφίκο, τυροσουζας, το χρυσο, φαρμα, τα πρώτα extra κλπ.

Ειναι παρα πολλες και απο οτι ειδα μερικες είναι απο το 1985!!!
Ω ΘΕΟΙ!!! βαλε φωτο!!!!
 
mitsakos είπε:
Παιδιά βρήκα στο παλιό μου σπιτι μια συλλογή απο σακουλες γαριδάκια που εκανα μικρός,Καποια στιγμή θα τις σκανάρω.

μερικες απο αυτές ειναι : φοφίκο, τυροσουζας, το χρυσο, φαρμα, τα πρώτα extra κλπ.

Ειναι παρα πολλες και απο οτι ειδα μερικες είναι απο το 1985!!!
Thread: ρετρό τρόφιμα/ποτά

post: 189

mitsakos θα γίνεις άγαλμα :D :D:D
 
Εχω πάρα πολλές παιδιά,κάντε λίγο υπομονή σε μερικές μέρες κατεβαίνω χωριό και με την πρωτη ευκαιρία τις ανεβάζω.

Θα κουφαθείτε με τις τιμές :D

Σας θυμίζει κάτι το: "Ολοι εμείς το ξέρουμε κανείς δεν το ξεχνάει, πως γαριδάκια σαν κιαυτά δεν εχετε ξαναφάει" ??? :cool:
 
Νομιζω οτι ο mitsakos εχει οτι ποιο πολυτιμο παίζει στο forum. :bow:

Μετά από μένα, φυσικά, που είμαι Super Παγουρινοκράτορας...... :p
 
Optimus είπε:
Προσπαθώ να βρω φωτογραφίες από συγκεκριμένα ελληνικά γαριδάκια στο google αλλά δεν.
Δεν θυμάμαι ακριβώς και πως τα λένε:

"Ότι και ότι", "τι και τι",. κάπως έτσι.

Τα παίρναμε στον μαρινόπουλο. (Ωωω, επίσης έχετε καμιά φώτο από τη μασκότ του μαρινόπουλου; Επίσης δεν βρίσκω)

Χελπ..
Μήπως ψάχνεις αυτό φίλε μου? ;)

2qsz528.jpg
 
Από τα αγαπημένα σνακ που θα ήθελα να κυκλοφορήσει ξανά.
 
και για μένα τα γαριδάκια ''Τι και Τι'' ήταν τα αγαπημένα μου...
 
Πίσω
Μπλουζα