Ρετρο-τσίχλες

Kαλησπέρα, θυμάται κανείς της μαστίχες μπουμ (BOOM) είχαν μέσα αυτοκόλητα κι αν θυμάμαι καλά και άλμπουμ. οι τσίχλες απεικόνηζαν της περιπέτειες ενός υπερήρωα του BOOMER. μιλάμε για πάνω απο 20 χρόνια πίσω
 
asirmat είπε:
Kαλησπέρα, θυμάται κανείς της μαστίχες μπουμ (BOOM) είχαν μέσα αυτοκόλητα κι αν θυμάμαι καλά και άλμπουμ. οι τσίχλες απεικόνηζαν της περιπέτειες ενός υπερήρωα του BOOMER. μιλάμε για πάνω απο 20 χρόνια πίσω
Εμένα με θυμίζει κάτι σε γλυφιτζούρι αυτό! :xm:
 
D@redevil είπε:
Εμένα με θυμίζει κάτι σε γλυφιτζούρι αυτό! :xm:
Ναι σωστός! υπήρχε και σε γλυφιτζούρι που μέσα είχε τσίχλα. το περιτύλιγμα ηταν μπλέ αν δε κάνω λάθος και με ροζ γράμματα
 
Ασπρόμαυρες Chiclets Adams (peppermint) με slogan

44369.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Frux τσιχλοφουσκες φρουτακια για να παιζουν τα παιδακια" απο τη Bingo

πηγη

Frux.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τσίχλες Stimorol

58832.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vivident 

81424.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Άνταμς με γεύση φράουλα είχε υπέροχη γεύση πλάκα πλάκα.Οι Stimorol κατά τη γνώμη μου οι χειρότερες, έκαιγαν πάρα πολύ.
 
Ένα σπάνιο φακελάκι από τις τσίχλες του Μικρού Κάου-Μπόυ της εταιρίας ΜΙΝΕΡΒΑ...

Τσίχλες Ποδοσφαίρου του μικρού Κάου-μπόυ.JPG

Δεν το έχω ανοίξει ακόμη και αναρωτιέμαι πως να είναι πλέον η τσίχλα στο εσωτερικό του έπειτα από τόσα χρόνια (δεκαετία '70)... :)

Κάθε φακελάκι περιέχει επίσης και μία κάρτα Ποδοσφαίρου από ομάδες και πρωταγωνιστές της εποχής...
 
atrus42 είπε:
Ένα σπάνιο φακελάκι από τις τσίχλες του Μικρού Κάου-Μπόυ της εταιρίας ΜΙΝΕΡΒΑ...
Δεν το έχω ανοίξει ακόμη και αναρωτιέμαι πως να είναι πλέον η τσίχλα στο εσωτερικό του έπειτα από τόσα χρόνια (δεκαετία '70)... :)

Κάθε φακελάκι περιέχει επίσης και μία κάρτα Ποδοσφαίρου από ομάδες και πρωταγωνιστές της εποχής...




atrus42 το κρατησες απο τοτε ή ετυχε και το βρηκες προσφατα;

αν το ανοιξεις μπορεις να κρατησεις το φακελακι και την καρτα ποδοσφαιρου (ας ελπισουμε οτι δεν εχει κολλησει πανω της η τσιχλα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτες οι Adam's, κατι επαθα και τωρα που ειδα το κουτι.. παρομοιο με αυτο που παθαινα και τοτε οταν τις εβλεπα.. Τοσο πολυ μου αρεσαν
 
Να δείξω και εγώ κάτι που μόλις ξέθαψα...

MELO 1.jpg

MELO 2.jpg

MELO 3.jpg

MELO 4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1989-1990

89041.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από το οπισθόφυλλο του Μίκυ Μάους 111:

attachment.php


Γιούτσος, Παπαϊωάννου, Λουκανίδης... Αυτά είναι!!!
 
πολύ όμορφες οι εντυπες διαφημισεις!
 
Πίσω
Μπλουζα