Ρετρό Δαγκώνια...

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
432
Από την best foods τα δαγκώνια (απομίμηση των δρακουλινίων προφανέστατα). Τα είχατε φάει; Μήπως ήταν :p ;
picture.php
 
Πότε βγήκαν?δεν τα θυμάμαι με τίποτα!
 
Σαν τα δρακουλίνια δεν έχει...

[yt deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι τα Δρακουλίνια που περιείχαν αυτοκόλλητα τα οποία φωσφόριζαν στο σκοτάδι αφού έπαιρναν το φως της μέρας!Ο τοίχος του δωματίου μου ήταν γεμάτος,μέχρι πριν 4 χρόνια που το βάψαμε το σπίτι!
 
Ωραία ήταν αλλά όχι τόσο νόστιμα σαν τα δρακουλίνια. Πάντως είχε πλάκα η συσκευασία τους.
 
Τα Δαγκώνια κυκλοφόρησαν κάπου στα τέλη της δεκαετίας του 80...αν θυμάμαι καλά, ήταν ο προάγγελος των Δρακουλινίων...
 
Ναι κάπου εκεί κυκλοφόρησαν τα δαγκώνια αλλά τα δρακουλίνια κυκλοφορούσαν χρόνια πριν....τουλάχιστον το 84 που ξεκίνησα το Δημοτικό θυμάμαι να τα τρώω!
 
Άκου δαγκώνια.... :D
 
Δαγκώνια???? :rofl:

Ούτε που τα θυμάμαι αυτά. Τέλη δεκαετίας '80 κυκλοφόρησαν?
 
Εμένα με ενοχλούσανε τα σαχλά ποιηματάκια στο πίσω μέρος,ούτε τότε που ήμουν μικρός δε γελούσα.
 
δεν θυμαμαι τα δαγκωνια αλλα κατι παρομοια που ονομαζονταν στριγγλονια παλι απομιμηση απο δρακουλινια
 
θανος είπε:
δεν θυμαμαι τα δαγκωνια αλλα κατι παρομοια που ονομαζονταν στριγγλονια παλι απομιμηση απο δρακουλινια
"Πιρπιτσόλια χαρωπά τσιτσιμπίκια πονηρά, ταχτιρντίνια για μπερδέματα, τα πιτσώνια σου μιλούν, τα στριγγλόνια σε τσιμπούν, δες τις γαριδούμπες που γελούν". Γι'αυτά δε λες;
 
johnny19818 είπε:
"Πιρπιτσόλια χαρωπά τσιτσιμπίκια πονηρά, ταχτιρντίνια για μπερδέματα, τα πιτσώνια σου μιλούν, τα στριγγλόνια σε τσιμπούν, δες τις γαριδούμπες που γελούν". Γι'αυτά δε λες;
χαχαχαχα ακριβως αυτο ελεγε η διαφημιση τους
 
θανος είπε:
δεν θυμαμαι τα δαγκωνια αλλα κατι παρομοια που ονομαζονταν στριγγλονια παλι απομιμηση απο δρακουλινια
...στριγγλόνια?

johnny19818 είπε:
"Πιρπιτσόλια χαρωπά τσιτσιμπίκια πονηρά, ταχτιρντίνια για μπερδέματα, τα πιτσώνια σου μιλούν, τα στριγγλόνια σε τσιμπούν, δες τις γαριδούμπες που γελούν". Γι'αυτά δε λες;
...πώς είπατε?

θανος είπε:
χαχαχαχα ακριβως αυτο ελεγε η διαφημιση τους
...δεν θυμάμαι καθόλου το προιόν με το όνομα ''στριγγλόνια''...
 
Πίσω
Μπλουζα