Ρετρο μπλουζάκια

Arielis

RetroActive
Joined
11 Σεπ 2007
Μηνύματα
266
Αντιδράσεις
20
Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα, αλλά σε πολλά sites βλέπω μπλουζάκια με διάφορους ήρωες από παιχνίδια (πχ Bubble Bobble κτλ).

Σκεφτόμουνα αν υπάρχει ενδιαφέρον από άλλα μέλη, ώστε να φτιάξουμε δικές μας μπλούζες με διάφορες στάμπες (πχ η αρχική οθόνη του C64, το Impossible Mission ή οτι άλλο μας κατέβει).

Τι λέτε; Ενδιαφέρεστε;
 
Φίλε Arielis εγώ το ψάχνω καιρό τώρα άλλα όλες οι αγορές μου είναι από ebay. Να φτιάξω δική μου μπλούζα δεν το έχω κάνει γιατί δεν έχω βρει ακόμα μαγαζί που να "τυπώνει" καλά.

Συνήθως μετά από μερικά πλυσίματα η μπλούζα από C64 γίνεται spectrum :diablotin:

Υ.Γ Τώρα ψάχνω μια μπλούζα με το λογότυπο της Psygnosis !
 
wow! είχα ένα μπλουζάκι που έγραφε "όχι θα κάτσω να σκάσω" απ το ομώνυμο τραγούδι!!

επίσης αξέχαστα θα μου μείνουν τα μπλουζάκια μου που τα "έφτιαχνα" εγώ με το "σιδέρωσέ το" από Μανίνες/Κατερίνες/Πάτυ

αγαπημένο θέμα, φυσικά Οι άγγελοι του Τσάρλυ

:)
 
Το θέμα της ποιότητας είναι αρκετά σοβαρό, αν σκεφτείς το κόστος που είναι κάπως τσιμπιμένο. Γι αυτό απευθύνθηκα εδώ ,αν υπάρχει ενδιαφέρον για μαζική παραγγελία, ώστε να κατέβει κάπως το κόστος.
 
Ειναι απλο και ανεξοδο (σχεδον)

Πας εδω κατεβαζεις τα SEGA fonts που θελεις.Τα χρησιμοποιεις σε ενα σχεδιαστικο προγραμμα που χειριζεται διανυσματικα π.χ Corel και πας το αρχειο σε ενα μαγαζι που φτιαχνει σταμπες...

Και ετσι ολα σου τα λευκα T-Shirt θα γραφουν Saturn ;)
 
Ναι με πολύ χαμηλή ποιότητα
 
Γιατι ρε Αντωνη?Θα τα παντρευτεις τα μπλουζακια ή θα μας θαψουν με αυτα? :D :D

Μια-δυο "σαιζον" την βγαζουν ανετα ;)

Στη γιορτη σου θα σου φτιαξω μια Segata μπας και μεταμελησεις και μπεις στο δρομο του Hardcore-gaming :biglaugh:
 
Εγώ πάντως θα προτιμούσα μια μπλούζα του "Shadow of the beast"..

Ανεκτίμητης Αξίας. Το παιχνίδι και η εταιρία....Και αν θέλετε να φτιάξετε μπλουζάκι, το font εδώ
 
@Wally

Αμα τα πλένεις μια φορά τη σεζόν ναι θα τη βγάλουν. :)

@Falcon

Σκεφτόμουν όλο το λογότυπο της Psygnosis αλλά και τα Fonts ήταν άριστα. Thanks!
 
Έχετε κάτι υπόψην με τη Μάχη...;;;;;

Έτσι για να αναπληρώσω το κενό...
 
Αυτό το θέμα με απασχολεί και εμένα πάρα πολύ παιδιά. Θα συμφωνήσω πως σχεδόν όπου έχω πάει μέχρι τώρα και έχω φτιάξει μπλουζάκια μου κράτησαν μόνο μέχρι δύο πλυσίματα το πολύ.

Η στάμπα βγαίνει κάπως εξωτερικά και μπορώ να πω ότι διασπάται (κομματιάζεται, θρυματίζεται) αν την πλύνεις και στεναχωριέμαι πάρα πολύ. :(

Είχα φτιάξει αρχικά δύο καλοκαιρινές μπλούζες Κάντυ - Τέρρυ. Ο Τέρρυ μου έχει γίνει χάλια...

Και τον χειμώνα έφτιαξα δύο μπλούζες Νάνα (για όσους δεν το ξέρουν πρόκειται για κάποιο Γιαπωνέζικο ανιμέ) και εκεί απογοητεύτηκα υπερβολικά επειδή τις πλήρωσα ακριβούτσικα και αν τις δείτε πως έχουν γίνει θα κλαίτε μαζί μου τα λεφτά μου.

Αναρωτιέμαι αν γνωρίζεται κάπου κάποιον που να φτιάχνει μπλουζάκια σε καλύτερη ποιότητα. Ας είναι και πιο ακριβά αρκεί να υπάρχει κάποια διάρκεια. Δύο χρόνια πάντως δεν κρατάει με τίποτα, εκτός αν δεν την πλύνεις και δεν τη σιδερώσεις ποτέ! :)

Μου είχαν πει για κάποιο μαγαζί στην Ακαδημίας. Έχετε κάτι υπόψιν σας;

(Δεν είχα επιλογή να μην την πλύνω διότι η κόρη μου είχε φτύσει επάνω μου την κρέμα της!)
 
Πλένουμε και σιδερώνουμε ανάποδα τις μπλούζες με στάμπες.. πιστευώ το ξέρετε αυτό ε;
 
AA+ είπε:
Πλένουμε και σιδερώνουμε ανάποδα τις μπλούζες με στάμπες.. πιστευώ το ξέρετε αυτό ε;
Δεν πρόλαβα καν να τις σιδερώσω ούτε από μπροστά ούτε από ανάποδα :nervous:
 
exei ena sto the mall pou ftiaxnei stampes..paei 20 eyrw to mplouzaki me mia stampa panw...tsekare to mporei na meineis eyxaristhmenh
 
Πίσω
Μπλουζα