Ρετρο Radio

shock είπε:
Δεν νομίζω να φτάνει φίλε SD (στο ύψος) :D :D
Για το ύψος δεν ξέρω, πάντως από πλάτος ... χωράω και περισσεύω !

Αυτό το παιδί δεν έχει πλάτες, έχει ... διάδρομο αεροπλανοφόρου ! :D

shock είπε:
Φαντάζομαι μέχρι να φτάσετε ακουγατε blackman, εκεί σας πήγαν σε τοπικά πιστοποιημένα "μαγαζιά", και η επιστροφή λίγο πιο χαλαρή (να ήξερες και κανένα τραγουδιστή) για να επανέρθετε στην φυσιολογική ροή της ζωής σας.
Πως να ακούμε blackman, όταν οι ίδιοι οι ραδιοφωνικοί-παραγωγοί, ήταν σε εκδρομή (μαζί μας) ;;;

Εκεί μας πήγανε σε "επαρχιακή ντίσκο / κλαμπ".

ΤΡΕΛΟ ΚΕΦΙ !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mesa kai ego an kai kathe kiriaki exoume ston games radio ekpomph eidika gia amiga(an kai milame kai gia ST kamia fora!!!) kai bazoume mousiki retro apo games kai oxi mono
 
Shadowdancer2501 είπε:
Lysergic acid diethylamide δηλαδη...Εχεις και flash backs??
Δεν έχει flash backs...:rolleyes:

Flash Blacks έχει... :D :D :D

(Αν αρχίσουν να σου αρέσουν και οι μαύροι, μαύρο φίδι που σ'έφαγε, βάψτα μαύρα!) :p
 
O Μάριος ο blackman, τι γέλιο είχα ρίξει με αυτόν τον άνθρωπο! Με το χαρακτηριστικό echo που έβαζε στο μικρόφωνο. Ειχα δει μερικές φορές στην οδό Θηβών ενα μάυρο bmw, με μαύρα φιμέ τζάμια και μαύρες ζάντες. Στο πίσω τζάμι έγραφε blackman. Λέτε να ήταν αυτός; :D :D :D
 
telonio είπε:
O Μάριος ο blackman, τι γέλιο είχα ρίξει με αυτόν τον άνθρωπο! Με το χαρακτηριστικό echo που έβαζε στο μικρόφωνο. Ειχα δει μερικές φορές στην οδό Θηβών ενα μάυρο bmw, με μαύρα φιμέ τζάμια και μαύρες ζάντες. Στο πίσω τζάμι έγραφε blackman. Λέτε να ήταν αυτός; :D :D :D
Κατά πάσα πιθανότητα, ΝΑΙ.

Το μαγαζί του ήταν ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ,

άρα είναι λίαν πιθανό να περνάει συχνά από Θηβών.
 
telonio είπε:
O Μάριος ο blackman, τι γέλιο είχα ρίξει με αυτόν τον άνθρωπο! Με το χαρακτηριστικό echo που έβαζε στο μικρόφωνο. Ειχα δει μερικές φορές στην οδό Θηβών ενα μάυρο bmw, με μαύρα φιμέ τζάμια και μαύρες ζάντες. Στο πίσω τζάμι έγραφε blackman. Λέτε να ήταν αυτός; :D :D :D
και ρε παιδί μου πολλά άτομα χαιρετάει στον αέρα.

..τον Τάκη από την Καλαμάτα. Όταν κατέβω θα ρίξουμε 2 παίδια στη φωτιά

..στον Τόλη από τα Γιάννενα. Τι έγεινε το κουτούπωσες το μαναράκι;

..στον Κώστα με τη μαύρη μπέμπα. Καλορίζικια

Τι στο καλό τους ξέρει όλους ή παίρνουν τηλ. και λέει ο καθένας τον πόνο του;
 
"Κυριες μου...ο ΚουΚου...ο κοτοπουλας...το 100"

ταδε εφη Μαριος o Blackman
 
telonio είπε:
Ειχα δει μερικές φορές στην οδό Θηβών ενα μάυρο bmw, με μαύρα φιμέ τζάμια και μαύρες ζάντες. Στο πίσω τζάμι έγραφε blackman. Λέτε να ήταν αυτός; :D :D :D
Behold… Η περίφημη Μαύρη Σκύλα… 700 άλογα.(;!)

Κυρίίίίίίίίίες μουυυυυυυυυυυ

LOL

:rolleyes:
 
Κουφάλες!!!!!

Τις ατάκες του όλοι τις ξέρετε!!!!!!
 
Shock, μάλλον τον έπαιρναν όλοι τηλέφωνο και του έλεγαν τον πόνο τους φίλε. Τον είχε δει ποτέ κανείς αυτόν τον άνθρωπο; Αναρωτιέμαι πως να ήταν εμφανισιακά;
 
shock είπε:
και ρε παιδί μου πολλά άτομα χαιρετάει στον αέρα...τον Τάκη από την Καλαμάτα. Όταν κατέβω θα ρίξουμε 2 παίδια στη φωτιά

..στον Τόλη από τα Γιάννενα. Τι έγεινε το κουτούπωσες το μαναράκι;

..στον Κώστα με τη μαύρη μπέμπα. Καλορίζικια

Τι στο καλό τους ξέρει όλους ή παίρνουν τηλ. και λέει ο καθένας τον πόνο του;
Όταν ακούσεις σχεδόν καθημερινά κάποιον (έστω και μόνο δια τηλεφώνου) αποκτάς οικοιότητα. Εξ'ού και οι πολλές γνωριμίες.

Θυμάμαι ότι όταν άκουγα μικρός, δεν έβγαζες με τίποτα γραμμή !

Βούιζε ασταμάτητα.

Περιμένανε με την ουρά, να μιλήσουνε.

Έπαιζε και διάφορα ραδιοφωνικά "παιχνίδι" :

ΝΑΙ Ή ΟΧΙ, ΛΟΤΤΟ, κλπ.

Πολλές φορές είχε και "ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ".

telonio είπε:
Τον είχε δει ποτέ κανείς αυτόν τον άνθρωπο; Αναρωτιέμαι πως να ήταν εμφανισιακά;
Πίστεψέ με, αν ποτέ τον δεις στον δρόμο,

θα ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ από την εμφάνισή του !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κιτσουλας :D

Τον εχω δει στο Πορτο ραφτη το 99(?),αν θυμαμαι καλα,στη καντινα διπλα στην Αγια Μαρινα.

Δεν ειναι απλη μορφη,αλλα ΜΟΡΦΕΑΣ:eek:
 
exetlaios είπε:
Θυμάμαι ότι όταν άκουγα μικρός, δεν έβγαζες με τίποτα γραμμή !
Είναι πολλά χρόνια δηλαδή στην πιάτσα; Εγώ τον έμαθα προ 3τίας.

exetlaios είπε:
Πίστεψέ με, αν ποτέ τον δεις στον δρόμο,θα ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ από την εμφάνισή του !
Μελαχρινός με μαύρα ρούχα; :D :D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
shock είπε:
Είναι πολλά χρόνια δηλαδή στην πιάτσα; Εγώ τον έμαθα προ 3τίας.
Εγώ τον άκουγα αρχές 90' και ήταν ήδη "παλιοσειρά".

Κάποιοι που τον ξέρουν καλύτερα, ισχυρίζονται ότι είναι

από τους παλιότερους ραδιοπειρατές στην Ελλάδα !

shock είπε:
Μελαχρινός με μαύρα ρούχα; :D :D:D
Μελαψός, δασύτριχος, ανοιχτό πουκάμισο, πλήθος από κρεματζούλια, καδένες, βραχιόλια, δαχτυλίδια, μακρύ σγουρό μαλλί. :eek:

Ο ορισμός του καλτ !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμ! Έτσι θέλω κι εγώ να γίνω!

Blackman στη θέση του blackman!!!!!

LOL!!!!!!!
 
γεια σε όλους,

αν δεν με απατά η μνήμη μου έκανε αναμετάδοση μέσω ραδιοφώνου το "πρόγραμμα" που έπαιζε εκείνη τη στιγμή στο "μαγαζί" (σαν dj) και οι θαμώνες του μαγαζιού έκαναν live αφιερώσεις πχ "Ο Βάγγος ο νταλικιέρης αφιερώνει στη Σούλα την κομμώτρια".

Μιλάμε για τον ίδιο ε; "είμαι ο μπλα μπλα ..."
 
Chris είπε:
γεια σε όλους,αν δεν με απατά η μνήμη μου έκανε αναμετάδοση μέσω ραδιοφώνου το "πρόγραμμα" που έπαιζε εκείνη τη στιγμή στο "μαγαζί" (σαν dj) και οι θαμώνες του μαγαζιού έκαναν live αφιερώσεις πχ "Ο Βάγγος ο νταλικιέρης αφιερώνει στη Σούλα την κομμώτρια".

Μιλάμε για τον ίδιο ε; "είμαι ο μπλα μπλα ..."
Έπαιζε και αυτό, αλλά σπάνια.

Συνήθως έκανε εκπομπή από στούντιο.
 
Κώστα Μυλωνά ακούγατε στο ραδιόφωνο;

Πόσα βράδια είχα περάσει με το walkman κάτω από τα σκεπάσματα!
 
αναφέρεσαι στην εκπομπή χωρίς ανάσα του 1988 στον γειτονικό μου δίαυλο 10... :)
 
Μπράβο spyros_s!

Για ένα παιδί του δημοτικού, κάθε εκπομπή, κάθε κουβέντα με ακροατή ήταν μια αποκάλυψη. Ερωτικές περιπέτειες, απογοητεύσεις, φαντασιώσεις, υπονοούμενα, όλα τα άκουγα για πρώτη φορά.

Θυμάμαι ότι την επόμενη μέρα στο σχολείο, οι συμμαθητές μου φαίνονταν τόσο μικροί και αθώοι!

Επίσης, ένας ακόμη πολύ ιδιαίτερος σταθμός για μένα ήταν ο ΗΧΩ FM (δεν θυμάμαι συχνότητα), με τον Αλέξανδρο Ριχάρδο και τους λοιπούς κλασικούς ροκάδες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα