Ραντεβού στα τυφλά (1991 MEGA)

Τα ραντεβού...στα τυφλά...είχαν μέλλον;

Ποτέ δεν κατάλαβα...

Το ζευγάρι που συναντιόταν και γνωριζόταν στην εκπομπή...συνέχιζε το ίδιο καλά και στη ζωή ή ήταν για τα μάτια του κόσμου και για την τηλεθέαση;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Τα ραντεβού...στα τυφλά...είχαν μέλλον;
Ποτέ δεν κατάλαβα...

Το ζευγάρι που συναντιόταν και γνωριζόταν στην εκπομπή...συνέχιζε το ίδιο καλά και στη ζωή ή ήταν για τα μάτια του κόμου και για την τηλεθέαση;
Who knows?

Στην ουσία το Ραντεβού στα τυφλά ήταν ένα πιο καθωσπρέπει Χρυσό Κουφέτο. Τώρα, αν μετά από τη γνωριμία και το ταξίδι προέκυπτε κάτι σοβαρότερο... Αν και νομίζω ότι είχαν γίνει γάμοι από γνωριμία στο Ραντεβού στα τυφλά.
 
Ειχε γινει σιγουρα ενας γαμος, γιατι εδειξαν στιγμιοτυπα του, οι περισσοτεροι απλα πηγαιναν ενα δωρεαν ταξιδι.

Εδειχναν και φασεις του ταξιδιου, αρα.. μαζι με τους παικτες πηγαινε και ενα ολοκληρο συνεργειο μαζι τους για να τους τραβα πλανα; Απορια το ειχα..

Και ενα φεγγαρι ειχαν προστεθει και ζευγαρια παντρεμενων που απαντουσαν σε κοινες ερωτησεις (χωριστα) και οποιοι κερδιζαν πηγαιναν και αυτοι ταξιδι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, θυμάμαι κι εγώ χαρακτηριστικά να δείχνουν στιγμιότυπα από έναν γάμο που έγινε μετά τη γνωριμία των παικτών.Το τηλεπαιχνίδι αυτό το έβλεπα και σαν μελέτη χαρακτήρων, και μου άρεσε πολύ να μαντεύω το ποιόν θα επιλέξει ένας παίκτης, ανάλογα με το πως αντιδρούσε από τις απαντήσεις του. Πάντως γενικά τα ζευγάρια δεν μου έδιναν την εντύπωση ότι συνέχιζαν κάτι και μετά το ταξίδι. Το πιο πολύ να είχαν μεταξύ τους μία ερωτική περιπετειούλα, και τίποτα παραπάνω. Δεν ήταν κι εύκολο να περάσεις ολόκληρες μέρες με έναν άγνωστο που δεν ήξερες καν τη φάτσα του μέχρι να ανοίξει ο τοίχος. Τη σχέση ενός ζευγαριού μπορούσες να την καταλάβεις κάπως και πριν και μετά το ταξίδι. Πριν, από τις αντιδράσεις των παικτών τη στιγμή που έφευγε ο τοίχος. Άλλοι έδειχναν ικανοποιημένοι, ενώ υπήρχαν κι άλλοι που δεν μπορούσαν να κρυφτούν, και μόλις έβλεπαν τον άλλον κρεμούσαν κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα. Και μετά το ταξίδι, λίγο από τα στιγμιότυπα, λίγο από αυτά που λέγανε στο στούντιο που τους καλούσαν για να μοιραστούν τις εμπειρίες τους, και πάλι φαινόταν αν υπήρξε χημεία ή όχι. Μου είχε κάνει εντύπωση μία φορά που από το ζευγάρι των παικτών που κέρδισαν το ταξίδι, τόσο πολύ δεν άρεσε στον άντρα η συγκεκριμένη γυναίκα, που δεν εμφανίστηκε ποτέ, και την άφησε να πάει μόνη της :) Την είχαν καλέσει μετά στο στούντιο και αφηγούταν το πόσο απογοητεύτηκε. Επίσης, ένιωθα μερικές φορές ότι ήταν και στημένο το παιχνίδι, κι αυτό το πρωτοκατάλαβα όταν είδα να πηγαίνει σαν παίκτρια που αναζητούσε ταίρι μία ξανθιά κοπέλα, προφανώς μοντέλο ή ηθοποιός, που διαφήμιζε το Fairy τότε, σε μία γνωστή διαφήμιση που παιζόταν συνέχεια. Πάντα αναγνώριζα πολύ εύκολα πρόσωπα, και την κατάλαβα αμέσως. Δεν μπορούσα να πιστέψω ότι πήγε εκεί απλά από μόνη της, σίγουρα υπήρχαν κόλπα για τηλεθέαση.
 
γιατι ανεβασαν μονο 20 να υποθεσω οτι δεν εχουν στο αρχειο τους αλλα;

μαλλον και στα ιδιωτικα εχουμε φαινομενα ΕΡΤ συμφωνειτε;
 
BETTY BOOP είπε:
Τα ραντεβού...στα τυφλά...είχαν μέλλον;
Ποτέ δεν κατάλαβα...

Το ζευγάρι που συναντιόταν και γνωριζόταν στην εκπομπή...συνέχιζε το ίδιο καλά και στη ζωή ή ήταν για τα μάτια του κόσμου και για την τηλεθέαση;
η βασια τρυφυλη ειχε πει σε συνεντευξη της οτι ειχε παει σε γαμους που ειχαν γινει απο γνωριμια στο παιχνιδι,δεν θυμαμαι τον αριθμο αλλα ηταν σιγουρα διψηφιος
 
δεν ειχα παρακολουθησει ολοκληρο επεισόδιο, δεν με ενδιέφεραν τα του ερωτα όταν προβλήθηκε η εκπομπή στην τηλεόραση αλλά μου αρεσε η Βασια Τριφυλλη όπως παρουσιαζε την εκπομπη...
 
Όποιος ανέβασε το τηλεπαιχνίδι, είναι καταπληκτικός! Αγαπώ Ραντεβού στα τυφλά, 90's MEGA!!!
 
Τρέιλερ από το παιχνίδι γνωριμιών Ραντεβού στα τυφλά με την Βάσια Τριφύλλη. Μεταδόθηκε το 1992 στο Mega.
 
Το παιχνίδι χωρίστηκε σε δύο κύκλους πριν σταματήσει οριστικά το 1998.

Τον δεύτερο κύκλο παρουσίαζε η Ισαβέλλα Βλασιάδου, η οποία ήταν παρτενέρ του αξέχαστου Βλάσση Μπονάτσου στα "Άλλα Κόλπα".

greekcelebs.net_Isavella_3129.jpg
Πως μπορούμε να
Βρούμε επεισόδιο από αυτό το τηλεπαιχνίδι γνωρίζει κανείς ;
 
Πολύ όμορφο τηλεπαιχνίδι με μια υπέροχη Βάσια Τριφύλλη που κυριολεκτικά ταυτίστηκε με αυτό και την μεγάλη επιτυχία που σημείωσε από πλευράς τηλεθέασης και αποδοχής από το κοινό. Ας μου επιτραπεί να σταθώ στην σύγκριση του τηλεπαιχνιδιού στις αρχές της δεκαετίας του '90 με αυτό που παίχτηκε το 2016 με τον Σεφερλή. Μιλάμε η μέρα με την νύχτα. Και δεν αναφέρομαι στους δυο τηλεπαρουσιαστές που είναι και οι δυο πετυχημένοι και αξιαγάπητοι στον χώρο τους. Αναφέρομαι στην ποιότητα των παικτών στις δυο χρονικές περιόδους. Στο παιχνίδι με την Τριφύλλη υπήρχαν παίκτες με ποιότητα, με ευγένεια, με μια ωριμότητα και ένα ανεβασμένο επίπεδο.
Στο παιχνίδι με τον Σεφερλή στους παίκτες ξεχείλιζε η αγένεια, η ανωριμότητα, η έλλειψη τρόπων συμπεριφοράς και αυτή η καταλυτική σύγκριση είναι εύκολα αντιληπτή για όποιον έχει παρακολουθήσει και θυμάται τα δυο τηλεπαιχνίδια στον τρόπο και στις αντιδράσεις των παικτών που συμμετείχαν όταν αναφέρονταν στις εμπειρίες τους από το ταξίδι. Η κακιασμένη αγένεια και η ανάγωγη συμπεριφορά ορισμένων στο παιχνίδι του Σεφελή δείχνει αν μη τι άλλο πόσο ξέπεσε και παρήκμασε το επίπεδο των Ελλήνων μέσα σε τρεις δεκαετίες. Και η παρακμή δεν έχει τέλος. Θυμόμαστε όλοι με νοσταλγία το παιχνίδι της Τριφύλη σε μια πολύ πιο όμορφη εποχή που όλοι μας αναπολούμε αλλά θέλει πολύ προσπάθεια από όλους μας να την προσεγγίσουμε από πλευράς πραγματικότητας,
 
Πίσω
Μπλουζα